Skocz do zawartości

Porada w zakupie


Boas43

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teoretycznie powinny być wpisane wszystkie masy (F1, F2, G).
Często bywa tak, że tabliczka przyczepy nie zawiera wartości MW i równie często, WK wpisują w G to samo, co w F1.

Dopytaj się jeszcze raz, czy w "G" nie ma nic, czy może jest powtórzona wartość z "F1".
Gdyby jednak nic tam nie było, to myślę, że nie powinno być problemów, wszak przyczepa jest już zarejestrowana i będzie tylko przerejestrowana, a najważniejsza jest wartość DMC, którą to masz wpisaną.
MW zawsze można ustalić, jeśli byłaby kiedykolwiek do czegoś potrzebna.
Tak już na marginesie: warto dla własnej wiedzy poznać RMW, jadąc z przyczepą gdzieś na rzetelnie wskazującą wagę, może nawet przed zakupem, aby wiedzieć, co i jak. Nie widzę w ogłoszeniu wartości DMC :hmm:
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinny być wpisane wszystkie masy (F1, F2, G).

Często bywa tak, że tabliczka przyczepy nie zawiera wartości MW i równie często, WK wpisują w G to samo, co w F1.

Dopytaj się jeszcze raz, czy w "G" nie ma nic, czy może jest powtórzona wartość z "F1".

Gdyby jednak nic tam nie było, to myślę, że nie powinno być problemów, wszak przyczepa jest już zarejestrowana i będzie tylko przerejestrowana, a najważniejsza jest wartość DMC, którą to masz wpisaną.

MW zawsze można ustalić, jeśli byłaby kiedykolwiek do czegoś potrzebna.

Tak już na marginesie: warto dla własnej wiedzy poznać RMW, jadąc z przyczepą gdzieś na rzetelnie wskazującą wagę, może nawet przed zakupem, aby wiedzieć, co i jak. Nie widzę w ogłoszeniu wartości DMC :hmm:

IMHO

Dostałem fotkę dr przyczepy i tak  ---- F1-1350kg F2-1350kg G-0kg

Mam rozumieć że nie ma wogóle ładowności ??????

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem fotkę dr przyczepy i tak  ---- F1-1350kg F2-1350kg G-0kg

Mam rozumieć że nie ma wogóle ładowności ??????

 

Niekoniecznie, stąd moja propozycja, abyś przed zakupem zważył ją "na pusto", ew. z kołem zapasowym i butlą gazową.

Wtedy od wartości DMC z DR odejmiesz wartość z ważenia i będziesz miał "ładowność".

Nie podałeś wartości DMC, więc nie wiadomo, czy jest porównywalna z podobnymi przyczepami tej marki (czy np. nie była zaniżona). :niewiem:

Nie przypuszczam, aby tu tak było, ale sprawdzić RM przyczepy nie zaszkodzi, no i będziesz od razu wiedział, ile możesz bagażu do niej załadować.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok......czyli jeżeli dojdzie do transakcji i rzeczywiscie ją kupimy to w trasie podczas ewentualnej kontroli nikt się nie przyczepi do mnie, że te dwie masy są takie same ?

Przyczepią sie tylko gdy przekroczę 1350 kg ?

Podczas przerejestrowywania też nie beda sie czepiać ?

Podczas przegladów corocznych też będzie ok ?

Ile na Wasze oko ta przyczepa może mieć MW oraz jak oceniacie jej stan itp ?

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że te dwie rubryki zawierają dwie identyczne wartości, to w wielu przypadkach normalna sytuacja i z tego powodu nikt, nigdzie się nie przyczepi.

Przyczepić się można wtedy, gdy są jakieś nieprawidłowości (np. przekroczona DMC - przeładowanie), a tu będziesz miał przecież legalnie wystawiony DR z WK.

Na oko, to można ocenić ..., ale nie RM przyczepy :]

Podjedź z nią na wagę. W tamtych okolicach nie powinno być z tym problemu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hobby 495 i mw ma 1075 a dmc 1300. Chociaż one zazwyczaj miały 1350, holender przy zakupie u mnie zmniejszył. Także u Ciebie mw powinna być na poziomie 1000-1050kg. Jak tak to masz już sensowną ładowność. Ale zważ ją przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga tej przyczepy to max 1100 kg.

Jak dobra to kupuj, dowód wyprostujesz korespondencją z producentem po nr VIN.

Dawniej tak było. Wpisywano masę max dla osi...

Nie mam pojecia jak wrazie czego zabrac sie do tej sprawy...... zrobic to przed przerejestrowaniem czy po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak przyjdzie nowy DR z wpisanym F3 (mniejszym)...

 

Co do wpisów - w DR aut nie ma wpisanych często ładowności - niby można sobie to policzyć ale nie ma wyliczonej - ale w ciężarowym już musi być - tak samo towarowa...a kemping uznają niektórzy (też producenci) że masa własna to wszystko do wartości DMC :D

 

Ale zawsze warto się zważyć !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne zapytanie .... tak dla upewnienia się... moj holownik C4 Picasso 2008 1.8 16v 125KM zagazowany, skrzynia manualna- jak bedzie sie prowadzić przyczepa np. o masie 1200 kg . W DR Citroena moge ciagnąć DMC przyczepę z hamulcem - 1400. Wiem z tego że mogę targać przyczepę do 1400 kg, ale potrzebuję waszej fachowej opinii czy czasem nie zarżnę auta. Hak Thula - nacisk na kule 100kg Na podanej stronie towcar wychodzi mi taki wynik : zalacznik

 

 

 

post-22784-0-11442400-1488226518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.