Skocz do zawartości

Przerejestrowane auto z zagranicy a ubezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że kupiłem auto zza morza i właśnie przerejestrowałem zastanawiam się czy mogę nim kontynuować jazdę na starym szwedzkim ubezpieczeniu, które kończy się za kilkanaście dni. Nie chodzi mi o jakieś oszczędności, tylko o to, czy mam jeszcze czas na ogarnięcie ofert ubezpieczycieli i jednoczesną możliwość poruszania się autem.

 

P.S. Szwed nie płakał jak sprzedawał, bo był mieszkającym tam Polakiem, przebieg mam spory bo udokumentowany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz jeździć. Jeżeli zarejestrowałes w Pl to tego samego dnia musisz mieć Polskie OC. Kara za brak to 740 zł do 3 dni. 1500 do 14 dni. 3500 powyżej 14 dni. Mandat przyjdzie za kilka miesięcy niezależnie czy będziesz jeździł czy nie. Dla własnego dobra ubezpiecz jeszcze dziś. Kiedy była rejestracja w Pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek, dzięki za info, przypomniałem sobie o znajomym i zadzwoniłem, może ubezpieczyć mi auto jeszcze dziś, niestety jest tylko z pzu i zrobi to na 30 dni żebym miał czas na zapoznanie się z innymi ofertami. Kurde mądry Polak po szkodzie, brak czasu na ogarnięcie wszystkiego i oto efekty :mlot:

 

maarec czy Ty się nie zajmujesz przypadkiem ubezpieczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek, dzięki za info, przypomniałem sobie o znajomym i zadzwoniłem, może ubezpieczyć mi auto jeszcze dziś, niestety jest tylko z pzu i zrobi to na 30 dni żebym miał czas na zapoznanie się z innymi ofertami. Kurde mądry Polak po szkodzie, brak czasu na ogarnięcie wszystkiego i oto efekty :mlot:

 

maarec czy Ty się nie zajmujesz przypadkiem ubezpieczeniami?

Nie jesteś ani pierwszy ani drugi w tym tygodniu. Napisz swoje dane osobowe na Pw i dane auta to coś się policzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to niektórzy ubezpieczyciele dają możliwość wykupienia ubezpieczenia na np 1 miesiąc - czyli w czas w którym można załatwić formalności.

tylko to jest dla samochodów nie zarejestrowanych w PL aby mogły dotrzeć na przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to jest dla samochodów nie zarejestrowanych w PL aby mogły dotrzeć na przegląd

Tylko warto zaznaczyć że jeśli auto miało aktualny przegląd w kraju Unii Europejskiej to przeglądu w Polsce robić nie musimy (chociaż gówn.... biura pośrednictwa w rejestracji mówią że trzeba a i niektóre urzędy od rejestracji też). Tak samo w wielu przypadkach nie trzeba tłumaczyć dokumentów bo w miarę nowe np. niemieckie Briefy są też po polsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przeglądem nie jest do końca tak. Przynajmniej w moim wspaniałym urzędzie komunikacji jest tak , że jeśli auto z za granicy ma jeszcze rok i trzy miesiące ważnego tam przeglądu, to wklepią w dowód tylko te 3 miesiące , tłumaczą to że w Polsce jest tylko rok ustawowo. Bandyterka normalnie.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze sprowadzone auto i ogólnie czuję niesmak do urzędników z powodu tych pieniędzy, które na siłę zostały wyciągnięte z mojej kieszeni. Po pierwsze cło zwane podatkiem bo przecież wewnątrz uni mamy wolny obrót towarów. Tłumaczenia, ze szwedzkiego chyba najdroższe, a nikt w nie niespojrzał, ani w urzedzie celnym, ani na porzeglądzie(szwedzki przegląd się nie liczy,nasz jest lepszy), jak i w wydziale komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.