Skocz do zawartości

Gdzie kupić gniazdo wody truma


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęć wynika, że po jednej stronie masz dwa spusty, a z drugiej to rzeczywiście powinno być przyłącze. W oryginale na tych gniazdach powinny być klapki z zatrzaskiem, przynajmniej jest tak u mnie, gdyż mam takie same spusty. Niestety po tylu latach plastik jest kruchy i te klapki się wyłamują. Rozwiązanie tego przyłącza za pomocą takiego gniazda jest dość dziwne, bo nie gwarantuje to stabilnego połączenia, łatwo taką wetkniętą rurkę obruszyć i pompa zasysa powietrze. Gniazdo o którym wcześniej pisałeś jest ok, tyle że trudno dostępne i drogie. Może zamiast tego przyłącza zastosuj zwykłą szybkozłączkę taką jak np. w wężach ogrodowych lub coś na gwint.

W środku nie ma drugiego przyłącza w łazience?

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lazience nie ma żadnego przyłącza.

Klapka jest na zurce spustowej ze zlewu,(zdjęcie od tyłu przyczepy) czymu tam nie wiem tak jak piszesz moze powinny być na wszystkich lecz skruszały . Na wiosne bede przerabiał wszystkie rurki szarej wody połącze je ze sobą by woda wylewała sie z jednej rurki w jednym miejscu. Jak i bede dorabiał zbiornik na wode czystą by wykorzystać miejsce potrząc od termy w lewą strone , i wtedy kupie jakieś gniazdo. Kolega doradził takie na lejek chyba bedzie najlepszym rozwiązaniem

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś kanapę i zobacz dokąd idzie niebieski wąż przed bojlerem ,prawdo podobnie do bakisty ,po wężu dojdziesz do przyłącza ,


U ciebie jest czarny wąż jako zasilający ,zobacz dokąd idzie ,układ masz ciśnieniowy .


jeżeli to przed kołem to przyłącz to sprawdż szczelność ,przy ciśnieniowym jak bierze powietrze nie będzie wyłączać ,ja mam  zbiornik zamontowany pod kanapom 70l wlew zewnętrzny ,taki z konewki ,na allegro 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to sprawdziłem u mnie czarny wąż idzie od pompki przez podłoge do miejsca zaznaczone czerwonym kółkiem z tym ze po wyjściu dostał dodatkowy peszel.z pompy wychodzi jako bezbarwny ,po drodzetrójnik jeden koniec do termy z termy ten pomarańczowy i juz razem w parze jako pomarańczowy z bezbarwnym do każdego kranu, bateri. Ja też chce właśnie taki wlew wykożystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnowałbym z ze zbiornika zewnętrznego. Ja mam fabryczny patent tego typu: http://www.go-market.pl/Woda__Pompki__Zbiorniki__Chemia/Zbiorniki__Baki__Pojemniki__Kanistry/RE61128,wo08,Zbiornik_na_wode_czysta_-_beczka_Aquaroll_40l,wo,products.xml

Beczkę samodzielnie napełnia i przyciąga moje 9 letnie dziecko, toczy ją bez wysiłku  po korzeniach i fałdach terenu. Ja akurat mam pompkę zanurzeniową pod omawiane wcześniej gniazdo, ale zasada jest ta sama. Na każdym polu doceniam ten patent z beczką, widząc  jak inni robią z konewkami X kursów w tą i z powrotem  aby napełnić wewnętrzny zbiornik. Czasem ktoś ma wózeczek i kilka baniek, ale i tak musi to potem wlać do czepki. Także wg mnie zbiornik zewnętrzny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, na zimę mam przyłącze w łazience.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nikomu nie każe latac z konewkami ich wybór ja bym wyprowadził gniazdo 12V taką pompkę już posiadam http://www.ebay.co.uk/itm/WHALE-Water-Pump-Truma-Carver-EP1622-Caravan-Motorhome-Boat-/261434910418?hash=item3cdebc26d2:g:hVwAAOSwQupXWu5Xmała przeróbka wytczki np. zapalniczka z wyłącznikiem na kabelku a wężyk do lejka pompkę do bańki http://www.go-market.pl/Woda__Pompki__Zbiorniki__Chemia/Zbiorniki__Baki__Pojemniki__Kanistry/RE61128,wo08,Zbiornik_na_wode_czysta_-_beczka_Aquaroll_40l,wo,products.xml a taką też mam i trzy konewki 10L zaniesione w czasie jednej konewki

Ale to wersja dla leniwych :skromny:

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.