Skocz do zawartości

Czechy winiety 2017


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Warto zaznaczyć, że płatny stał się odcinek "obwodnicy Czeskiego Cieszyna". W latach ubiegłych można było przejechać od granicy z Polską 5 kilometrów po ekspresówce i zjechać w kierunku Słowacji już za miastem. Teraz winieta potrzebna jest już od pierwszego ronda tuż za granicą i trzeba na tym rondzie zjechać na centrum.

 

w 2013r przejechaliśmy ten odcinek jeszcze za darmo karawaną w drodze na Langosze I

 

jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprostuje :)

 

teoretycznie viamichelin pokazuje, że jest to odcinek darmowy

post-8007-0-20850300-1480928805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że płatny stał się odcinek "obwodnicy Czeskiego Cieszyna". W latach ubiegłych można było przejechać od granicy z Polską 5 kilometrów po ekspresówce i zjechać w kierunku Słowacji już za miastem. Teraz winieta potrzebna jest już od pierwszego ronda tuż za granicą i trzeba na tym rondzie zjechać na centrum.

 

Witam, Gdzie znalazłeś informację, że obwodnica Cieszyna jest płatna? Będę tamtędy jechał po świętach a wracał w styczniu więc informacja dla mnie ważna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że płatny stał się odcinek "obwodnicy Czeskiego Cieszyna". W latach ubiegłych można było przejechać od granicy z Polską 5 kilometrów po ekspresówce i zjechać w kierunku Słowacji już za miastem. Teraz winieta potrzebna jest już od pierwszego ronda tuż za granicą i trzeba na tym rondzie zjechać na centrum.

 

w 2013r przejechaliśmy ten odcinek jeszcze za darmo karawaną w drodze na Langosze I

 

jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprostuje :)

 

teoretycznie viamichelin pokazuje, że jest to odcinek darmowy

 

Marek. Od kiedy ??? 

 

Jechałem tam na narty w lutym, potem też się "plątałem" ale żadnego znaku nie widziałem :look:  :hmm: 

 

Jest znak przed ostatnim zjazdem, od momentu kiedy zaczyna się płatny odcinek ekspresówki. To, że od granicy (od ronda) jest ekspresówka wg znaków nie oznacza, ze jest ona płatna :) 

 

http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png

 

Jak widać, ta malutka przerwa od granicy, to własnie ten darmowy odcinek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jechałem w lipcu i też był darmowy. Może od nowego roku będzie płatny, ale by sobie chyba tranzytu do miasta nie pakowali, bo sporo ludków tak jeździ. Na mapie tak jak w zeszłym roku kreska z poplatkiem nie jest do samej granicy, ale to może być tak jak mówi Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek. Od kiedy ??? 

 

Jechałem tam na narty w lutym, potem też się "plątałem" ale żadnego znaku nie widziałem :look:  :hmm:

 

Jest znak przed ostatnim zjazdem, od momentu kiedy zaczyna się płatny odcinek ekspresówki. To, że od granicy (od ronda) jest ekspresówka wg znaków nie oznacza, ze jest ona płatna :)

 

http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png

 

Jak widać, ta malutka przerwa od granicy, to własnie ten darmowy odcinek :)

Kajtek, przenieśli ten znak zaraz za pierwsze rondo za granicą niestety, jakoś od czerwca

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuję na informacji od Bartosza_B, sam tego znaku nie zauważyłem jadąc tam dwa razy, niestety zakładam, że jest to możliwe z tą opłatą bo czemu by mieli nie kroić Polaków za kilka kilometrów na całą winietę ?

 

Na powiększonej mapce faktycznie niby jest tam kawałek bez opłaty, tylko że mapka jest nie dokładna i nie wiążąca. Jeżeli jest na rondzie znak, że jest opłata, to nie ma wyboru i trzeba płacić lub omijać.

 

ja na razie planuję omijać a przez Czechy zacznę jeździć od 2019 jak uruchomią odcinek A1 Częstochowa - Pyrzowice.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe szczęście że chyba zbytnio nie kontrolują.

Wracałem tędy około 10.07 i nie zwróciłem uwagi na opłaty z przyzwyczajenia.

 

Choć z drugiej strony to nawet dzisiaj w mapach google przy wyborze unikaj opłat dalej tamtędy prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe szczęście że chyba zbytnio nie kontrolują.

Wracałem tędy około 10.07 i nie zwróciłem uwagi na opłaty z przyzwyczajenia.

 

Choć z drugiej strony to nawet dzisiaj w mapach google przy wyborze unikaj opłat dalej tamtędy prowadzi.

wszyscy prowadzą za darmo. Może Bartosz_B czy Kajetan zrobi tam fotkę tego znaku aby rozwiać nasze wątpliwości. Ja 2 razy przejechałem tam zestawem bez winiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.