Skocz do zawartości

Budapeszt


Paczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - witam 

 

Mam prośbę - proszę o podpowiedz ( linki ...) co ciekawego , jak się poruszać, gdzie spać, itp ... w tym piękny mieście ? 

 

Może ktoś z Was już był w Budapeszcie i podzieli się wiadomościami ...

 

Z góry dziękuję 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Michał, my zaczynaliśmy od tego http://www.wnieznane.pl/budapeszt,13,1,relacja-z-podrozy

Ale w hostelu były super mapy które pomogły nam w planowaniu zwiedzania.

Tu masz nasz serwis foto https://1drv.ms/f/s!AoU_tDXIkwLYp2rFC4H86QAjAf0K

Ale spotkamy się pewnie w Częstochowie to Wam opowiemy. Tylko mi przypomnij to wezmę te mapki co mam.

A hostel z booking.com bo pewnie Wy bez przyczepy się wybieracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem w Arena Camping. Minusem jest brak możliwości płacenia kartą. Właściciel bardzo pomocny. Wszystko opowie i pomoże. Da mapki i zaznaczy gdzie i jak pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartą to zależy czy chcesz zwiedzać muzea... jeśli tak to warto, jeśli nie to lepiej kupić bilet 24godzinny na komunikację miejską w biletomacie. Taki bilet to koszt 24zł i obowiązuje na cały transport w Budapeszcie (autobusy, tramwaje, metro i co ważne - transport wodny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

1. Kiedy chcesz jechać

2. Na ile

3. Z budą czy bez.

 

1. Lipiec

2. na okres winetki 

3.  zależnie od  pogody , ale lipiec raczej bywa gorący , więc wszystko wskazuje , że bez ....

Z tą kartą to zależy czy chcesz zwiedzać muzea... jeśli tak to warto, jeśli nie to lepiej kupić bilet 24godzinny na komunikację miejską w biletomacie. Taki bilet to koszt 24zł i obowiązuje na cały transport w Budapeszcie (autobusy, tramwaje, metro i co ważne - transport wodny).

 

Muzeów nie wykluczam , jeśli polecane przez Was to czemu nie .

 

Jednak ze względu na niegasnący pospiech w życiu , nastawiam się na architekturę no i wszelkie polecone miejsca. 

 

Myślę , że jakieś 3 , może 4 dni wystarczy 

 

Resztę czasu gdzieś nad Balaton .

 

Dzięki Za wszelkie podpowiedzi i proszę o jeszcze . 

 

Ps. Stefciu - dzięki za pomoc . Jak coś może nie chcesz upubliczniać to zapodaj na PW. 

 

lub kucharczyk4@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad Balatonem. Byłeś juz tam? Różne są opinie, ale z z tego co my widzieliśmy wolę wiele lepszych miejsc na Węgrzech

 

Dziękuję CI za opinię .

 

No cóż - nie byłem , dlatego jestem ciekawy zobaczyć.

 

Zaryzykuję.

 

A z drugiej strony - to co polecisz zamiast Balatonu ?

 

Mamy na Węgry ...10 dni ...

 

Edytowane przez Paczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - witam 

 

Mam prośbę - proszę o podpowiedz ( linki ...) co ciekawego , jak się poruszać, gdzie spać, itp ... w tym piękny mieście ? 

 

Może ktoś z Was już był w Budapeszcie i podzieli się wiadomościami ...

 

Z góry dziękuję 

Jeżeli chcesz to mogę Ci przesłać audio przewodnik - taki mój wyrób własny ale może sie przydać. Tu masz taką małą probkę 

 

8. Parlament.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja gorąco polecam kemping Haller. Znajduje się w samym centrum miasta. I przy zwiedzaniu o to właśnie chodzi!

Starodrzewem, cień, klimat i turyści ze wszystkich stron świata. Super atmosfera i w lipcu daliśmy spoko radę.

Do metra 10 minut zwykłym spacerkiem. W pobliżu 2 markety z normalnymi cenami. Wyście po pieczywo to 10 minut w obie strony.

 

Ja kupowałem bilety wyłącznie jednorazowe, bo przy 4 osobach to kalkulowało się najlepiej. Wyjazd rano w jedną stronę, człapanie i powrót późnym popołudniem.

Co warto zobaczyć? Co kto lubi...

Ja polecam:

1. ZOO ! Nie do opisania budynki z epoki i sama organizacja... Zarezerwuj cały dzień!!! Jest ogromne.

2. Wyspa Małgorzaty.

3. Wzgórze Gelerta.

4. starówka.

 

Jakby co pytaj, albo dzwoń (pw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haller to chamski parking z kiblami w kontenerze. Kampery i przyczepy ustawione jedna przy drugiej. Jeśli komuś nie przeszkadza taki klimat to jechać. Lokalizacja jest faktycznie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyczyłbym sobie takich kempingów w PL...

Na drugim placu jest fajniej. Nawet pralki automatyczne są w cenie, nie mówiąc o cieplej wodzie w zmywaku.

Mnie nic chamskiego tam nie spotkało. Nie wiem skąd ta opinia...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.