Skocz do zawartości

Rozmowy nie na temat z Jakie auto ile pociągnie


cyqor

Rekomendowane odpowiedzi

fakt statystyka nie przemawia za kołem (na 1.5 mln przejechanych km miałem dwie sytuacje gdzie potrzebne było koło - jeden wystrzał opony przy 120 km/h i jedno rozcięcie opony bokiem w pozostałych przypadkach wystarczył by zestaw)

jednak w przyczepie wole mieć koło i na pewno nie waży ono 50 kg

 

co do nowych samochodów to raczej nikt nie doszedł do wniosku że koło jest niepotrzebne tylko  kolejny punkt księgowych, w większości samochodów nowych koło jest dostępne za dodatkową opłatą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W samochodach i przyczepach też. Ja w obecnej dorobiłem koło, a w nowej domówiłem.

 

Jakoś wolę mieć niż nie mieć. Znając życie to mając zapas nic przez x lat się nie stanie. A bez to od razu.

 

Ale raz mi się zapas przydał. Jak rozciąłem oponę z boku. I co mi po Assistance itp? Tak zmieniłem koło w 15 minut i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję odwagi i cierpliwości. Ja odkąd przeciąłem oponę na pozostałości słupka parkingowego nie chcę słyszeć o zestawie naprawczym. Assistance fajnie działa w ulotce reklamowej. Jak przyjdzie co do czego to zanim się doczekasz, zanim Cię odholują z przyczepą to stres i nerwy zjedzą Ciebie i Twoją rodzinkę. Ja przynajmniej nie mam do tego nerwów. Pierwsza rzeczą jaką zrobiłem po zakupie samochodu było zastąpienie zestawu kołem.

 

Sorry za offtop.

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono i w tym Asistance to maja każdy rozmiar opony dostępny z potrzebną Nam nośnością (większość jeszcze koniecznie musi mieć "C") od ręki, normalnie w każdym zakładzie na zadupiu w PL a tym bardziej gdzieś w Południowej Europie magazynują i zakładają 24h jak tylko laweta dostarczy tam Naszą przyczepkę.

 

Nie mniej rozumiem, że w 99% przypadków zestaw jest wystarczający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kto ma dwie lew ręce i nie dba o sprzęt to nawet koła w rowerze nie odkręci.

Nie zgadzam się. Ostatnio zakładałem zimówki na felgach pod domem. Stawanie na solidnym kluczu nic nie pomogło. W ruch poszła 2 metrowa rura i klucz choć grubości kciuka zaczął się poddawać. W końcu syn ciągnął a ja biłem młotem po kluczu... Puściło.

W drodze poza pianą nie zrobiłbym nic.

A co się  stało? Przed wakacjami wstawiłem auto na wymianę tarcz i klocków P/T i jakiś goryl dobił ile mógł.

Tak mamy zadbane na ile jesteśmy w stanie dopilnować sprzętu wyłacznie sami...

W osobówkach miałem dojazdówki, a w SUVie szukam jakiegoś złotego środka bo mam butle z gazem we wnęce koła.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt statystyka nie przemawia za kołem (na 1.5 mln przejechanych km miałem dwie sytuacje gdzie potrzebne było koło - jeden wystrzał opony przy 120 km/h i jedno rozcięcie opony bokiem w pozostałych przypadkach wystarczył by zestaw)

jednak w przyczepie wole mieć koło i na pewno nie waży ono 50 kg

 

co do nowych samochodów to raczej nikt nie doszedł do wniosku że koło jest niepotrzebne tylko  kolejny punkt księgowych, w większości samochodów nowych koło jest dostępne za dodatkową opłatą

 

moje koło zapasowe waży równo 30kg. Zestaw montażowy nic nie waży bo koło leży na osi na podłodze we wnętrzu przyczepy. W bakiście nie da rady, bo nacisk na hak mam bez niego bliżej 100kg niż 75kg. Koło zapasowe wożę jak pisałem, ale już z podnośnikiem nie jest tak różowo. Ważne, że jak przyjedzie laweta, to wymieni na miejscu bo będzie na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak z tym assistance narzekacie? Assistance testowałem 5 razy: raz w PL, w Sosnowcu, więc 70km od domu, raz w SK koło Zlina raz w I koło Neapolu, raz w D okolicach Nurnberg i raz w F, koło Cherbourga. O, tak - korzystanie z assistance się pamięta ;P. Najdłużej czekałem 50 minut. Dwa razy były to problemy z oponami (PL i D). W obu przypadkach miałem zapas, w obu przypadkach - zgodnie z prawami murphiego - nie byłem w stanie wymienić koła. W sumie, poza tym, że sam fakt awarii przyjemny nie jest - bardzo miło wspominam usługi assistance. W końcu z assistance nie muszą korzystać Ci, którzy cały wolny czas w życiu spędzają przed telewizorem a ich podróże polegają na codziennym pokonywaniu odcinka praca-dom a w niedziele supermarket.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak z tym assistance narzekacie? Assistance testowałem 5 razy: raz w PL, w Sosnowcu, więc 70km od domu, raz w SK koło Zlina raz w I koło Neapolu, raz w D okolicach Nurnberg i raz w F, koło Cherbourga. O, tak - korzystanie z assistance się pamięta ;P. Najdłużej czekałem 50 minut. Dwa razy były to problemy z oponami (PL i D). W obu przypadkach miałem zapas, w obu przypadkach - zgodnie z prawami murphiego - nie byłem w stanie wymienić koła. W sumie, poza tym, że sam fakt awarii przyjemny nie jest - bardzo miło wspominam usługi assistance. W końcu z assistance nie muszą korzystać Ci, którzy cały wolny czas w życiu spędzają przed telewizorem a ich podróże polegają na codziennym pokonywaniu odcinka praca-dom a w niedziele supermarket.

 

delikatnie sugeruję nie obrażać kolegów. Ja w marketach nie bywam, tym bardziej w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZA, nie chodzi o assistance jako takie (w moich wypowiedziach) i samo w sobie.

Tylko aby to assistance zadziałało :).

Co z tego że przyjadą jak na miejscu ty jesteś bez zapasu? O to mi chodziło, że wymieniając zapas na zestaw naprawczy + assistance nie zawsze dasz radę, mając koło zapasowe nawet bez assistance dasz radę (czasem trudniej bo zapieczone czy coś, ale się da bo jest na co).

 

Co do posiadania assistance nie mam nic przeciw, sam posiadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wolę mieć niż nie mieć. Znając życie to mając zapas nic przez x lat się nie stanie. A bez to od razu.

[...]

Tak zmieniłem koło w 15 minut i w drogę.

 

Uważam podobnie, chociaż nie wiem, czy w przyszłości czegoś nie zmienię. Na pewno jadąc za granicę brałbym koło, a w kraju ... :hmm:

Do tej pory wożę pełne koło, ale być może kiedyś zaryzykuję je zostawić, a wtedy zainteresuję się posiadaniem zestawu naprawczego, ale raczej tego typu:

 

post-8228-0-21401300-1480468559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie, chociaż nie wiem, czy w przyszłości czegoś nie zmienię. Na pewno jadąc za granicę brałbym koło, a w kraju ... :hmm:

Do tej pory wożę pełne koło, ale być może kiedyś zaryzykuję je zostawić, a wtedy zainteresuję się posiadaniem zestawu naprawczego, ale raczej tego typu:

 

Zest napr do opon.jpg

Tylko raczej odchudza się za granice, w polsce jeszcze nje ważą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, zestaw naprawczy ze sznurkiem (to z foto) to chyba najlepszy pomysł. Jego zastosowanie w zasadzie pomaga na 100% i eliminuje potrzebę wizyty u wulkanizatora.

Przy sprayju i tak trzeba zaraz podjechać i naprawić koło (spray ma pomóc dojechać do wulkanizacji) a sznurkiem i oni naprawiają opony jak jest duża dziura (dla tego rozwiertak w zestawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.