Skocz do zawartości

Reanimacja żaluzji okennej w przyczpie


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z racji wieku rozleciała mi się żaluzja w przyczepie. Cały mechanizm, moskitiera jest ok . Wymiana tego materiału wygląda na banalnie prostą ale problem jest w samym materiale. Szukam od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć. Może ktoś z Was orientuje się czy gdzieś można taki materiał kupić lub ma pomysł na jakiś zamiennik. Od zewnątrz materiał jest metalizowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś okazyjnie kupiłem taki element wymienny do roletki. Jedna strona metalizowana. Materiał szer 108cm wysokość chyba 72cm. Nawinięte na rurkę aluminiową. Nówka sztuka nie śmigana, nawet instrukcja jest. Niestety do mojego okna zbyt mały rozmiar. Aha, materiał płaski, bez harmonijki. Jakby pasowało chętnie odsprzedam. 

post-5622-0-81536200-1480670194_thumb.jpg

post-5622-0-51460800-1480670215_thumb.jpg

post-5622-0-19808300-1480670246_thumb.jpg

Edytowane przez Gregorio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rolet zwijanych można dostać na allegro ale to niestety nie rozwiązuje problemu. Szerokość też za mała, bo u mnie jest coś około 140cm. Mierzyłem ale zapomniałem dokładny wymiar. Postaram się dzisiaj zmierzyć dokładnie, bo w to w sumie ważna informacja.

Dzięki za chęci ale raczej nie skorzystam, bo nie rozwiązuje to mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was orientuje się czy gdzieś można taki materiał kupić lub ma pomysł na jakiś zamiennik.

 

Witam!

Przypuszczam, że po "zdjęciu" wymiarów można zamówić dowolne wykonanie i kolor w firmie zajmującej się produkcją typowych żaluzji okiennych do mieszkań i nie będzie to raczej drogie. Kiedyś coś podobnego zamawiałem, tylko nie do przyczepy, a że w okolicy miałem kilka takich firm, to nie było żadnych problemów. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ale 180cm http://allegro.pl/roleta-okienna-wewnetrzna-do-kempingu-kampera-wawa-i6504720241.html

Myślę, że bez problemu da się przerobi na 150.

 

Tak mnie jakoś natchnąłęś, że zajrzałem do ogłoszeń i kupiłem kompletną trochę taniej niż sam materiał. Wymiar trafił się idealny :)

Gość się wyprzedaje i ma jeszcze kilka szt w różnych rozmiarach

 

https://www.olx.pl/oferta/roleta-moskitiera-seitz-remis-CID5-IDifARJ.html

 

 

Witam!

Przypuszczam, że po "zdjęciu" wymiarów można zamówić dowolne wykonanie i kolor w firmie zajmującej się produkcją typowych żaluzji okiennych do mieszkań i nie będzie to raczej drogie. Kiedyś coś podobnego zamawiałem, tylko nie do przyczepy, a że w okolicy miałem kilka takich firm, to nie było żadnych problemów. :hmm:

 

Owszem plisy można zamówić. Jednak materiał zaciemniający i z jedną stroną "posrebrzaną" jest zupełnie inny i do tego grubszy. Choć może tylko nie trafiłem na odpowiedni  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jakoś natchnąłęś, że zajrzałem do ogłoszeń i kupiłem kompletną trochę taniej niż sam materiał. Wymiar trafił się idealny :)

Gość się wyprzedaje i ma jeszcze kilka szt w różnych rozmiarach

 

https://www.olx.pl/oferta/roleta-moskitiera-seitz-remis-CID5-IDifARJ.html

Niestety nie ma takiej jak potrzebuję. Portale ogłoszeniowe już przeszukałem i na razie lipa.

 

Owszem plisy można zamówić. Jednak materiał zaciemniający i z jedną stroną "posrebrzaną" jest zupełnie inny i do tego grubszy. Choć może tylko nie trafiłem na odpowiedni  :hmm:

 

Myślałem o plisach i chyba nic innego mi nie zostanie jak poszukać w okolicy producenta i kupić kawał materiału. Gdzieś w sieci widziałem, że są dostępne takie 100% zacieniające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.