Skocz do zawartości

Kupno Kampera prośba o pomoc jaki wybrać Ford Czy Fiat może inny


blackhawk

Rekomendowane odpowiedzi

Akcyza jest. Kupowałem w tym roku campera z silnikiem 2,3 i zapłaciłem kilkanaście tysiaków akcyzy więcej, niż zapłaciłbym od silnika 2.0.

Otóż to. Dlatego w Polsce np opłaca się bardzo oferta Adrii,która w tym roku postawiła na jednostki francuskie. Dzięki temu pojazd w zakupie jest tańszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chodzi o jednostkę napędową to ja właśnie ze względu na akcyzę wybrałem wersję 1,9 115KM. Szczerze mówiąc to na początku nie byłem przekonany do końca, szczególnie że w poprzednim Fordzie miałem 140KM, ale nie było mnie już stać wydać kolejne bodajże 54 000 żeby mieć silnik 2,3. W każdym razie jestem bardzo miło zaskoczony elastycznością tych 115KM. Jedzie się tym przyjemnie, wiadomo nie jest to wyścigówka która zwija asfalt spod świateł, ale spokojnie się kula 110 km/h i spala przy tym około 9,2l/100km.

Po gwarancji chce dać silnik do chipowania, podobno ten silnik idealnie się do tego nadaje i robią z  niego 150KM


Kurcze strasznie mało waszych opinij  na temat kup tego bo np. lepszy silnik albo tego bo ma lepszą zabudowę wygląda na to że tu każdy kupuje co popadnie :)

 

Nikt Ci tu nie powie kup Knausa z roku 2014 na podwoziu Fiata w opcji XXX. To już raczej Twoja decyzja i wybór. Wskażemy Ci co masz kupić, nie spodoba się i potem znowu spadnie lawina żalów że źle doradzono tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hobby Optime Deluxe THQ 70, to ten co wcześniej Maarec zapodał w linku do youtuba. Jako że to jest już mój drugi kamper i ogólnie 4 pojazd kempingowy to w końcu udało się zakupić dla nas układ idealny. Przy zakupie warto spojrzeć na lodówkę żeby była już w wersji wysokiej. Ja akurat nie mam osobnego zamrażalnika ale za to przestrzeń lodówki jest powiększana przez wyjęcie spodu wewnętrznego zamrażalnika, do tego Truma Combi 6, idealnie się sprawuje, nawet przy minusowych temperaturach na zewnątrz bez problemu utrzymuje zadaną temperaturę. wersja 4 też jest fajna ale słabsza. Jeżeli planujesz wyjazdy w seznie jesienno-zimowym warto mieć podgrzewany zbiornik na brudną wodę żeby nie zamarzała pod autem, u mnie jest fajne rozwiązanie bo nie jest wykorzystana do tego grzałka na prąd tylko przewody z ciepłym powietrzem przechodzą przez zbiornik. Jak już Maarec pisał, prysznic oddzielony od łazienki, żeby nie deptać po mokrej podłodze po kąpieli, no i jak macie dzieci to warto zwrócić uwagę na to żeby np tylna sypialnia w jakiś sposób była oddzielana żeby można było sobie spokojnie posiedzieć jak dzieciaki pójdą już spać

To chyba tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem tego to stał u Klaji z mocniejszym silnikiem bodajże 2,3l 150KM, wersja była ciut inna tzn z tyłu miał zamiast jednego łóżka dwa po bokach z możliwością łączenia i nie miał osobnego prysznica i był jakieś 10cm dłuższy, ale kosztował 54000 więcej między innymi ze względu na akcyzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, a czy ktoś z was jeździł kamperem bez alkowy nad kabiną? Ja jestem zainteresowany takim rozwiązaniem. Wystarczy spanie dla dwóch osób, osobny prysznic, łazienka. Mam Boxera L4H2 i chciałbym na nim zrobić zabudowę Czy może ktoś podpowiediec lepszy taki czy już typowa zabudowa?

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamper bez alkowy to półintegra (taki jak mój) albo integra (kompletna zabudowa łącznie z kabiną), to o czym ty mówisz to się ładnie VAN nazywa. Ja osobiście nie użytkowałem więc się nie wypowiem. Z zabudową jednak to jest trochę zabawy i kosztów żeby to ładnie i funkcjonalnie wyglądało, dlatego wpierw zalecałbym kosztorys sobie zrobić żeby się nie okazało że własna budowa wyjdzie drożej niż gotowe rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wcześniejszego kosztorysu, to obowiązkowo, znam w swojej okolicy 2 firmy robiace zabudowy więc najpierw rysunki projekty wycena, żeby się nie okazało że cena używanego auta plus zabudowa, wyjdzie większa jak nowy camper

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie akcyzy na campery. Orientował się już ktoś, czy w ustawie pomyśleli coś o nich ? bo wszelkie propozycje czytałem na razie dla samochodów osobowych. Wydaje mi się, że w camperach nic nowego nie wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kamper nie jest rejestrowany jako auto osobowe tylko jako specjalne i podlega wszystkim prawom specjalnego. Np obowiązkowy przegląd przy nowym aucie jest po roku a nie po 3 latach jak przy osobówce, teoria mówi że prędkości też obowiązują jak przy autach specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kamper nie jest rejestrowany jako auto osobowe tylko jako specjalne i podlega wszystkim prawom specjalnego. Np obowiązkowy przegląd przy nowym aucie jest po roku a nie po 3 latach jak przy osobówce, teoria mówi że prędkości też obowiązują jak przy autach specjalnych

 

a to ciekawostka, nowa przyczepa campingowa specjalna dostaje przegląd na 3 lata.

 

też myślę, że w temacie akcyzy na campera nic się nie zmieni. Nie wiem też czy zmiany z osobówkami nie wejdą od 01.01.2018r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.