Skocz do zawartości

Rozmowy nie na temat z Jakie auto ile pociągnie


cyqor

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję samozaparcia, pomysł niby jest trafiony, tylko widzę, że prawie w każdej opcji dodałeś kilka kilogramów. Nie wiem jak budują hobby i czy dają tam żyrandole ze szkła zbrojonego bo jak tam urwać 15 kg ?

 

Nie miałem nigdy hobby więc nie wiem, powoli zaczynam rozumieć, czemu ten sam model co moja Adria waży na pusto z 300kg więcej. U mnie zarówno materace jak i żyrandole są lekkie (tych prawie nie ma, same ledy). Dużo roboty Cie czeka, sprawdź wagę w tym samym punkcie przed i po.

 

Odnośnie wag towarowych to ostatnio okazało się, że działają uczciwie. Ważyłem towarówkę po rozpakowaniu złomu. Wynik na wadze wyszedł 10kg większy niż w papierach, co mogło wynikać z warstwy śmieci na podłodze po rozpakowaniu.

 

Powodzenia w odchudzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

aleście zjechali z tematu :] :] :]


Aktualnie rozgladam się za zmianą ciągnika. Chciałbym zejść z 2,5l na silnik  z pojemnością silnika 1,6 lub max 2,0 l tylko w benzynie ( + LPG ). Raczej pozostanę przy ciągniku typu SUV . Co polecacie ? . Skłaniam się do pojazdu marki FORD Escape z silnikiem 2.0 benzyna - ale tu może być problem z DMC aby nie przekroczyć 3,5 t

http://forum.karawaning.pl/topic/13157-wyb%C3%B3r-auta-do-holowania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pobocznie :).

Te spraye do naprawy koła są do niczego a tym bardziej w cepce.

Ostatnio był test tych spary i jak się okazało, każdy z czterech (K2 - najgorszy, Holtz- do bani, i jakieś jeszcze dwa inne nie pamiętam już marki - zaznaczam, K2 było sponsorem odcinka a wyszło najgorzej) pokazały , że taki spary jest na MAX 5 km jazdy i musisz już naprawić koło bo traci powietrze. A czasem znaleźć wulkanizatora w Naszym przypadku w dystansie 5km jest nierealne.

Zastanów się Bartek na tym kołem jednak. 

Inna sprawa co zrobisz w sytuacji uszkodzenia boku a nie czoła opony? Zostawisz cepkę na drodze i pojedziesz szukać opon do sklepu, potem demontaż felgi i zostawię cepki na kobyłce (masz?) itd?

A piszę o tym, bo w tym roku jeden z naszych forumowiczów rozdarł nowa oponę runflat w cepce podczas zjazdu z promu na CRO i brak koła zapasowego uniemożliwiłby dalsza podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 może i więcej lat nie mam za pasówki, wożę zestaw Continentala ...

 

http://www.continental-tires.com/car/technology/extended-mobility-main/contimobilitykit-overview-main/contimobilitykit 

 

- jest niezastąpiony, sam zasobnik kosztuje okolo 130-150 zeta (ostatnio kupowałem na Aralu w niemczech za 39,90 Euro), na kole ktore naprawiłem wrocilem do domu spod Berlina.

 

Co do pęknięcia opony - to extremum - wtedy tylko telefon i naprawa na miejscu lub inna alternatywa, ale nie dajmy sie zwariować - kapcia lapiemy raz na 1-2 lata, a uszkodzenie opony, nie pamietam kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć :) ja już dwa razy, no trzy rozerwałem opone. Raz nie było jak ominąć bo z naprzeciwka jechali i wpadłem w taką dziure że aż felge wygiąłem, drugi i trzeci raz przez nieuwage o wystający na ostro krawężnik. Tylko że solo to jakoś częściej mi się zdarza jeździć rozkojarzony, z ogonem to mega skupienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zestaw został po Citroenie C4GP - kupuje tylko zasobniki - cena od 25 do 45 Euro, a kompletny zestaw od 65 Euro, np  http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XContiMobilityKit.TRS0&_nkw=ContiMobilityKit&_sacat=0 - w zależności od zasobnika i mocy kompresora - bardzo wygodne i szybkie w użytkowaniu.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie .... koszt 650 zeta lub 80euro i wyjazd do Niemiec ;-)

 

Robilem tak z LMC i teraz tez zamierzam z Hobby ... 

 

1 - Pozostajaca ladownosc musi byc wyzsza jak 150kg

2 - Potwierdzenie od producenta ze jest to mozliwe - plus nowa tabliczka od niego.

3 - Diagnosta ktory sie nie mądrzy a robi co musi...

4 - na badaniu - realna waga ma byc taka jak w tabliczce netto

 

BTW - w Nysie i w Kluczborku (tutaj robilem na PKS w Hobby w 2012) jest to mozliwe - innych miejsc nie znam na Opolszczyznie, w Dolnoslaskim w Wałbrzychu robia to na Gagarina (tutaj robilem LMC w 2014) i Niepodległosci.

 

 

Dobrze, zwracam honor. Ja pytałem w Opolu, znajomego diagnosty, to myślałem że coś podpowie, idź tam, i tam i się uda. A on że nie i koniec.

Do Kluczborka mam 40km, będę kiedyś przejazdem to zapytam się na PKSie jak tam z tym teraz. 

4 punkt, czyli tyle ile będzie na nowej tabliczce od producenta tyle musi ważyć przyczepa tak?

Przyczepę mam z 79 roku (to nie kemping tylko zwykła "towarowa" ) i nie nierozpadanie się, została rozebrana, wypiaskowana i obleciana chlorokauczukiem ;)

Producent może już nie istnieć na rynku, lecz następnym razem kupując inną ciepke, pomyślę nad tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko butelkę ... wąż można wypłynąć i przedmuchac i jest ok. Mam chyba 3 butelkę na tym zestawie.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko butelkę ... wąż można wypłynąć i przedmuchac i jest ok. Mam chyba 3 butelkę na tym zestawie.

 

muszę sprawdzić co ja tam wożę w bagażniku. Mam na pewno część tego zestawu z continentala, ale za nic nie pamiętam aby był tam kompresor, buteleczka i wąż była, myślałem że to już wszystko. Koła zapasowego w aucie nie mam bo ford stwierdził, że nie potrzeba (eh). Jak mam w bagażniku miejsce to na wyjazd na wczasy profilaktycznie zabieram całe koło. W przyczepie mam zapas na stałe, mam nadzieje, że się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkanizatorzy, podobnie jak samochody są na całym świecie. Raczej nie jest tak, że tylko koło naszego domu są wulkanizatorzy ;) Tam gdzie są samochody, są i warsztaty naprawiające opony. Zawsze mnie bawiły pytania w stylu "Ty to się nie boisz tak jeździć, a co jak się zepsuje?" tak jakby wszyscy 3 mechanicy na świecie żyli tylko w mojej wiosce.

 

Kardynalne awarie opon (wymagające wymiany koła) zdarzają się, ale są bardzo rzadkie. Zazwyczaj wystarczy dopompować zwykłą pompką i parędziesiąt km można przejechać. 

Dlatego większość nowych samochodów nie ma już kół zapasowych. Ktoś doszedł do wniosku, że w większości przypadków takie koło latami leży nieużywane.  A gdy się już trafi pech i opona jest nie do napompowania - zawsze jest assistance. W końcu sam fakt posiadania koła wcale nie oznacza, że kierowca będzie je w stanie sam wymienić. raz, że na autostradach jest to nie tylko zabronione, ale to prawie pewne samobójstwo, dwa że bardzo często - jeśli się nawet uda odkręcić śruby, to niekoniecznie będzie się dało zdjąć koło z piasty. A cześć samochodów miało zapasowe koła pod podwoziem. Tam z kolei często się zdarzało, że po paru latach nieużywania, nie dało się go zdemontować.. A jeszcze pogoda: sami wiecie jak może wyglądać ktoś, kto zmienia koło w takiej aurze jak dziś.. Dlatego zestaw ratunkowy może być skuteczniejszy niż całe koło. Na pewno jest szybszy i prostszy w użyciu a nawet niebrudzący. Zestaw naprawczy to nie spray z supermarketu, tylko kompresor 12V + buteleczka z czynnikiem.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.