Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Czechy winiety 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16 Zbyszek

Zbyszek

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • SkądTychy
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:ABBEY GTS Vogue 516
  • Holownik:Volvo XC70 AWD Automat (210KM)LPG

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:56

UWAGA ! W Czechach występują dwa rodzaje opłat drogowych : powyżej 3,5T MYTO - pobór elektroniczny i jest znacznie więcej odcinków dróg płatnych, w tym odcinek od Cieszyna na Czadca, oraz Viniety : dla samochodów do 3,5 T - mniejszy zakres opłat drogowych.
https://www.rsd.cz/w...lnicni-poplatky

#17 BERU

BERU

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 153 postów
  • SkądCZĘSTOCHOWA
  • Model:LMC 560
  • Holownik:Czarny

Napisano 07 grudzień 2016 - 21:46

Czyli zostaje droga przez Zwardoń -Czadca - Żylina 

Wiecie jak wygląda ten odcinek ?

#18 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3029 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 07 grudzień 2016 - 23:53

Odcinek w budowie i remontach ale jest coraz lepiej.

Użytkownik maarec edytował ten post 07 grudzień 2016 - 23:54

Zapraszam na naszego bloga  http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png

#19 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7713 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 08 grudzień 2016 - 08:29

No i jeszcze pchanie się przez centrum Czeskiego Cieszyna https://www.google.p...1!2b1!3e0?hl=pl

#20 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1750 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 08 grudzień 2016 - 08:43

To centrum nie takie straszne jak je malują. Główny ruch tam odbywa się jednak na starym mieście a przejazd w kierunku na Trencin leci bokiem. Można jeszcze przez Leszną jechać https://goo.gl/maps/sMCp3zYPFQC2Może nie jest to highway ale drogi są w dużo lepszym stanie niż odcinek Zwardoń-Cadca, no i ruch znikomy. Dodatkowy plus że wjeżdżamy w Trencinie już za rondami i światłami na których się zazwyczaj stoi.

#21 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3029 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:18

Jechałem chyba w 2013r ten odcinek przez Leszną Górę i powiem szczerze, że zachwycony nie byłem. Owszem asfalt raczej dobry i nie dziurawy. Ale droga miejscami kręta a przede wszystkim wąska. Trafiłem tam ze 3 razy na ciężarówkę z przeciwka i było bardzo ciężko się minąć. "straciłem" tam dużo czasu i był to mój najdłuższy przejazd w kierunku Słowacji.

W 2017 jeżeli nic się nie zmieni to pojadę przez BB i na Zwardoń, nie jechałem tam ponad 10 lat, chętnie sobie odmienię. Ewentualnie przez Cieszyn Czeski.

#22 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1750 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:26

Odcinek Zwardoń-Cadca jest gorszy od tego przez Leszną, co nie znaczy że odradzam, sam tamtędy tylko teraz już jeżdżę w kierunku Słowacji.

#23 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7713 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:29

Ja podróż zazwyczaj planuję tak że w Cieszynie albo jestem o 5 rano, albo po 21. W zależności czy jadę na noc po małym śnie czy ruszamy zaraz po pracy. Przejazd przez centrum nie stanowi wtedy problemu  :yes:

#24 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3029 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:42

Ja podróż zazwyczaj planuję tak że w Cieszynie albo jestem o 5 rano, albo po 21. W zależności czy jadę na noc po małym śnie czy ruszamy zaraz po pracy. Przejazd przez centrum nie stanowi wtedy problemu  :yes:

a u mnie praktycznie rok w rok te wyjazdy na wczasy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ruszałem już na południe o każdej porze dnia i nocy i sam nie wiem jak będzie w 2017. Nie wiem czy nie ruszę ok 3-4 rano trochę wyspany aby zrobić tego dnia jak najdłuższy odcinek. Na upartego bez dzieci to spokojnie na wieczór byłbym w Zadarze, ale dzieci na tylnym siedzeniu + wydłużony urlop raczej taki wyścig przekreślą. Planuję spanie w Austrii lub na termach w Ptuj (Słowenia).

temat czeski obserwuję przyszłościowo. Głosy są mocno podzielone, jedni mówią, że dziury takie na odcinku Brno - Wiedeń, że nie pojechali by tam z przyczepą, inni że droga idealna. Dla mnie teoretycznie krócej i szybciej bo od Pyrzowic wpadam na A1. Ale chyba zostawię sobie tą drogę dopiero na 2019, niech poremontują u Czechów i dojazd do Wiednia a ja poczekam na A1 Częstochowa - Pyrzowice. Mając 3 km do węzła, bezsensem byłoby gnać na Słowację.

Prostując informację o opłatach w Czechach - zestaw elektroniczny potrzebujemy, jak holownik przekroczy 3.5t dmc, inaczej winieta.

#25 jacekL

jacekL

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • SkądMyszków
  • Model:Bavaria

Napisano 08 grudzień 2016 - 17:35

UWAGA ! W Czechach występują dwa rodzaje opłat drogowych : powyżej 3,5T MYTO - pobór elektroniczny i jest znacznie więcej odcinków dróg płatnych, w tym odcinek od Cieszyna na Czadca, oraz Viniety : dla samochodów do 3,5 T - mniejszy zakres opłat drogowych.
https://www.rsd.cz/w...lnicni-poplatky

Z mapy Myta  wynika że ciężarówki płacą dopiero za Cieszynem, więc na chłopski rozum osobówki też powinny płacić za przejazd dopiero tam gdzie i ciężarówki.  :niewiem:

#26 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5251 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Sprite Super 490
  • Holownik:Suzuki Grand Vitara 1,9 D

Napisano 09 grudzień 2016 - 09:33

Sprawa jest już u "tambylca" czyli u Kielka. Po weekendzie powinniśmy mieć info z pierwszej ręki czyli od czeskiej Policji. :)

#27 babula

babula

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 256 postów
  • SkądZabrze
  • Model:szukam
  • Holownik:Galaxy Pb/Lpg,Transit On

Napisano 09 grudzień 2016 - 19:53

. Głosy są mocno podzielone, jedni mówią, że dziury takie na odcinku Brno - Wiedeń, że nie pojechali by tam z przyczepą, inni że droga idealna. .

Potwierdzam głosy o" dziurach"-wczoraj pokonałem te drogę busem i raczej jakbym nie musiał to z p-pą bym się na nią nie pchał :)

#28 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3029 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 09 grudzień 2016 - 20:00

Potwierdzam głosy o" dziurach"-wczoraj pokonałem te drogę busem i raczej jakbym nie musiał to z p-pą bym się na nią nie pchał :)

Dzięki za cenne info z 1 ręki.

#29 vrs

vrs

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 556 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:TEC 530
  • Holownik:LR Discovery 3

Napisano 09 grudzień 2016 - 20:16

Jechałem tamtędy latem i nie było jakoś bardzo źle, tzn. taka typowa autostrada w CZ. Na pewno lepszy kawałek niż nasza Gierkowka przed Piotrkowem od strony Częstochowy. Dziur jakoś nie przypominam sobie ale momentami bujało. Może od lata coś się zmieniło.
Pozdrawiam Michał

#30 krystian186

krystian186

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 314 postów
  • SkądKielce
  • Model:Była N126n, jest LMC 510 Luxus
  • Holownik:Mazda 626 diesel, Nissan Primera P12 Pb + gaz

Napisano 09 grudzień 2016 - 20:29

Też jechałem przez Czechy w tym roku znaczy A1 od Pyrzowice i potem Brno i Wiedeń. Poprzednio z Cieszyna kierowałem się na Żylinę - Bratysławę i Wiedeń. Jednak trasa A1 i Czechy wygrywa.
Dwa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych