Skocz do zawartości
Zbyszek

Czechy winiety 2017

Rekomendowane odpowiedzi

gusia-s

czyli bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ptaku

cały rok 250 PLN  :bravo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

cały rok 250 PLN  :bravo:

U nas to się można najwyżej ze cztery razy przejechać autostradą z przyczepą za tą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Warto zaznaczyć, że płatny stał się odcinek "obwodnicy Czeskiego Cieszyna". W latach ubiegłych można było przejechać od granicy z Polską 5 kilometrów po ekspresówce i zjechać w kierunku Słowacji już za miastem. Teraz winieta potrzebna jest już od pierwszego ronda tuż za granicą i trzeba na tym rondzie zjechać na centrum.

w 2013r przejechaliśmy ten odcinek jeszcze za darmo karawaną w drodze na Langosze I

jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprostuje :)

teoretycznie viamichelin pokazuje, że jest to odcinek darmowy

post-8007-0-20850300-1480928805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekL

Warto zaznaczyć, że płatny stał się odcinek "obwodnicy Czeskiego Cieszyna". W latach ubiegłych można było przejechać od granicy z Polską 5 kilometrów po ekspresówce i zjechać w kierunku Słowacji już za miastem. Teraz winieta potrzebna jest już od pierwszego ronda tuż za granicą i trzeba na tym rondzie zjechać na centrum.

Witam, Gdzie znalazłeś informację, że obwodnica Cieszyna jest płatna? Będę tamtędy jechał po świętach a wracał w styczniu więc informacja dla mnie ważna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Witam, Gdzie znalazłeś informację, że obwodnica Cieszyna jest płatna? Będę tamtędy jechał po świętach a wracał w styczniu więc informacja dla mnie ważna.

Znak na rondzie, mapka z linka powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

w 2013r przejechaliśmy ten odcinek jeszcze za darmo karawaną w drodze na Langosze I

jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprostuje :)

teoretycznie viamichelin pokazuje, że jest to odcinek darmowy

Marek. Od kiedy ??? 

Jechałem tam na narty w lutym, potem też się "plątałem" ale żadnego znaku nie widziałem :look:  :hmm: 

Jest znak przed ostatnim zjazdem, od momentu kiedy zaczyna się płatny odcinek ekspresówki. To, że od granicy (od ronda) jest ekspresówka wg znaków nie oznacza, ze jest ona płatna :) 

http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png

Jak widać, ta malutka przerwa od granicy, to własnie ten darmowy odcinek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcin81

A ja jechałem w lipcu i też był darmowy. Może od nowego roku będzie płatny, ale by sobie chyba tranzytu do miasta nie pakowali, bo sporo ludków tak jeździ. Na mapie tak jak w zeszłym roku kreska z poplatkiem nie jest do samej granicy, ale to może być tak jak mówi Marek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

ale by sobie chyba tranzytu do miasta nie pakowali, 

Własnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

Marek. Od kiedy ??? 

Jechałem tam na narty w lutym, potem też się "plątałem" ale żadnego znaku nie widziałem :look:  :hmm:

Jest znak przed ostatnim zjazdem, od momentu kiedy zaczyna się płatny odcinek ekspresówki. To, że od granicy (od ronda) jest ekspresówka wg znaków nie oznacza, ze jest ona płatna :)

http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png

Jak widać, ta malutka przerwa od granicy, to własnie ten darmowy odcinek :)

Kajtek, przenieśli ten znak zaraz za pierwsze rondo za granicą niestety, jakoś od czerwca

Edytowane przez bartosz_b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ja bazuję na informacji od Bartosza_B, sam tego znaku nie zauważyłem jadąc tam dwa razy, niestety zakładam, że jest to możliwe z tą opłatą bo czemu by mieli nie kroić Polaków za kilka kilometrów na całą winietę ?

Na powiększonej mapce faktycznie niby jest tam kawałek bez opłaty, tylko że mapka jest nie dokładna i nie wiążąca. Jeżeli jest na rondzie znak, że jest opłata, to nie ma wyboru i trzeba płacić lub omijać.

ja na razie planuję omijać a przez Czechy zacznę jeździć od 2019 jak uruchomią odcinek A1 Częstochowa - Pyrzowice.

Edytowane przez maarec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jachata

To całe szczęście że chyba zbytnio nie kontrolują.

Wracałem tędy około 10.07 i nie zwróciłem uwagi na opłaty z przyzwyczajenia.

Choć z drugiej strony to nawet dzisiaj w mapach google przy wyborze unikaj opłat dalej tamtędy prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

To całe szczęście że chyba zbytnio nie kontrolują.

Wracałem tędy około 10.07 i nie zwróciłem uwagi na opłaty z przyzwyczajenia.

Choć z drugiej strony to nawet dzisiaj w mapach google przy wyborze unikaj opłat dalej tamtędy prowadzi.

wszyscy prowadzą za darmo. Może Bartosz_B czy Kajetan zrobi tam fotkę tego znaku aby rozwiać nasze wątpliwości. Ja 2 razy przejechałem tam zestawem bez winiety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi