Skocz do zawartości

Przetwornica 12V 230 w układzie solarnym .


piotrek3110

Rekomendowane odpowiedzi

No, widzisz, kto szuka, ten znajduje :ok:

Opis jest bardzo ładny i jeśli mu wierzyć, to miód na moje serce, że to nasza rodzima konstrukcja i produkcja, ale nie wiem, nie widziałem - jeżeli tak jest, to brawo :bravo:

Oczywiście nie mając styczności z tą przetwornicą, nie jestem w stanie zrobić porównań.

Gdybyś ją kupił, to napisz o pracy wentylatora: czy pracuje cały czas, czy włącza się tylko, gdy coś do przetwornicy podłączysz, czy może dopiero, gdy robi się gorąca, a gdy już pracuje, to czy cały czas ze stałą wydajnością, czy może dostosowuje obroty do obciążenia przetwornicy i jak jest z jego głośnością?

 

Teraz może być dylemat, :hmm:  czy ta, którą znalazłeś (450 i 19 zł. wysyłka), czy może tylko 120 zł. droższa (589 zł. i darmowa wysyłka):

 

attachicon.gifWaeco sinus 350_700.jpg

 

Tak, czy inaczej, to myślę, że ta z Techtronu jest naprawdę lepszym wyborem, niż te wcześniejsze (chińskie "no name", albo jakieś inne, udające produkt polski).

 

Rozmawiałem jeszcze raz z gościem z Techtronu i pytałem czy na pewno w układzie solarnym ona może pracować to potwierdził że jak najbardziej .

 

Wentylator załącza się się czasowo w zależności od temperatury i obciążenia . Cena po negocjacjach 400 zł . No i gwarancja nie 4 a już 5 lat . To też o czymś świadczy .

 

Model 350 / 700 V  http://techtron.pl/p2668,przetwornica-napiecia-12v-24v-230v-sinus-seria-pnz-s-techtron.htmlcena 450 , po rabacie za 400 zł

 

Model 800 /1500 V http://techtron.pl/p2681,przetwornica-napiecia-12v-24v-230v-sinus-pnz-1000-s-techtron.htmlale i cena 699 :(

 

Po testach jak kupie podzielę się informacjami co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sądząc po opisie firmy to raczej firma handlująca chińskim towarem niż zajmująca się produkcją. W Polsce praktycznie nie opłaca się produkować popularnej i taniej elektroniki. Co innego sprzęt specjalistyczny, profesjonalny itp ale tam cena no i odbiorca jest zupełnie inny.

 

Jeśli produkt będzie działał tak jak w opisie to dobra alternatywa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie firmy to raczej firma handlująca chińskim towarem niż zajmująca się produkcją.

 

Miałem podobne przypuszczenia, jak Twoje, ale jakiej produkcji by ta przetwornica nie była, to gdy będzie działać zgodnie z opisem, to i tak będzie lepsza od typowej "chińszczyzny".

W poscie #30 napisałem: "nawet wśród tanich produktów można znaleźć takie, które nie wysiadają z byle powodu" i być może w/w przypadek to potwierdzi.

Poczekam, co Piotrek napisze po zakupie i jakimś okresie jej używania. Mnie najbardziej interesuje głośność wentylatora oraz, czy przetwornica się mocno grzeje podczas pracy z pełną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waeco przetwornice jak było na forum ok , tutaj pisze " niestety nie wiem czy urządzenie jest sprawne ,wygląda na nieużywane.",  nie wiadomo czy sprawne po pierwsze dopytaj   , sinus modyfikowany , przetwornica z wysokiej półki jest , parametry ok . Zależy do czego Ci potrzeba , jak do oświetlenia , tv , laptop , łaowarki telefonów to nie potrzeba Ci tej przetwornicy . Jak chcesz do czajnika , mikrofali to można próbować a i gwarancji nie ma że wytrzyma o ile sprawna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...).

Poczekam, co Piotrek napisze po zakupie i jakimś okresie jej używania. Mnie najbardziej interesuje głośność wentylatora oraz, czy przetwornica się mocno grzeje podczas pracy z pełną mocą.

 

Przytoczę ciekawostkę z ostatniej chwili.

 

W ub. roku nabyłem przetwornicę VOLTA 12V/230V pełny sinus 300/600 W (ponoć to 100% chińszczyzna).

Nie miałem powodów do narzekania na produkt gdyż sprawował się przyzwoicue (używałem do ładowania laptopów i napędzania telewizorka). Jednakże zaczęła mnie irytować zbytnia – moim zdaniem – głośność wentylatorka oraz jego popiskiwanie podczas załączania przetwornicy (heblem) lub przy większym obciążeniu.

 

W końcu, w związku z nadchodzącą zimą, gdy zabrałem do domu akumulator i przetwornicę, ciekawośc wzięła górę. Pomimo gwarancji w ruch poszedł śrubokręt (a niech to, 230 zł nie majątek) i zdjąłem pokrywę.

Moim oczom ukazały się bebechy ustrojstwa, w tym tandetny wentylatorek wyprodukowany przez małe żółte chińskie rączki.

 

Niewiele myśląc, na znanym portalu za 22 zł nabyłem odpowiedni wentylatorek firmy Bi Sonic, o parametrach:

 

ZASILANIE:

12 V DC

POBÓR PRĄDU:

0,13 A

WYMIARY:

40x40x10 mm

OBROTY:

6500 rpm

NATĘŻENIE DŹWIĘKU:

29 db

ILOŚĆ PRZEWODÓW:

2

WYDAJNOŚĆ:

0,22 m3/min

ŁOŻYSKO:

kulkowe

MOC:

1.56W

OBUDOWA:

tworzywo

Przy zdjętej z przetwornicy pokrywie dokonałem pomiaru głośności pracy na chińskim i nowym wentylatorku, a wyniki sfilmowałem smartfonem, uzyskując:

  • z chińskim wentylatorkiem: bez obciążenia wynik 26-28 dB; pod obciążeniem żarówką 100W wynik 62-63 dB,

  • z Bi Sonic: bez obciążenia wynik 28-29 dB; pod obciążeniem żarówką 100W wynik 53-55 dB. I co najważniejsze nie było popiskiwania/skrzypienia.

    Szok, ciszej o 8-10 dB. Normalnie SZOK, duża poprawa za 22 zł + 20 zł za kuriera.

    W wolnej chwili, by do końca zaspokoić ciekawość pobawię się obciążeniem przetwornicy poborem 300W i 500-600W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mały inwerter pełny sinus tylko do laptopa i w przyczepie ew. telewizora lub drukarki plujki, kupiłem waeco:

http://dobrelodowki.pl/waeco-sinepower-przetwornica-inwerter-czystym-napieciem-sinusoidalnym-przetwornica-laptopa-komputera-sinepower-msi212-12v230v-ciagla-150w-p-5907.html

Trudno, koszt to koszt, trochę obawiam się chińczyka, bo dość kosztowny sprzęt trzeba czasem do niej w podróży podłączyć (tak 25x ta przetwornica...). Wakacje też opędzi.

Przy podpiętym laptopie cicha, jest USB, ma zarobioną wtyczkę do gniazda zapalniczki, więc bezproblemowo można użyć w trasie w samochodzie. Może i droga, ale cena w sklepie z w/w linku jest w miarę przystępna. Za czysty sinus i markową rzecz m.zd. warto, zawsze to mniejsze prawdopodobieństwo że w środku siedzi chłam (waeco/dometic raczej kojarzy mi się z solidnymi i długo działającymi sprzętami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, całkiem dobra przetwornica, powinna być dużo bardziej pewna, niż wszechobecna w wielu miejscach typowo chińska "tandeta".
Ważne, aby kupić z pewnego źródła i z min. 2 letnią gwarancją.

Jeśli do standardowych sprzętów i nie jest wymagany pełny sinus, to powinna być OK.

Pamiętaj, że przetwornicę najlepiej dobrać z niewielkim zapasem do potrzeb. Inaczej: potrzebujesz max 250 W, to nie kupujesz przetwornicy 1200W.
Sprawność nie rewelacyjna, ale i nie najgorsza. Jest gniazdo ładowania "USB" (szkoda, że tylko 1A), ale niektóre i tego nie mają. Pobór prądu bez obciążenia 0,6 A i o tym trzeba pamiętać, czyli "hebel" przy accu bardzo wskazany.
Na stronie, do której podałeś adres, napisano:
"Przetwornica przekształca napięcie stałe 24 V w sinusoidalne napięcie zmienne".
Sądzę, że to po prostu zwykły błąd, ponieważ reszta opisu jest już prawidłowa.
Cóż możnaby więcej napisać :hmm:


 

           z chińskim wentylatorkiem: bez obciążenia wynik 26-28 dB; pod obciążeniem żarówką 100W wynik 62-63 dB,

  • z Bi Sonic: bez obciążenia wynik 28-29 dB; pod obciążeniem żarówką 100W wynik 53-55 dB. I co najważniejsze nie było popiskiwania/skrzypienia.

    Szok, ciszej o 8-10 dB. Normalnie SZOK, duża poprawa za 22 zł + 20 zł za kuriera.

    W wolnej chwili, by do końca zaspokoić ciekawość pobawię się obciążeniem przetwornicy poborem 300W i 500-600W.

 

 

:bravo:

Masz ciszej i masz satysfakcję, że poprawiłeś producenta. :ok:

Oczywiście zachowałeś pierwotny kierunek "dmuchania", a wydajność zmienionego wentylatora jest podobna lub lepsza - mam nadzieję :hmm:  (może być istotne pod pełnym obciążeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer jak zawsze dziękuję za info. W takiej sytuacji jeżeli nie będę potrzebował pełnego sinusa to wystarczy. Wiem, że było to już wałkowane ale co idzie na pełnym sinusie ze sprzętów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...).

Masz ciszej i masz satysfakcję, że poprawiłeś producenta. :ok:

Oczywiście zachowałeś pierwotny kierunek "dmuchania", a wydajność zmienionego wentylatora jest podobna lub lepsza - mam nadzieję :hmm:  (może być istotne pod pełnym obciążeniem).

Nie ukrywam, że raduje mnie wyciszenie przetwornicy. Pełnia szczęścia będzie gdy wiosną ponownie wstawię akumulator i przetwornicę do przyczepy i gdy to będzie sprawnie działało.

 

Oczywiście kierunek dmuchania został zachowany. Wydajność wentylatorka wydaje się być większa (na chińskim wentylatorku nie podano żadnych wartości dla wydajności) - płomień zapalniczki zbliżony do wylotu jest zdmuchiwany.

 

Dzisiaj sprawdziłem pracę przetwornicy pod obciążeniem 300W. Głośność analogiczna jak opisana wcześniej przy 100W. Pozostanie jeszcze test przy 600W, ale wpierw muszę wykombinować jakieś ustrojstwo o takim poborze energii (jeżeli nie będzie takowego to podłączę tostownicę 700W, najwyżej bezpiecznik wystrzeli (dziwnym zbiegiem okoliczności jest o wartości 35A, co jest chyba zbyt małą wartością dla piku 600W).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.