Skocz do zawartości

Gdzie kupić gniazdo wody truma


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, jestem nowy na tym forum ,to jest moja pierwsza przyczepa Bessacarr Cameo 420GLE potrzebuje kupić takie gniazdo lecz nie mam konta na ebay-u 

http://www.ebay.co.uk/itm/CARAVAN-MOTORHOME-Truma-Crystal-Compact-2-Water-Inlet-Kit-White-46500-23-/371205372627?hash=item566d907ad3:g:-FsAAOSwxg5XxYCu

Otóż zastanawiam sie jak mój domek ma sobie pobrać wodę, przeglądam forum juz od paru dni i szukam u jednych jest gniazdo na podłączenie wody u innych inne rozwiązania u mnie w campie znalazłem tylko taką pompke na stoliku.

http://www.ebay.co.uk/itm/WHALE-Water-Pump-Truma-Carver-EP1622-Caravan-Motorhome-Boat-/261434910418?hash=item3cdebc26d2:g:hVwAAOSwQupXWu5Xale nie jednego gniazda do niej pasującego z jednej strony jest kratka wylotu spalin i rewizji Trumy z boku na dole zaślebka niklowana ,gdy ją odkręciłem zaczeła lać sie woda. Po niżej od spodu przyczepy znalazłem jakieś wyjście rurkę podobną do tyc co wylatuje woda z zlewozmywaku założyłem kawałek węża wlałem do baniaka wodę drugi koniec węża włożyłem do baniaka z wodą i włączyłem pompkę która znajduje sie w szafie pompka działa woda z baniaka bardzo niechętnie zostaje zassana z kranu zaczyna lecieć woda lecz pompka sie nie wyłącza tak to ma być czy po podaniu odpowiedniego ciśnienia pompka powinna przestać pracowac sama a po spadku ciśnienia sama sie powinna załączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Na wstępie jeżeli chcesz takie przyłącze wody poszukaj na znany portalu all.... Jeżeli nie  to ogłoszenia z częściami do angielek

Co do sposobu uruchamiania pompki to jest kilka.

1. Pompę uruchamia mikro styk umiejscowiony w baterii .

2. Pompę uruchamia włącznik ciśnieniowy (przyczepy  z młodych roczników)

3.Zwykły przełącznik załączany nogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup na ebaju, linki masz w pierwszym poście

Doskonale wiem co jest w pierwszym poście i jak już wczećniej właśnie w pierwszym poście wspomniałem nie mam konta na ebay-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem co jest w pierwszym poście i jak już wczećniej właśnie w pierwszym poście wspomniałem nie mam konta na ebay-u.

Z założeniem konta nie pomogę :(

 

 

wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebka o co ci chodzi? Jak nie potrafisz ogarnąć zakupów bez rejestracji, czy problemem jest płatność to napisz że zakupy Cię przerastają i poproś aby Ci napsać co i gdzie masz kliknąć i co gdzie wpisać i kupisz to co potrzebujesz. Jak na razie to wygląda jak szukanie głupiego. Jaja sobie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebka o co ci chodzi? Jak nie potrafisz ogarnąć zakupów bez rejestracji, czy problemem jest płatność to napisz że zakupy Cię przerastają i poproś aby Ci napsać co i gdzie masz kliknąć i co gdzie wpisać i kupisz to co potrzebujesz. Jak na razie to wygląda jak szukanie głupiego. Jaja sobie robisz?

Aleś Ty Agresywny Proponuje czytac ze zrozumieniem lnk z ebay-a jest tylko pokazowy o co mi chodzi co potrzebuje . jak pisałem wcześniej nie chce kupować na ebay-u . To po pierwsze 

MARIOczy- jak pupiłeś pierwszą cepke wiedziałeś wszystko co i jak hmmm ??? Tak trudno być dzisiaj miłym i wyrozumiałym dla drugiej osoby .

Najważniejsza rzecz- Co twój post wnosi do tematu??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebka robisz ludzi w trąbkę a nie o to tu chodzi. Do tego obracasz kota ogonem usprawiedliwiając się pierwszą przyczepką czy stwierdzając że jestem agresywny. Co wypowiedź to sztuczny problem. Podajesz link i piszesz, że "potrzebujesz takie gniazdo ale nie masz konta. Forumowicze podpowiadają, ze można bez rejestracji. Ty, że nie można bez rejestracji i płatność tylko przez paypal. Piszesz głupoty bo można bez rejestracji i kartą płatniczą. W kolejnym poście, że nie chcesz przez ebay. 

Dla tego najpierw się określ co i wjaki sposób chcesz i będzie git. Jak na razie tylko mataczysz i podśmiewasz się z osób które starają Ci się pomóc. Widać też, że Ci co chcieli pomóc też nie potrafią czytać ze zrozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można i w dodatku trzeba zapłacić przez Paypal

 

to zarejestruj się na ebaju i załóż konto pejpala - to proste i bezpłatne czynności , możesz pojechać do sklepu karawaningowego i kupić bezpośrednio za gotówkę jak nie masz zaufania do internetów  :]

 

poza ebajem jest jeszcze kilkanaście innych źródeł pozyskania tego gniazda  :skromny:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiedziałem ,naczytałem się lecz nie znalazłem nic podobnego do mojej cepki. Wiem tyle że moja instalacja wodna jest ciśnieniowa ,nie ma żadnych kabelków pod baterią . do bateri dochodzą tylko i wyłącznie przewody z wodą. W szafie jest włącznik pompy oczywiście pracuje. Lecz nie znalazłem na moim układzie wyłącznika ciśnieniowego który załancza pompke w momencie spadku ciśnienia . Oraz załanczam zdjęcie mojego przyłącza wodnego- nie wyobrażam sobie tego rozwiązania jak mam ciągnąć budke i na miejscu w to miejsce podłączyc wode i pić z kranu lub kompać sie. Słabo zabezpieczone przed dostępem bakteri owadów lub zabrudzeń w trakcie jazdy dla tego chcę zamontować takie gniazdo jak pokazałem na wstępie.

post-24028-0-31826700-1481900317_thumb.jpg

post-24028-0-52910200-1481900334_thumb.jpg

post-24028-0-68372600-1481900346_thumb.jpg

post-24028-0-12313300-1481900580.jpg

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie,Początkowo tez tak myślałem , jak posłączyłem wąż i końcówkę włożyłem do bańki z wodą , załączyłem pompe to zaczeło ssać . Jak sie przyjżysz ten czatny waż  jeden koniec w pompie przed filtrem  a drugi  wchodzi pod podłogę i tam  gdzie zaznaczone.

Spust szarej wody jest w innych miejscach 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.