Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Reanimacja żaluzji okennej w przyczpie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 reflexes

reflexes

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 951 postów
  • SkądGKW
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Chateau Cantara 908
  • Holownik:Z Kija :-) Sportage 2.0 CRDI

Napisano 02 grudzień 2016 - 08:48

Niestety z racji wieku rozleciała mi się żaluzja w przyczepie. Cały mechanizm, moskitiera jest ok . Wymiana tego materiału wygląda na banalnie prostą ale problem jest w samym materiale. Szukam od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć. Może ktoś z Was orientuje się czy gdzieś można taki materiał kupić lub ma pomysł na jakiś zamiennik. Od zewnątrz materiał jest metalizowany.

#2 Gregorio

Gregorio

Herbowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2233 postów
  • SkądEPI
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Arca Freccia 508

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:10

Kiedyś okazyjnie kupiłem taki element wymienny do roletki. Jedna strona metalizowana. Materiał szer 108cm wysokość chyba 72cm. Nawinięte na rurkę aluminiową. Nówka sztuka nie śmigana, nawet instrukcja jest. Niestety do mojego okna zbyt mały rozmiar. Aha, materiał płaski, bez harmonijki. Jakby pasowało chętnie odsprzedam. 

Załączone miniatury

• IMG_20160618_121236.jpg
  • IMG_20160618_121119.jpg
  • IMG_20160618_121138.jpg

Użytkownik Gregorio edytował ten post 02 grudzień 2016 - 10:17

Pozdrawiam
Grzesiek

#3 reflexes

reflexes

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 951 postów
  • SkądGKW

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:15

Do rolet zwijanych można dostać na allegro ale to niestety nie rozwiązuje problemu. Szerokość też za mała, bo u mnie jest coś około 140cm. Mierzyłem ale zapomniałem dokładny wymiar. Postaram się dzisiaj zmierzyć dokładnie, bo w to w sumie ważna informacja.
Dzięki za chęci ale raczej nie skorzystam, bo nie rozwiązuje to mojego problemu.

#4 Gregorio

Gregorio

Herbowy

• Użytkownicy
  • 2233 postów
  • SkądEPI

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:22

Ja potrzebuję materiał do zwijanej szer ok 150cm.

Pozdrawiam
Grzesiek

#5 reflexes

reflexes

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 951 postów
  • SkądGKW

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:30

Tu masz ale 180cm http://allegro.pl/roleta-okienna-wewnetrzna-do-kempingu-kampera-wawa-i6504720241.html

Myślę, że bez problemu da się przerobi na 150.

#6 vices89

vices89

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 04 grudzień 2016 - 21:57

Myślę,że roletki okienne w prowadnicach i z odpowiedniego materiału też by zdały egzamin, a cena będzie zdecydowanie niższa.

#7 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8828 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 05 grudzień 2016 - 05:17

Może ktoś z Was orientuje się czy gdzieś można taki materiał kupić lub ma pomysł na jakiś zamiennik.

Witam!
Przypuszczam, że po "zdjęciu" wymiarów można zamówić dowolne wykonanie i kolor w firmie zajmującej się produkcją typowych żaluzji okiennych do mieszkań i nie będzie to raczej drogie. Kiedyś coś podobnego zamawiałem, tylko nie do przyczepy, a że w okolicy miałem kilka takich firm, to nie było żadnych problemów. :hmm:

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#8 Gregorio

Gregorio

Herbowy

• Użytkownicy
  • 2233 postów
  • SkądEPI

Napisano 05 grudzień 2016 - 09:56

Tu masz ale 180cm http://allegro.pl/roleta-okienna-wewnetrzna-do-kempingu-kampera-wawa-i6504720241.html

Myślę, że bez problemu da się przerobi na 150.

Tak mnie jakoś natchnąłęś, że zajrzałem do ogłoszeń i kupiłem kompletną trochę taniej niż sam materiał. Wymiar trafił się idealny :)

Gość się wyprzedaje i ma jeszcze kilka szt w różnych rozmiarach

https://www.olx.pl/o...D5-IDifARJ.html

Witam!
Przypuszczam, że po "zdjęciu" wymiarów można zamówić dowolne wykonanie i kolor w firmie zajmującej się produkcją typowych żaluzji okiennych do mieszkań i nie będzie to raczej drogie. Kiedyś coś podobnego zamawiałem, tylko nie do przyczepy, a że w okolicy miałem kilka takich firm, to nie było żadnych problemów. :hmm:

Owszem plisy można zamówić. Jednak materiał zaciemniający i z jedną stroną "posrebrzaną" jest zupełnie inny i do tego grubszy. Choć może tylko nie trafiłem na odpowiedni  :hmm:

Pozdrawiam
Grzesiek

#9 reflexes

reflexes

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 951 postów
  • SkądGKW

Napisano 05 grudzień 2016 - 10:34

Tak mnie jakoś natchnąłęś, że zajrzałem do ogłoszeń i kupiłem kompletną trochę taniej niż sam materiał. Wymiar trafił się idealny :)

Gość się wyprzedaje i ma jeszcze kilka szt w różnych rozmiarach

https://www.olx.pl/o...D5-IDifARJ.html

Niestety nie ma takiej jak potrzebuję. Portale ogłoszeniowe już przeszukałem i na razie lipa.

Owszem plisy można zamówić. Jednak materiał zaciemniający i z jedną stroną "posrebrzaną" jest zupełnie inny i do tego grubszy. Choć może tylko nie trafiłem na odpowiedni  :hmm:

Myślałem o plisach i chyba nic innego mi nie zostanie jak poszukać w okolicy producenta i kupić kawał materiału. Gdzieś w sieci widziałem, że są dostępne takie 100% zacieniające.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych