Skocz do zawartości

Przyczepa minimum 6 osobowa


dzoker

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza przyczepa to i tak kula w płot w większości przypadków.

Dopiero w praktyce wychodzi SZYDŁO z worka i wtedy pogląd zaczyna się krystalizować.

Może warto najpierw jeden sezon coś wypożyczyć i spróbować o co w tym wszystkim chodzi ?

Sumarycznie wyjdzie taniej i popełnionych zostanie zdecydowanie mniej błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyczepy w tym rozmiarze często stoją nad Bałtykiem, głównie na Helu, jako stacjonarne. Nie piszesz skąd jesteś, więc ciężko doradzać. Okres na wysyp tych z Helu już się raczej skończył (we wrześniu campingi pustoszeją, część przyczep idzie do sprzedania, część do przechowalni, niewiele z nich wraca "do domu".  Widziałem, że część tych przechowalni prowadzi sprzedaż, albo przyczepy mają stosowne info na szybach. Nie wiem tylko czy wszystko wystawiają na portale z aukcjami. Szukałbym w tym rejonie, tylko znowu nie taką co stała 10 lat. Jak stała 2-3 lata, to najwyżej nowe opony, przegląd układu jezdnego i w drogę jak przyczepa fajna.

 

Niestety, dla 5-7 osób nawet w fajnym układzie to rozmiar chyba 550+ to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niby racja, układ niezły, ale osobiście nie chciałbym spać tam w okolicy łóżek piętrowych w towarzystwie 2-3 dorosłych i dziecka na górze.. latem nie będzie czym oddychać. Niestety, jest duża szansa, że w innych układach też będzie brakowało czasem powietrza i intymności nocą i chodzi mi tylko o wygodne spanie. No chyba, że mówimy o załodze 2+5, z której część załogi niedługo się wykruszy, albo będzie spać w namiotach lub przedsionku - to zupełnie inna sprawa.

 

swoją drogą, patrząc na cenę ( z kosztami sprowadzania min 34-35 tyś zł), bez specjalnego wyposażenia to w Holandii dobra przyczepa też musi dobrze kosztować :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec a ja myślałem że jak na zdjęciach przyczepa zarośnięta to nie warto na nią patrzeć.

Tylko chyba takie sezonowe przyczepy już stoją w przechowalniach.

Podróż nad morze nie stanowi dla mnie problemu, tym bardziej że mam rodzinkę w Gdańsku. Istotne jest to żeby nie gonić 600 kilometrów w jedną stronę bez celu.

 

Raczej już zdecydowany jestem na przyczepę nie krótszą niż 6m z trzema sypialniami. Viatoll i tak to muszę włączać przy lekkiej więc na to nie patrzę.

Tylko pamietajmy że mój budżet to 20tyś.

 

 

 

 

Edytowane przez dzoker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy od szczęścia co znajdziesz. Trzeba pamiętać, że wiele z campingów na Helu okupuje "Warszawka". Bywa, że stają tam najnowsze modele, najlepszych producentów. Miałem okazję oglądać jednego tabberta, którego ciężko szukać w katalogu albo i na campingach południowej Europy. Super design z zewnątrz, dwóch chłopców w wieku ok 10 lat stwierdziło że to chyba jakiś pociąg :) (opływowy przód).

 

Tak więc jest tam wszystko, i stare złomy, których nie warto przywracać do jazdy jak i nówki sztuki. Teraz trochę późno na poszukiwania, ale może warto. Może warto też samemu dać ogłoszenie, że szukasz takiej przyczepy, nawet tu na forum.

 

Ja też zaprzyjaźniłem się z viatollem, nie jest taki zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oględziny za mną.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-CID5-ID6pTWt.html

A więc:

-tylne narożniki zgnite,

-ściana z lewej za toaletą zgnita,

-poszycie z prawej od korozji puchnie. Dziur tam już sporo.

-dachu przy szyberdachu praktycznie nie ma, trzyma się chyba tylko na poszyciu, w drugim szyberdachu gniazdo os.

-szyby lekko popękane przy zamkach, kliny pokurczyły się od słońca.

-część oryginalnych mebli zdemontowana, zastąpiona została meblami z innej przyczepy.

-stan urządzeń gazowych nie znany.

Oczywiście sprzedający zdziwiony.

 

Poszukiwania trwają i chyba trzeba będzie się ruszyć dalej od domu.

 

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu jadę do krakowa służbowo i chętnie bym odwiedi kilka komisów.

 

Możecie mi poradzić gdzie warto pojechać?

 

Na portalach nie ma przyczep z interesujacym mnie układem czyli trzy sypialnie, może na placu coś będzie?

 

Na pewno pojadę do Bierunia- tak mi się wydaje,

 

Gdzie jeszcze warto podjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.