Skocz do zawartości

DYSKUSJA na temat miejsca XXI zlotu karawaning.pl


finger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie byłem ale moim zdaniem będzie dłużej. Trzeba auto zapakować, podnieść podjazdy, odcumować, ruszyć, przepłynąć, zatezymać, zacumować, wyprowadzić auto itd na pewno potrwa to dłużej. Widziałem w tym roku mały jednoautowy prom przez rzeke we włoszech, chcieliśmy dzieciakom pokazać ale tyle to trwało że się znudziły i chciały jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś kto tam był potwierdzić czy rzeczywiście przeprawa auta trwa 20min czyli około 3 szt na godzinę?

Też nie byłam na tej wyspie i nie wiem ile do niej jest z lądu ani co to za prom ale przeprawialam się promem przez Wisłę... Przeprawa 170 m szerokości z wjazdem i zjazdem 3 aut trwała 4 min. W innym miejscu szerokość rzeki 200 m, przeprawa z wjazdem i zjazdem 6 aut 13-15 min. Prom linowy.

 

Edit... te 13-15 min. to był kurs tam i nazad czyli łącznie wjazd i zjazd 12 aut po 6 na każdym brzegu.

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem nic powiedzieć na temat tego promu i orientacyjnego czasu przeprawy :niewiem:  gapa jestem bo nie zapytałem o to :mlot:  może wypowie się ktos kto ma to za sobą :blagac:

 

 

Znalazłem tylko taki fimik na YT, na początku widać troche przeprawe

 

Moze ktoś też coś trafi to niech wrzuci

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia-s, Jacekzoo

 

Prom z Danii na Islandię zabiera setki aut i płynie 50 godzin. Tylko co to ma do pytania w temacie promu na proponowaną wysepkę???

 

Czy ktoś się tam przeprawiał i wie ile czasu to trwa?


Nie umiem nic powiedzieć na temat tego promu i orientacyjnego czasu przeprawy :niewiem:  gapa jestem bo nie zapytałem o to :mlot:  może wypowie się ktos kto ma to za sobą :blagac:

 

 

Znalazłem tylko taki fimik na YT, na początku widać troche przeprawe

 

Moze ktoś też coś trafi to niech wrzuci

Szkoda że filmik nie pokazuje całej przeprawy bo już byśmy mieli odpowiedź :)

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia-s, Jacekzoo

 

Prom z Danii na Islandię zabiera setki aut i płynie 50 godzin. Tylko co to ma do pytania w temacie promu na proponowaną wysepkę???

 

Czy ktoś się tam przeprawiał i wie ile czasu to trwa?

Szkoda że filmik nie pokazuje całej przeprawy bo już byśmy mieli odpowiedź :)

Ano ma to do pytania, że znając odległość można porównać czas przeprawy.

Załadunek jednego zestawu trwa szybciej niż wjazd na prom kilku aut, biorąc pod uwagę, że przeprawa ma jakieś 110 m szerokości a tak  z mapy wynika, to kurs w jedną stronę powinien trwać ok. 4 min max co potwierdza powyżej załączony filmik.

W czasie 0:54 już widać ile pozostało do brzegu, plus wjazd i zjazd i tak będzie. Trzeba doliczyć kurs powrotny po następny zestaw, czyli max 10 min łącznie w obie strony a to daje realnie 6-7 zestawów na godzinę.

Miejsce jak widać fajne ale przeprawa byłaby dużym utrudnieniem i bez oczekiwania się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybrana by była ta wyspa to pozostaje umówić się kto na która godzinę przyjeżdża aby skrócić czas oczekiwania na przeprawę.

Nie głupie, zakładając że ktoś ma 30km, a jak duża część będzie jechała przez pół polski to nie zgrasz tego co do pół godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźcie pod uwagę, że to jest promik mieszczący raczej jeden zestaw w porywach dwa kamperki bo ma 14 m długości...nawet licząc 100 zestawów- słabo to widzę. Będzie pływał cały czas, pytanie czy da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wczoraj zapytanie w sprawie czasu przeprawy. Na razie odpowiedzi brak.

 

Poszłam krótszą drogą i po prostu zadzwoniłam na nr tel widoczny na filmiku.

Potwierdziły się moje przypuszczenia :)przeprawa zestawu trwa 4 min. + powrót po następny.

Pan z obco brzmiącym akcentem :look: odrazu spytał czy chodzi o majówkę i że to żaden problem dla niego przewieźć 100 zestawów  :] no i oczywiście serdecznie zaprasza  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ma to do pytania, że znając odległość można porównać czas przeprawy.

Załadunek jednego zestawu trwa szybciej niż wjazd na prom kilku aut, biorąc pod uwagę, że przeprawa ma jakieś 110 m szerokości a tak  z mapy wynika, to kurs w jedną stronę powinien trwać ok. 4 min max co potwierdza powyżej załączony filmik.

W czasie 0:54 już widać ile pozostało do brzegu, plus wjazd i zjazd i tak będzie. Trzeba doliczyć kurs powrotny po następny zestaw, czyli max 10 min łącznie w obie strony a to daje realnie 6-7 zestawów na godzinę.

Miejsce jak widać fajne ale przeprawa byłaby dużym utrudnieniem i bez oczekiwania się nie obejdzie.

 

10 min. w obie strony  :]

Czyli dobrze szacowałem w poście #79  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie 0:54 już widać ile pozostało do brzegu, plus wjazd i zjazd i tak będzie. Trzeba doliczyć kurs powrotny po następny zestaw, czyli max 10 min łącznie w obie strony a to daje realnie 6-7 zestawów na godzinę.

10 minut? Szczerze wątpię. Liczył bym raczej 4-5 zestawów na godzinę, bo pan operator pójdzie siusiu, zadzwoni telefon, ktoś go zagada, ktoś się zagapi i zapomni gdzie schował kluczyki, kogoś osa w tyłek ugryzie i tak można do jutra mnożyć powody dla których będą opóźnienia. Nawet jakby pan operator tej żeglugi śródlądowej pracował na najwyższych obrotach i te 6 zestawów na godzinę przeprawił to dla całego zlotu około 150 przyczep to jest 25 godzin ciągłego pływania czyli tak na prawdę trzeba sobie zaklepać 2 doby na wjazd i zjazd z wyspy. Ktoś wspomniał żeby się poumawiać, kto o której itp. Szkoda tylko, że połowie zlotu wypadnie przyjazd w środku nocy, a i tak żeby to dobrze zgrać to trzeba sztabu doświadczonych spedytorów :) z podglądem live na żywo położenia każdego zestawu.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to słaby pomysł?

 

Wiem, że ze mnie pesymista ale w najczarniejszej wizji nie chcę widzieć co będzie się działo w takim tłumie jak zdarzy się jakiś wypadek i kilkaset osób zostanie na skrawku ziemi odciętym od świata. Tak wiem, jest mostek ale mamy wiele przykładów, że jak jest panika to taki mostek będzie najsłabszym ogniwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.