Skocz do zawartości

Toskania i Garda 2017


bartosz_b

Rekomendowane odpowiedzi

Zima przyszła więc czas snuć już plany przyszłoroczne. Tym razem ambitnie chcemy wybrać się do Włoch, a dokładnie w region Toskanii, na tydzień, a później na tydzień nad jezioro Garda.

Planujemy wyjazd ok. 24-25 maja do 11 czerwca. Plan jest taki że jedziemy na kempingi uznające karty ACSI, żeby skorzystać z niemałych zniżek jakie ta karta gwarantuje. Dodatkowym warunkiem jest to że kemping musi posiadać jakieś atrakcje dla dzieci typu baseny.

Wstępnie wybraliśmy dwa kempingi 

http://www.campingspiaggiadoro.com/en/nad Gardą i 

http://www.campinglecapanne.it/pl/w Toskanii

 

Termin trochę wczesny jak na wakacje, ale może akurat ktoś chętny się dołączyć. W maju dzieciaki będą miały 7 i 1,5 roku. Również chętnie poczytam opinie na temat regionu i wybranych przez nas kempingów jeżeli ktoś tam już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi bardzo ciekawie :)

 

Nad Gardą byliśmy na Campingu Bella Italia

 

2,5 tygodnia też by sie chyba dało jakoś ogarnąć ...

 

muszę poczytać a karcie ACSI ...

Kempingi które wstępnie wybrałem są wyszukane w oparciu o przewodnik ACSI, czyli tam uznają zniżki dla karty. I tak np w La Capanne wychodzi normalnie koło 50eur a z kartą gwarantowana cena to 19 eur

 

Tak naprawdę te pół tygodnia to przewidziane raczej jest na przejazdy. Z dzieciakami raczej 1300km na raz nie przejadę.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz, kamperem chcesz jechać na takie wielkie kempingi?? Może lepiej jakiś parking kamperowy których jest pełno w okolicy na noc lub dwa i dalej w trasę?? Poza tym ceny inne i serwis na miejscu. Mówię tu o Gardzie, Toskania to też raczej rejon do wędrówek. A posiedzieć na dłużej to można nad Adriatykiem.

Poczytaj relacje na camperteamie - zaoszczędzisz trochę gorsza.

Też planuję tamte okolice więc trochę rozpoznałem temat co do podróżowania kamperem, a przecież wiesz, że to zupełnie inna bajka niż przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz, kamperem chcesz jechać na takie wielkie kempingi?? Może lepiej jakiś parking kamperowy których jest pełno w okolicy na noc lub dwa i dalej w trasę?? Poza tym ceny inne i serwis na miejscu. Mówię tu o Gardzie, Toskania to też raczej rejon do wędrówek. A posiedzieć na dłużej to można nad Adriatykiem.

Poczytaj relacje na camperteamie - zaoszczędzisz trochę gorsza.

Też planuję tamte okolice więc trochę rozpoznałem temat co do podróżowania kamperem, a przecież wiesz, że to zupełnie inna bajka niż przyczepą.

Na takie jeżdżenie dzieciak jeden musi mi podrosnąć. 2 i 3 lata temu tak zjechaliśmy całe wybrzeże Cro wraz z wyspami, ale jednak najlepszy wypoczynek miałem w tym roku jak na tydzień zakotwiczyłem w jednym miejscu. Wszystko zależy od towarzystwa. Jak napisałem w pierwszym poście, jedziemy w miejsca gdzie są atrakcje dla dzieci, głównie chodzi o baseny bo morze śródziemne o tej porze jeszcze raczej do kąpanie nie będzie zachęcać. Temat włóczęgi po camperparkach pozostawiam sobie na emeryturę :-). Pozatym Italia należy jednak do kraju gdzie jest wysokie ryzyko kradzieży na parkingach (poczytaj na CT tematy gdzie ludzie zostawali z rzeczami co mieli na sobie a kamper znikał) więc jednak mam dużo większe zaufanie do postoju na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poczytaj relacje na camperteamie - zaoszczędzisz trochę gorsza.

Też planuję tamte okolice więc trochę rozpoznałem temat co do podróżowania kamperem, a przecież wiesz, że to zupełnie inna bajka niż przyczepą.

Zaoszczędzisz trochę grosza, a sama świadomość tego, o czym pisze bartosz-b i ludzie na CT, warta jest dużo więcej. Jechać na wymarzone wakacje z wężem w kieszeni to już lepiej zostać w domu. Co do bajki, to powiem, że jest odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proponowałem. Ja nawet z moja 3 letnią córką dłużnej niż 3 dni na kempingu to już nam długo. 2 lata temu na CRO 5 dni na kepingu... po 3 dniach już był plan do dalszej podróży. I wtedy dopiero poznałem różnicę pomiedzy przyczepa i kamperem.

Ale ja tylko proponowałem.

Miłej podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek już to wszystko przerobił i aktualnie podróżuje tak jak załoga pozwala. Razem z nim śmigaliśmy ostatnie sezony, czasem nawet w cro w 2 tygodnie trafiło się i 10 campingów, 4 wyspy, promy itd.

 

Ale to było fajne kiedyś. Nosiło nas po campingach już 24H od zakotwiczenia na parceli. Wieczorem przy :pub: było kilka propozycji co na jutro, max po jutrze rano... wyciągało się katalog, bo internet przeważnie wtedy jeszcze słabo działał, sięgało się pamięcią do relacji i za chwile było wiadomo, gdzie jedziemy dalej.

 

teraz (np 06.2016) po zmianach w załodze i wiecznej gonitwie w pracy przez okrągły rok, lepiej nam rozpakować się solidnie z całym majdanem na parceli na 5-10 dni i nie ruszać się dalej niż do wodopoju :). Nam czasem wypadnie jeszcze wycieczka autem, reszta śmiga rowerami. W przyszłości taki plan pewnie zmieni się znowu w szaleńczy wyścig bo taka będzie wtedy potrzeba. 

 

Odnośnie podróży po za campingami, właśnie we Włoszech, jestem sceptycznie nastawiony ze względów bezpieczeństwa, nie chciałbym zakładać kolejnego tematu skradziono campera "na zaprzyjaźnionym forum" i szukać powrotu do domu. Żadne ubezpieczenie nie zwróci nakładów własnych na sprzęt a jedynie wartość rynkową pojazdu, o zmarnowanych wakacjach nie trzeba pisać.

 

oczywiście każdy śmiga jak chce i to jest najważniejsze.

 

P.S. udanego odkrywania nowych miejsc, jestem ciekaw wrażeń. Dla mnie termin i lokalizacja minimalnie nie do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony pomysł wyjazdu jak najbardziej w fazie "jesteśmy za" :)

 

co do kempingów itd.

stef rozumiem, Twoje podejście ale skłaniam się ku wersji campingowej :D i to nie tylko powód jazdy z przyczepą, w której mogę spokojnie stacjonować praktycznie wszędzie ale własnie bezpieczeństwo, komfort dla dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorki że sie wpinam ale Bartosz ten camping nie ma ulg -Spiaggia .Troche niżej ma ulgi Delle Rose 16e  od 18.4 -22.5   Vanon

 

Capanne od 24.4-14.6   16e :skromny:

 

garda jest specyficzna i raczej zarezerwuj sobie termin

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że sie wpinam ale Bartosz ten camping nie ma ulg -Spiaggia .Troche niżej ma ulgi Delle Rose 16e  od 18.4 -22.5   Vanon

 

Capanne od 24.4-14.6   16e :skromny:

 

garda jest specyficzna i raczej zarezerwuj sobie termin

Sirmione jest piękne https://www.google.at/maps/place/Park+Bus+Sirmione/@45.4882873,10.6101686,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xc6f45ce5db4e586c!8m2!3d45.4881482!4d10.6102764

No i https://www.google.at/maps/place/Gardaland/@45.473989,10.5643741,12z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xbf51a7b9282e10ed!8m2!3d45.4550132!4d10.7137299

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że sie wpinam ale Bartosz ten camping nie ma ulg -Spiaggia .Troche niżej ma ulgi Delle Rose 16e  od 18.4 -22.5   Vanon

 

Capanne od 24.4-14.6   16e :skromny:

 

garda jest specyficzna i raczej zarezerwuj sobie termin

Hmm dziwne, bo znalazłem ten kemping na stronie ACSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.