Skocz do zawartości

Czechy winiety 2017


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam głosy o" dziurach"-wczoraj pokonałem te drogę busem i raczej jakbym nie musiał to z p-pą bym się na nią nie pchał :)

 

Ja też. Jest krótki odcinek ze starą betonką. W tym roku, w lutym pękła mi na nim sprężyna zawieszenia tył, w Zafirze, jak jechaliśmy na narty.....  :oslabiony:

 

Poza tym, droga jest fajna, w dużej mierze odnowiona.  :hmm:  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kajetan, w którym miejscu? Ja w ogóle nie mam traumatycznych wspomnień z Czech. No może poza stacjami benzynowymi bez kibla jak trzeba.

 

Jednak pneumatyczne zawieszenie robi robotę

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, w którym miejscu? Ja w ogóle nie mam traumatycznych wspomnień z Czech. No może poza stacjami benzynowymi bez kibla jak trzeba.

 

Jednak pneumatyczne zawieszenie robi robotę

 

Nie odpowiem Ci dokładnie. Gdzieś przed Brnem  :oslabiony:

 

Jechałem lewem pasem i stwierdziłem, że zmienię, bo nic nie wyprzedzałem i zaniepokoiłem się, że może się jakaś pała przyczepić do ruchu prawostronnego - w PL potrafią, jak już nic innego nie mają  :] A jak wjechałem na prawy, to przez moment miałem problem z utrzymaniem auta w torze jazdy przy ok 120 km/h. Ten odcinek nie jest długi ale są momenty z bardzo zniszczoną nawierzchnią  :oslabiony:  Może od lutego coś już poprawili - nie będę się wymądrzał, bo nie wiem  :hmm: Potem, na parkingu pod Tesco w Brnie, wypadł mi spod auta świeżo odłamany kawałek sprężyny. Tyle w temacie.  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta ich słynna płytostrada?

 

Tak jest. Choć uczciwie trzeba przyznać, że z biegiem lat, stopniowo zastępują płyty normalną nawierzchnią. Ale ten odcinek, który został, jest w tragicznym stanie. Będę jechał w połowie stycznia, to zobaczę, czy coś się poprawiło  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Choć uczciwie trzeba przyznać, że z biegiem lat, stopniowo zastępują płyty normalną nawierzchnią. Ale ten odcinek, który został, jest w tragicznym stanie. Będę jechał w połowie stycznia, to zobaczę, czy coś się poprawiło :hmm:

Miałem okazję kiedyś po niej jechać. Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, to mam info, że czeska policja "zeznaje", że winieta obowiązuje od trzeciego zjazdu - w kierunku na Czadcę, SK. Czyli odcinek ekspresówki od granicy jest bezpłatny, przez kilka kilometrów. Niemniej trzeba się pilnować, żeby tego zjazdu nie przegapić  :]

 

Jeśli ktoś potrzebuje kupić winietę, to może to zrobić jedynie zjeżdżając na rondzie zaraz za granicą w kierunku miasta ( w lewo ) i tam za kilkaset metrów jest stacja benzynowa. To jedyna możliwość  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję kiedyś po niej jechać. Masakra.

Kiedyś ja też powiedziałem że więcej nią nie pojadę. Teraz to jest dla mnie najlepsza alternatywa.

Wracając do tematu, to mam info, że czeska policja "zeznaje", że winieta obowiązuje od trzeciego zjazdu - w kierunku na Czadcę, SK. Czyli odcinek ekspresówki od granicy jest bezpłatny, przez kilka kilometrów. Niemniej trzeba się pilnować, żeby tego zjazdu nie przegapić  :]

 

Jeśli ktoś potrzebuje kupić winietę, to może to zrobić jedynie zjeżdżając na rondzie zaraz za granicą w kierunku miasta ( w lewo ) i tam za kilkaset metrów jest stacja benzynowa. To jedyna możliwość  :nono:

Z tego co pamiętam stacja czynna do 22. Raz się spóźniłem niestety :-(

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do znawców tematu - czy jeśli posiadam winietę na Czech całoroczną na 2016 - czy do końca styczna 2017 mogę na niej jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu, to mam info, że czeska policja "zeznaje", że winieta obowiązuje od trzeciego zjazdu - w kierunku na Czadcę, SK. Czyli odcinek ekspresówki od granicy jest bezpłatny, przez kilka kilometrów. Niemniej trzeba się pilnować, żeby tego zjazdu nie przegapić  :]

 

Jeśli ktoś potrzebuje kupić winietę, to może to zrobić jedynie zjeżdżając na rondzie zaraz za granicą w kierunku miasta ( w lewo ) i tam za kilkaset metrów jest stacja benzynowa. To jedyna możliwość  :nono:

Nie dawało mi to spokoju i dzisiaj jadąc w tamtą stronę specjalnie przejechałem koło ronda za granicą i zrobiłem zdjęcia. Wg oznakowania ekspresówka zaczyna się zaraz za rondem i nie ma dopisu "Bez poplatka" co oznacza że droga jest płatna. Więc albo zapomnieli doczepić tabliczki pod znakiem, albo ichniejsza policja nie doinformowana.

Niżej fotki

post-5526-0-93129500-1484494074_thumb.jpg

post-5526-0-18558000-1484494077_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dawało mi to spokoju i dzisiaj jadąc w tamtą stronę specjalnie przejechałem koło ronda za granicą i zrobiłem zdjęcia. Wg oznakowania ekspresówka zaczyna się zaraz za rondem i nie ma dopisu "Bez poplatka" co oznacza że droga jest płatna. Więc albo zapomnieli doczepić tabliczki pod znakiem, albo ichniejsza policja nie doinformowana.

Niżej fotki

Masz rację, nie ma dopisku bez doplatka, ale nie ma również znaczka "M" (Myto) który pojawia się za zjazdem na Czadcę. Nie ma drogi w Europie na której płacą osobówki a ciężarówki są w tym miejscu zwolnione z opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawało mi to spokoju i dzisiaj jadąc w tamtą stronę specjalnie przejechałem koło ronda za granicą i zrobiłem zdjęcia. Wg oznakowania ekspresówka zaczyna się zaraz za rondem i nie ma dopisu "Bez poplatka" co oznacza że droga jest płatna. Więc albo zapomnieli doczepić tabliczki pod znakiem, albo ichniejsza policja nie doinformowana.

Niżej fotki

 

Masz rację, nie ma dopisku bez doplatka, ale nie ma również znaczka "M" (Myto) który pojawia się za zjazdem na Czadcę. Nie ma drogi w Europie na której płacą osobówki a ciężarówki są w tym miejscu zwolnione z opłat.

 

Otóż to. Trzeba dokładnie czytać znaki :nono:  :]  Niestety..... :oslabiony:  To że jest znak ekspresówka, nie oznacza z automatu, że płatna. To darmowa obwodnica miasta. Przy wyjeździe na Frydek, jest powtórzony znak już z symbolem płatności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.