Skocz do zawartości

Pacjent trumatic 3002 problem z iskrownikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Jak bede na dzialce podesle foty... ogolnie iskrownik reczny chcialbym zamontowac na piecyku w miejscu zaslepki tej czarnej plastikowej po lewej stronie tylko nie mam jak zmierzyc srednicy otworu po wyjeciu zaslepki tej okraglej bo przyczepa stoi daleko od domu czy moglby ktos z was zmierzyc ile ma ten otwor w obudowie pieca po wyjeciu tej zaslepki z lewej strony lub z prawej tej ze skala 1-9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że coś takiego będzie pasowało, http://allegro.pl/iskrownik-piezo-elektryczny-piecyka-duzy-truma-i6623024058.html

lub w wersji budżetowej tego typu http://www.ceneo.pl/29272811

Wydaje mi się że zwykłe iskrowniki piezo (tak jak te z drugiego linku) są do kupienia po kilkanaście złoty, wtedy w obudowie oczywiście potrzebny jest nowy otwór o odpowiedniej średnicy

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam iskrownik na baterie ale ulegl awarii i pytanie czy moge go jakos zastapic zwylkym z nowszych modeli odpalany na pstryk?

 

Witam!

Nie obraź się Kolego, ale nie znamy w ogóle stanu Twojej przyczepy i jej instalacji, a wspominam o tym dlatego, że po przeczytaniu dotychczasowych postów, nabrałem poważnych wątpliwości w tej kwestii.

Najpierw było, że uszkodzony jest moduł iskiernika i pourywane oraz bez izolacji kabelki, potem, że rozwiercone jest okienko wizjera, nie ma w nim osłony i uszczelki, jeszcze później, że coś tam zardzewiało, a teraz się dowiaduję, że piec często gaśnie, bo zamiast komina, ma włożony kawałek rury kanalizacyjnej PCV. Bałbym się zapytać, jakie niespodzianki mogą być tam jeszcze, o których nic nie wiemy, a może nawet i Ty sam.

Temat jest, ale zdjęcia ani jednego, więc chyba lepiej poczekać na obiecane fotki, o których "chris" wspominał.

Ja się może nie znam, ale jeśli całą przyczepę i jej instalacje "sztukowano" w podobny sposób, jak można odczytać z niektórych postów, to potencjalnych problemów widzę dużo więcej. Gdyby chodziło jedynie o estetykę, to nawet bym się nie odzywał, ale jak z pieca gazowego ma powstać  jakiś tani "ulep", to już jest sprawa bezpieczeństwa i warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że Twoje pytania wskazują na zupełny brak wiedzy w przypadku poruszanych zagadnień.

IMHO

PS

Jestem np. ciekawy, jak wygląda cały komin owego pieca, z czego jest zrobiony i jak wygląda jego przyłącze oraz "czerpnia" powietrza. Nie bez znaczenia dla tej całej dyskusji jest też ogólny stan całego pieca i jego przyłączy  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.