Skocz do zawartości

TRUMATIC C3402, ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po przeszukaniu forum nie znalazłem podobnego tematu, więc może mi pomożecie: 

Posiadam bojler TRUMATIC C3402 z zamontowaną opaską grzewczą 240V jak na zdjęciu, Czy jest możliwość aby dmuchawa od ogrzewania działała bez gazu a tylko włączonej opasce lub czy można ją przerobić aby działała na prąd? W załącznikach wysyłam zdjecia opaski i sterowania bojlerem.

 

Dziekuje i Pozdrawiam

Bartosz

post-24140-0-37284000-1481021746_thumb.jpg

post-24140-0-54062800-1481021747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy jest możliwość aby dmuchawa od ogrzewania działała bez gazu a tylko włączonej opasce lub czy można ją przerobić aby działała na prąd?

 

Witam!

Cel takiej zmiany? :hmm:

Jak chcesz mieć ogrzewanie na 230V to trzeba zamontować w piecu ultraheat jeżeli się da do twojego pieca.

 

Piotrku, pewnie przeoczyłeś - Kolega ma "kombi", a "Ultraheat" Trumy jest dodatkowym ogrzewaniem elektrycznym, ale przeznaczonym wyłącznie dla pieca (konkretnie modele: Truma S 55 T, Trumatic S 3002 wer.P, Trumatic S 5002).

Dla "Combi" się zupełnie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli nie o dmuchawę chodzi, a dodatkowe ogrzewanie elektryczne - teraz już to rozumiem, choć z kolei nie rozumiem powodu przejścia na elektryczność, ponieważ wychodzi znacznie, znacznie drożej.

Jeśli jednak są uzasadnione okoliczności, to najprościej chyba zastosować w kilku miejscach typowe, jak do mieszkań listwy grzejne (ścienne) z termostatem, ewentualnie wybrany rodzaj grzejnika przenośnego z dmuchawą i kilkoma poziomami mocy (np. "ceramiczny"). W zależności od przyjętego rozwiązania, musisz sprawdzić obciążalność instalacji ~230 V Twojego kampera i zabezpieczenia, które posiada - z uwagi nie tylko na moc dodatkowego grzejnika/ów, ale i na długotrwałą ich pracę, więc cała instalacja, aż do gniazda przyłączeniowego na ścianie, będzie dużo mocniej obciążona. Oczywiście wtedy potrzebny będzie odpowiedniej klasy przedłużacz (guma i pewnie 3x2,5mm²), a miejsce przyłączenia też powinno sprostać wymaganiom elektrycznym, których będziesz potrzebował. Mam nadzieję, że to wszystko przemyślałeś. Jest gdzieś na forum kilka tematów omawiających te kwestie.

IMHO

Gdybyś miał osobno bojler wody i osobno piec np. "Trumatic S 3002", to sprawa byłaby prosta - "Ultraheat".

Miałbyś wtedy dwa w jednym, czyli albo piec zasilany gazowo, abo elektrycznie.

W przypadku urządzenia, które obecnie posiadasz, nie jest możliwe ogrzewanie elektrycznością.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku, pewnie przeoczyłeś - Kolega ma "kombi", a "Ultraheat" Trumy jest dodatkowym ogrzewaniem elektrycznym, ale przeznaczonym wyłącznie dla pieca (konkretnie modele: Truma S 55 T, Trumatic S 3002 wer.P, Trumatic S 5002).

Dla "Combi" się zupełnie nie nadaje.

Meaclupa :(, dokładnie, nie zwróciłem uwagi że to kombi. Sorry za zamieszanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli dwa, to nie będzie "to". Nie napisałeś, jaki konkretnie model pieca i rocznik. Sprawdź, czy w osłonie nie masz np jakiejś kontrolki działania (są takie w nowym typie pieca) :niewiem:  Może prześledź drogę przewodu, "idąc" w drugą stronę :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój piec to Trumatic S 5002 (S 553) z 2007 roku. Przy kostce są dwa przewody, brązowy i niebieski ale niestety idą gdzieś po spód i do tyłu pieca. Nie jestem w stanie zobaczyć gdzie konkretnie dochodzą bez wyjęcia pieca.

Edytowane przez gornik15 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.