Skocz do zawartości

DYSKUSJA na temat miejsca XXI zlotu karawaning.pl


finger

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że  był Przybrodzin ale czy był Skorzęcin?? :)

 

www.skorzecin.net.pl

 

Rozmawiałem dziś z p. Z MOSIR - u i stwierdziła, że ośrodek powinien już być otwarty od 28.04.

Miejsca jest sporo, przyłączy prądowych także , z wodą nie powinno być problemu.. (nie wiem tylko jak z prysznicami bo nawet w sezonie prysznice z ciepłą woda były płatne)

Więcej szczegółów udzielę po jakimkolwiek zainteresowaniu ogółu,  gdyż muszę wystosować oficjalne pismo do prezesa o planowanym zlocie i po akceptacji owego otrzymam konkretną informację o tym, jak ośrodek będzie przygotowany. Dla niezorientowanych jest to ośrodek, który czynny jest tylko w sezonie (właśnie od maja do września), tzw wielkopolskie Mielno :)

Skorzęcin-brak sanitariatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miejsce na wyspie jest urokliwe i zlot tam pewnie byłby zapamiętany. Głównie za sprawą promu. Mnie on nie wadzi bo przyjadę wcześniej i pewnie wyjadę póżniej.

Co do optymistów przeprawy w 4 min to przypominam że;

- prom jest mały czyli będzie się troszeczkę przechylał przy wjeżdzie

- wjeżdżać będziemy powoli uważając aby nie zawadzić dyszlem lub tyłem cepki. Zjazdy nie są poziome choć tu jest daleko lepiej niż na rzekach gdzie są wahania poziomu wody. 13 m to akurat mój zestaw czyli 2,7 tony na samym dziobie.

- obsługa podnosi najazd i rzuca cumę

- my wychodzimy z pojazdu ( BHP na promie i zbyt dużo widzów )

- ruszamy rozpędzając się przez pierwsze 15 mb, potem pełnym gazem i ostatnie 25 - 30 m zwalniamy coby nie sztrandować na drugim brzegu i prostopadle dobić do keji

- obsługa wybiera cumę i opuszcza najazd

- my już w aucie i ruszamy tym razem pod górę. Reszta patrzy czy nie wycieram promu tyłem przyczepy.

Jeżeli założę,że prom rozwinie prędkość 3 węzły ( wątpię w to, ale możliwe ) to cały przejazd powinien mu - w najlepszym razie - zająć jakieś 2,5 minuty. Ja liczę 3 - 4.    Więc na wjazd i zjazd zostanie Wam 1,5 min.

Życzę powodzenia :]

 

PS

Bardzo chętnie tam pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjazd na prom na Internosie z cumowaniem 2 min, zjazd z cumowaniem 2 min, przeprawa 4 min, powrót 4 min - czyli w tę i nazad wyjdzie ok. 12 min. Na promie zmieści się jeden zestaw.

 

Plusem jest to, że wybudowano drewniany pomost i ewentualnie załogi mogą się przedostać na wyspę pieszo pomostem i już biesiadować, a furmani czekając w kolejce na prom z doskoku też coś chapną ;-)

 

Droga dojazdowa do przeprawy to wąska szutrówka, od drogi asfaltowej jest jakieś myślę 1 - 1,5 km. Dojazd zakorkuje się na maxa, dwa zestawy na tej dojazdówce się nie wyminą...

 

Miejsce jedyne w swoim rodzaju, byliśmy tam wiele, wiele razy przez dobrych kilka lat, gospodarze kontaktowi i uczynni, ale drogo :-)


Nie ma tam problemu z drewnem na ogniska - za odpłatnością dowiozą ile chcecie

 

Zorganizują też inne atrakcje, jak pieczenie dzika świnki czy schaba :-) pływanie różnym sprzętem wodnym...

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa przedstawiona konkretnie. Żadnego zlotu jeszcze nie miała. Wielu osobom się podoba, niedogodnością jest, że nie jest w centrum i część osób będzie miała daleko. Innych konkretnych propozycji nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem że byliście, lecz zadałem pytanie i ty odpowiedź , kusząca

cytuje.

 

Witam Panie Sebastianie.
Możemy wynająć Panu pole namiotowe "Na Skarpie" w Przybrodzinie na pięć dób
za 10 000zł. Pole namiotowe wyposażone jest w skrzynki elektryczne i w jedno
zlewisko szarej wody. Dostęp do toalet w sanitariatach jest bezpłatny.
Prysznice są zautomatyzowane i dostęp do nich jest odpłatny.
W chwili obecnej nie posiadamy własnego namiotu halowego, więc rozstawienie
go to dodatkowy koszt.
Przy polu namiotowym znajduje się restauracja "Nad Jeziorem". W przypadku
zdeklarowanej ilości chętnych na posiłki możemy świadczyć usługę
cateringową.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku na nasze konto w wysokości
30%.
Pozdrawiam,
Magdalena Obraniak-Pierzyńska
POSiR

 

post-24028-0-28844900-1482439041_thumb.jpg

post-24028-0-44166400-1482439053_thumb.jpg

post-24028-0-71796600-1482439062_thumb.jpg

post-24028-0-11091100-1482439071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebka, kombinujesz trochę dziwnie. Zapoznaj się z zasadami na jakich odbywają się Zloty. Nikt, nigdy nie wynajmował kempingu za określoną kwotę bo i po co. 

Nikt nie wyłoży kasy nie mając gwarancji ile załóg przyjedzie i na ile dni. Jak będziesz ludzi rozliczał? Kto dzień, kto dwa, kto pięć? Biuro sobie tam postawisz?

Nie może być tak że będziesz stratny (nie licząc dojazdów związanych z organizacją, bo takie koszty każdy "komandor" ponosi dla późniejszej chwały lub zmieszania z błotem) ale też nie może być tak że zarobisz. To ma być działanie non profit. 

Tak więc nie interesuje nas cena za wynajem placu na wyłączność, tylko cena za dobę dla załogi, bez względu na wielkość zestawu i najlepiej bez względu na ilość osób w załodze (albo z uśrednieniem dla 3 osób a za następne cosik ekstra płatne).

Ponadto powtarzanie miejsca po czterech latach w kraju o powierzchni 312 tys km2 to chyba niefajne jest. 

 

P.S. Koledzy ze środka Polski, kilka razy już pytałem co tam w Borkach słychać. Ostatnio mówiliście że po zmianie właściciela nędza. A jak to teraz wygląda?

 

P.S. 2 

Dobrze że na XXII Zlot za 9 miesięcy mamy już miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Koledzy ze środka Polski, kilka razy już pytałem co tam w Borkach słychać. Ostatnio mówiliście że po zmianie właściciela nędza. A jak to teraz wygląda?

 

Borki są już tylko wspomnieniem, nad zalewem sulejowskim, jedyne normalne miejsce to Bronislawow u Łysego. Dodatkowo dziś będę rozmawiał z burmistrzem Przedborza , wieczorem napisze coś więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.