Skocz do zawartości

TRUMATIC C3402, ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak żeby uniknąć zakładać nowego tematu. Pilnie potrzebuje schemat rozmieszczenia rur ogrzewania do Fenda 590 - 2007/8 rok, brakowało mi troche rur (praktycznie wcale nie było) a sądząc po uchwytach to szły dookoła przyczepy. Pytanie tylko czy łączyły się ze sobą w zamknięty obieg? Mam dwa wentylatory - na lewą i prawą stronę i właśnie czy lewa i prawa strona są zamknięte gdzies na końcach czy ida w obiegu połączone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby uniknąć zakładać nowego tematu. Pilnie potrzebuje schemat rozmieszczenia rur ogrzewania do Fenda 590 - 2007/8 rok, brakowało mi troche rur (praktycznie wcale nie było) a sądząc po uchwytach to szły dookoła przyczepy. Pytanie tylko czy łączyły się ze sobą w zamknięty obieg? Mam dwa wentylatory - na lewą i prawą stronę i właśnie czy lewa i prawa strona są zamknięte gdzies na końcach czy ida w obiegu połączone??

 

nie moga byc polaczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz tak wybrac miejsce aby zakonczone obie byly w mniej wiecej rownych odleglosciach od piecyka ...

 

Rury najlepiejj gdyby byly zakonczone regulowanym wylotem powietrza....

 

post-11643-0-95530600-1488539421_thumb.jpg

 

 

W przypadku gdy leca w poblizu przewodów elektrycznych i wodnych to odizolować je osłoną - wtedy zimna będzie zimna wodą a przewody elektryczne nie będą się pocić i korodować na złączkach.

 

post-11643-0-74358800-1488539417_thumb.jpg

 

a samą rurę warto "podziurawic od góry i od strony scian...

 

post-11643-0-07941600-1488539420_thumb.jpg

 

ja dodatkowo przepuściłem pod bojlerem gazowy - aby przed włączeniem palnika wstępnie podgrzał się jak chodzi piecyk i nadmuch ....

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłbym tak...

 

post-11643-0-62926700-1488539933_thumb.png


zaznaczyłem dodatkowo kierunek wylotu powietrza...

 

i jedna uwaga - pod łóżkiem wsadź wylot powietrza - dlaczego ? aby wilgotne rzeczy schowane pod łózko wysychały i materac na łóżku się nie pocił od spodu...

 

post-11643-0-71913400-1488540236_thumb.png

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał pytania to pisz ... robiłem od podstaw lub poprawiałem fabrykę z ogrzewaniem w Hobby 420, Kanus 500, Beduin 510, LMC 495 i Hobby 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, zrobię i zobaczę jak chodzi - w razie pytań odezwę się. Aaaaaaa jeszcze mam pytanie odnośnie włączników od wentylatora, czy one są rozbieralne (w celach naprawy)? Bo działał i już nie działa jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten regulator będzie dosyć drogi w zakupie.

Pytałem, ponieważ opisywałem demontaż innego - post #23 (tego jeszcze nie rozbierałem):

http://forum.karawaning.pl/topic/16644-ogrzewanie-truma-na-minimum-a-grzeje-na-ful/?p=390974

Może regulator nie jest uszkodzony, tylko nie kontaktuje złącze przy nim lub z drugiej strony wiązki, przy dmuchawie, ew. może być gdzieś przetarty przewód wiązki - wychodzi z niego kilka szt.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.