Skocz do zawartości

DYSKUSJA na temat miejsca XXI zlotu karawaning.pl


finger

Rekomendowane odpowiedzi

Raz blisko raz daleko ;-) takie zycie ;-D Centralna Polska warunkiemnie jest, wystarczy przesledzic historie zlotow A druga sprawa ze weekend w przyszlym roku moze byc dosc dlugi ...

 

Podalem propozycje i jak jej ogol nie wybierze to mi smutno nie bedzie i focha tez nie strzele ;-)

 

Ja po nowym roku bede sie kontaktowal ponownie z wlascicielami wiec mamy czas na dysputy ;-) i wybor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O kwestiach finansowych bedziemy rozmawiac po podjeciu decyzji o lokalizacji

 

No i najwazniejsze, http://www.inter-nos.pl/co Wy na to?

 

 

Byłem tam trzy dzionki w połowie lipca br.

 

 

post-6371-0-37879600-1482160584_thumb.jpg   post-6371-0-86732200-1482160610_thumb.jpg

 

Promem można przewieść auto z przyczepą, dla pieszych jest pływająca kładka. Sama przeprawa jest czasochłonna i trzeba brać poprawkę na opóźnienia przy planach opuszczenia wyspy. Na stałym ladzie, przy wjeździe na prom jest parking, zatem kto nie chce oczekiwać codziennie na przeprawę powinien pomyśleć o pozostawieniu tam auta.

Wyspa bardzo duża, lecz teren pochyły- trzeba poziomować, lub stać przy brzegu.

Wzdłuż brzegu poprowadzone zasilanie ze skrzynkami. Trwały prace nad kolejnymi przyłączeniami wokół wyspy.

Brak oświetlenia terenu.

Przy tak rozległym terenie słabo z ujęciami wody. Oprócz budynku z sanitariatami spotkałem dwa, lecz bez wody... Może wraz z prądem ciągnęli również zasilanie wodne ?   :hmm:

Zrzut WC tylko w jednym miejscu - nieopodal recepcji, czyli daleko...

Łazienki czyste i o wysokim standardzie. Niestety tylko w jednym miejscu.

Nad sanitariatami bar z tarasami i widokiem na wyspę i jezioro.

Ceny wysokie - trzeba negocjować cenę zlotową ! 

Z racji tego, że wyspa jest na dużym jeziorze, oraz jest mało zadrzewiona, a właściwie trawiasta to hulały przez nią nieustannie wiatry.

Reasumując: pomimo rozległego terenu warto skupić się wokół budynku socjalnego, położonego w części osłoniętej od wiatrów - w innym przypadku wszędzie będzie daleko, a na wierzchołku wyspy wiatry mogą skutecznie popsuć pobyt.

 

Słabo też z okolicznymi atrakcjami, a to dłuuugi weekend. Trzeba coś wymyślić na miejscu, rowery jak najbardziej wskazane.

 

Tak było w lipcu, czy coś się zmieniło ?   :niewiem:

 

edit: Były też domki holenderskie.

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, miejsce super..... tylko, że Pojezierze Drawsko - Pomorskie nie leży w centralnej Polsce. Ja miałbym do przejechania minimum 800 km z Krakowa 650 z Lublina podobnie. Pytanie, jaki jest sens robienie zlotu w miejscy gdzie spora część uczestników będzie musiała przejechać ponad 500 km :hmm:

 

w ten sposób nigdy sie wszystkim nie dogodzi - poza tym co to za różnica ile się jedzie na spotkanie z przyjaciółmi - albo chcesz się spotkać albo szukasz wymówek dlaczego nie jechać 

 

mnie akurat zlot nie dotyczy bez względu na lokalizację, ale pisze tak z własnego doświadczenia - jak chcesz to myślisz jak to zrobić, jak nie chcesz to szukasz wymówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam nieśmiało. 

Właściciel kempingu na wyspie nie podał na stronie w części dot. promu, ile czasu zajmuje przeprawa z jedną przyczepą i powrót po kolejną?

 

Bo ja szacuję, że na jeden zestaw trzeba by policzyć ok. 10-15 minut (podpłynięcie, wjazd zestawem, odbicie od brzegu, dopłynięcie, zjazd zestawu, powrót, itd.). Stąd myślę, że w ciągu godziny przeprawią się na wyspę 4, maks. 6 zestawów.

 

Zatem ile czasu będzie potrzeba, by te spodziewane 100-120 zestawów się przeprawiło na wyspę i po zlocie z powrotem do domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kwestie promu postrzegam jako atrakcje ;-) ale oczywiscie jest to tez utrudnienie ktore trzeba wziasc pod uwage ewentualnym wyborze tego miejsca Zjezdzamy i rozjezdzamy sie obroznych dniach i godz i jak hy kazdymial na uwadze przeprawe promowa to powinnismy jakos sobie z tym poradzic ... Po to wlasnie ta dyskusja bo terazmamy czas na pytania i decyzje a potem to tylko placz nad rozlanym mlekiem ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jaki jest sens robienie zlotu w miejscy gdzie spora część uczestników będzie musiała przejechać ponad 500 km :hmm:

W przyszłym roku "majówka" to aż pięć dni. Jeśli jechać na Zlot gdzieś dalej to jest to odpowiedni czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, miejsce super..... tylko, że Pojezierze Drawsko - Pomorskie nie leży w centralnej Polsce. Ja miałbym do przejechania minimum 800 km z Krakowa 650 z Lublina podobnie. Pytanie, jaki jest sens robienie zlotu w miejscy gdzie spora część uczestników będzie musiała przejechać ponad 500 km :hmm:

Czyżby w Twoim rękawie był schowany jakiś as ?

Wyjmij go zatem, bo pewnie wszyscy są ciekawi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce fajne ale przeprawa jednego zestawu to 20 - 30 min. W najlepszym przypadku 3 szt na godz.

Jak długo obsługa promu będzie miała ochotę pracować??

Mam dalej liczyć????

Gdyby prom kursował 24 godz/dobę to może????

A miejsce naprawdę urokliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coraz bardziej odjeżdżacie od centrum kraju to może Intercamp 84 w Łebie http://intercamp84.eu/. Teren jest na prawdę spory i myślę, że może dać radę. Zaplecze fajne i w miarę nowe. Nie wiem jak z prądem, bo byłem tam w tym roku w maju ale na domku. Jakieś skrzynki stały ale ilości nie jestem w stanie podać.

 

https://goo.gl/maps/thocSX4JXVF2

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflexes rozumiem że podejmujesz się organizacji i proponujesz to miejsce do wyboru? :ok:

 

A Myszorek co nam zorganizuje? ;)

 

 

:miga: Tak kwestia ograniczeń promowych jest istotna i musimy brać ja pod uwage !!!!  :miga: 

 

ale mamy już dwóch kolejnych organizatorów i dwa miejsca więc mamy wybór B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflexes . Rozumiem , że według tego co pisaliśmy wcześniej podejmujesz się organizacji zlotu .

Podaj zatem więcej informacji na temat tego miejsca .

 

edit - KiT'ku , pisaliśmy równocześnie. 

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.