Skocz do zawartości

Czechy winiety 2017


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA ! W Czechach występują dwa rodzaje opłat drogowych : powyżej 3,5T MYTO - pobór elektroniczny i jest znacznie więcej odcinków dróg płatnych, w tym odcinek od Cieszyna na Czadca, oraz Viniety : dla samochodów do 3,5 T - mniejszy zakres opłat drogowych.

https://www.rsd.cz/wps/portal/web/Silnice-a-dalnice/Dalnicni-poplatky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli zostaje droga przez Zwardoń -Czadca - Żylina 

Wiecie jak wygląda ten odcinek ?

 

No i jeszcze pchanie się przez centrum Czeskiego Cieszyna https://www.google.pl/maps/dir/49.7635452,18.6141725/49.7218657,18.6198104/@49.7426584,18.5913436,14z/data=!3m1!4b1!4m4!4m3!2m1!2b1!3e0?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To centrum nie takie straszne jak je malują. Główny ruch tam odbywa się jednak na starym mieście a przejazd w kierunku na Trencin leci bokiem. Można jeszcze przez Leszną jechać https://goo.gl/maps/sMCp3zYPFQC2Może nie jest to highway ale drogi są w dużo lepszym stanie niż odcinek Zwardoń-Cadca, no i ruch znikomy. Dodatkowy plus że wjeżdżamy w Trencinie już za rondami i światłami na których się zazwyczaj stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem chyba w 2013r ten odcinek przez Leszną Górę i powiem szczerze, że zachwycony nie byłem. Owszem asfalt raczej dobry i nie dziurawy. Ale droga miejscami kręta a przede wszystkim wąska. Trafiłem tam ze 3 razy na ciężarówkę z przeciwka i było bardzo ciężko się minąć. "straciłem" tam dużo czasu i był to mój najdłuższy przejazd w kierunku Słowacji.

 

W 2017 jeżeli nic się nie zmieni to pojadę przez BB i na Zwardoń, nie jechałem tam ponad 10 lat, chętnie sobie odmienię. Ewentualnie przez Cieszyn Czeski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podróż zazwyczaj planuję tak że w Cieszynie albo jestem o 5 rano, albo po 21. W zależności czy jadę na noc po małym śnie czy ruszamy zaraz po pracy. Przejazd przez centrum nie stanowi wtedy problemu  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podróż zazwyczaj planuję tak że w Cieszynie albo jestem o 5 rano, albo po 21. W zależności czy jadę na noc po małym śnie czy ruszamy zaraz po pracy. Przejazd przez centrum nie stanowi wtedy problemu  :yes:

 

a u mnie praktycznie rok w rok te wyjazdy na wczasy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ruszałem już na południe o każdej porze dnia i nocy i sam nie wiem jak będzie w 2017. Nie wiem czy nie ruszę ok 3-4 rano trochę wyspany aby zrobić tego dnia jak najdłuższy odcinek. Na upartego bez dzieci to spokojnie na wieczór byłbym w Zadarze, ale dzieci na tylnym siedzeniu + wydłużony urlop raczej taki wyścig przekreślą. Planuję spanie w Austrii lub na termach w Ptuj (Słowenia).

 

temat czeski obserwuję przyszłościowo. Głosy są mocno podzielone, jedni mówią, że dziury takie na odcinku Brno - Wiedeń, że nie pojechali by tam z przyczepą, inni że droga idealna. Dla mnie teoretycznie krócej i szybciej bo od Pyrzowic wpadam na A1. Ale chyba zostawię sobie tą drogę dopiero na 2019, niech poremontują u Czechów i dojazd do Wiednia a ja poczekam na A1 Częstochowa - Pyrzowice. Mając 3 km do węzła, bezsensem byłoby gnać na Słowację.

 

Prostując informację o opłatach w Czechach - zestaw elektroniczny potrzebujemy, jak holownik przekroczy 3.5t dmc, inaczej winieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ! W Czechach występują dwa rodzaje opłat drogowych : powyżej 3,5T MYTO - pobór elektroniczny i jest znacznie więcej odcinków dróg płatnych, w tym odcinek od Cieszyna na Czadca, oraz Viniety : dla samochodów do 3,5 T - mniejszy zakres opłat drogowych.

https://www.rsd.cz/wps/portal/web/Silnice-a-dalnice/Dalnicni-poplatky

 

Z mapy Myta  wynika że ciężarówki płacą dopiero za Cieszynem, więc na chłopski rozum osobówki też powinny płacić za przejazd dopiero tam gdzie i ciężarówki.  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Głosy są mocno podzielone, jedni mówią, że dziury takie na odcinku Brno - Wiedeń, że nie pojechali by tam z przyczepą, inni że droga idealna. .

Potwierdzam głosy o" dziurach"-wczoraj pokonałem te drogę busem i raczej jakbym nie musiał to z p-pą bym się na nią nie pchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tamtędy latem i nie było jakoś bardzo źle, tzn. taka typowa autostrada w CZ. Na pewno lepszy kawałek niż nasza Gierkowka przed Piotrkowem od strony Częstochowy. Dziur jakoś nie przypominam sobie ale momentami bujało. Może od lata coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jechałem przez Czechy w tym roku znaczy A1 od Pyrzowice i potem Brno i Wiedeń. Poprzednio z Cieszyna kierowałem się na Żylinę - Bratysławę i Wiedeń. Jednak trasa A1 i Czechy wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.