Skocz do zawartości

Porada w zakupie


Boas43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jesteśmy małżeństwem 40-latków z już odchowana córką, która zaraz wyfrunie w świat :) Jako, że teraz będzie trochę dużo czasu wolnego przymierzamy sie do zakupu przyczepy kempingowej i poszukuję dla nas dwojga przyczepy. Rzuciła mi sie w oczy taka przyczepka ale jest oddalona od nas okolo 300 km - proszę o pomoc w ocenieniu stanu tej przyczepki oraz czy czasem nie jest ona za duza jak dla nas.

Na początku wyjazdy będą po kraju tak aby się oswoić ale może na drugi rok wyruszymy poza granicę .....i tutaj spotykam sie z opiniami, że na takie wojaże lepsza będzie mniejsza przyczepka.... i teraz jestem "w kropce " co zrobić , co wybrać ..

 

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kip-k48t-6-5m-solary-led-nowy-namiot-b-d-stan-CID5-IDheDrt.html#9932e9540d;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!
Dobrze, że zaczynasz od pytań na forum :ok:
Moja rada odnośnie w/w przyczepy: omiń szerokim łukiem i szukaj dalej (cierpliwie i wnikliwie).
Cena zupełnie oderwana od rzeczywistości (pomijam już fakt, że przyczepa ma 116 lat!!!) :]
Opis barwny, ale jak widzę: "bardzo dobry stan", "bardzo bogate wyposażenie" oraz "szczelna i sucha", to pojęcia zupełnie odmiennie pojmowane przez ogłoszeniodawcę. Rzeczywiste znaczenie tych słów jest przecież oczywiste, a jednak ...

Ten opis, to taka "bajka" dla osób zielonych w temacie karawaningu (a nuż ktoś naiwny i niedoświadczony się złapie).
IMHO
PS
To prawda, że mała przyczepa jest bardziej mobilna przy dalekich i długich podróżach mających na celu nie tyle wypoczynek, co zwiedzanie.
Przyczepa większa (wielkość ok. 5 - 6 m) daje jednak dużo większy komfort pod każdym innym względem, a do jazdy z nią można się przyzwyczaić, dlatego nie obawiaj się takich wielkości. Osobiście również podróżuję tylko w dwie osoby (przyczepa prawie 7 m. Gdy ją kupiłem, wydawała mi się zbyt duża. Teraz, po kilku latach jej używania i wielu różnych wyjazdach, uważam że jest to wielkość dla mnie optymalna. Pamiętaj jednak, że podczas oględzin i zakupu, podstawą jest dobry stan i nienaganna szczelność, dopiero później wyposażenie, a na samym końcu rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcia, aby było widać, dlaczego napisałem tak, a nie inaczej.
Oczywiście wszystko można zweryfikować, ale w/g mnie są tam "tony" silikonu, mnóstwo różnych uszkodzeń i zapewne znajdzie się też kilka miejsc, które dobrze "zaprzyjaźniły" się z wodą.

"Kliknij", aby powiększyć:

 

post-8228-0-14875700-1479174558_thumb.jpg

 

post-8228-0-76691300-1479174560_thumb.jpg

 

post-8228-0-98402100-1479174660_thumb.jpg

 

post-8228-0-19091300-1479174663_thumb.jpg

 

post-8228-0-92112700-1479174664_thumb.jpg

 

post-8228-0-22798300-1479174666_thumb.jpg

 

post-8228-0-20087900-1479174668_thumb.jpg

 

post-8228-0-52800100-1479174669_thumb.jpg

 

post-8228-0-06416900-1479174671_thumb.jpg

 

post-8228-0-69990100-1479174672_thumb.jpg

 

post-8228-0-36564600-1479174720_thumb.jpg

 

post-8228-0-45043300-1479174723_thumb.jpg

 

post-8228-0-14561700-1479174725_thumb.jpg

 

post-8228-0-73314900-1479174726_thumb.jpg

 

post-8228-0-22838100-1479174728_thumb.jpg

 

post-8228-0-48560300-1479174729_thumb.jpg

 

post-8228-0-98058700-1479174730_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ma rację w 100% bo ta przyczepa to zgniły złom na kółkach,rzadko kiedy można aż tyle zobaczyć tylko ze zdjęć a zdjęcia są w tym przypadku bezlitosne..

Na fotkach nie dość że widać wszechobecny sylikon to brakuje również listew aluminiowych łączących poszycie.....

Przy tym egzemplarzu to nawet szkoda cokolwiek odpisywac bo nie warto...

Znam ten model przyczepy bo też taki mam ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając przyczepy warto też odpowiedzieć sobie na pytanie o styl użytkowania. Czy planujecie głównie objazdówki (max 2-3 dni w jedym miejscu) czy raczej stacjonarny pobyt.

 

Jeśli w gre wchodzi częste przemieszczanie się, to mniejsza przyczepa jest zdecydowanie praktyczniejsza, natomiast przy pobytach stacjonarnych lepszym rozwiązaniem będzie większy pojazd. Ponadto od stylu wypoczynku zalezy też wyposażenie, na które trzeba zwrócić uwagę - przy objazdówkach przyda się akumulator i duży zbiornik na wodę (gdyby przyszło nocować "w trasie"), natomiast przy dłuższym pobycie ważny jest na przykład duży przedsionek, którego na 1-2 noce pewnie nawet nie rozłożysz.

 

Oczywiście w obu przypadkach przyczepa musi być przede wszystkim sucha i zadbana, a wyposażenie można dokompletować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Na wstępie niemal jak zawsze poproszę Was o uzupełnienie danych pod zdjęciem (którego nie ma :] ). Bynajmniej nie do szpiegowania, ale do skalkulowania czym to będziecie ciągnąć i jaki będzie komfort tego holowania.

Mam pytanie ... ile chcecie na to max wydać.

Ze swojej strony uważam, że do podróżowania przyczepa 4-4,5 m długości zabudowy i szerokości do 230 cm (210-215 to ideał) jest bardzo komfortowa w prowadzeniu w trasie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ma rację w 100% bo ta przyczepa to zgniły złom na kółkach,rzadko kiedy można aż tyle zobaczyć tylko ze zdjęć a zdjęcia są w tym przypadku bezlitosne..

No właśnie Krzysiek jak zwykle ma sokole oko :ok:   nie ma co się napalać.

Natomiast  jeżeli chcesz taką co przecieka kup moją, przynajmniej ja to napisałem w ogłoszeniu a nie ściemniam takimi pięknymi tekstami   :smirk:  

13 tyś to duża jak za przyczepę w takim stanie gdzie inwestycja w naprawę może boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dwóch osób na pierwszą przyczepę wybrał bym coś z rozmiaru 400 cm. Łatwo się z tym jeździ i nie potrzeba mieć super holownika ( jaki masz ?) Żeby za 10 tyś kupić dobrą przyczepę to się trzeba bardzo dobrze na tym znać bo na razie polujesz na trupa. Poszukaj wśród okolicznych handlarzy, jest kilku co mają więcej pozytywnych opinii ( uzupełnij profil ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie tylko dwójka to spokojnie rozmiar 400-500. Sam miałem tabberta 450cm i był on dobry dla 2+1 i tego bym się trzymał. Ja nie widzę różnicy w podróżach między rozmiarem 450, a 550 jaki mam teraz, jedzie się tak samo. Jedyna gwiazdka polega na posiadaniu movera. Nie ma opcji na komfortowe podróże, jeżeli trzeba wepchać na parcelę ponad 1500kg, nawet po betonie nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie tylko dwójka to spokojnie rozmiar 400-500. Sam miałem tabberta 450cm i był on dobry dla 2+1 i tego bym się trzymał. Ja nie widzę różnicy w podróżach między rozmiarem 450, a 550 jaki mam teraz, jedzie się tak samo. Jedyna gwiazdka polega na posiadaniu movera. Nie ma opcji na komfortowe podróże, jeżeli trzeba wepchać na parcelę ponad 1500kg, nawet po betonie nie jest łatwo.

I tak i nie,  movera nigdy nie miałem i jakoś sobie radzie a przyczepa moja w całość 

ma ponad 7 metrów,  pewnie że mover by się przydał ale może przeżyć bez niego. 

Natomiast co do wielkości przyczep to trzeba kupić taką aby była wygodna 

bo nie wielość ma  znaczenie a układ wnętrza,  a to czasami nie idzie w parze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyjazdy będą po kraju tak aby się oswoić ale może na drugi rok wyruszymy poza granicę .....i tutaj spotykam sie z opiniami, że na takie wojaże lepsza będzie mniejsza przyczepka.... i teraz jestem "w kropce " co zrobić , co wybrać ..

 

ponieważ każda sroczka swój ogonek chwali to zobaczcie takie coś 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/22369-s-sprzedam-przyczep%C4%99-home-car-432-1995-dmc-1300kg/

 

zdjęcia macie tutaj  https://photos.google.com/share/AF1QipP6ePNB_h2Itu4X09M2SSW7QiTPr3LDfxPsHMFG4ftmCdg9YADGklSF_1yBCgn4bw?key=Z2hFUVBrYm9RWXR2X1lLcFRLMGhhYW1jclRRTV9n

 

układ idealny dla układu 2 dorosłe osoby, okazjonalnie 2+1 lub 2+2 (dla córki plus) - jak dla mnie układ praktyczny i wygodny

 

to co dałeś ogłoszenie to spleśniały trup 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie reklama  :P

 

nie do końca reklama, nie mam innego przykładu z alle..o czy olx'a na fajny układ i suchą jednocześnie - a innych układów nie polecam z własnego doświadczenia i niezadowolenia rodziny 

 

przeglądam ogłoszenia i oglądam w realu potencjalne sztuki do kupienia i praktycznie nic nie ma wartego uwagi 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie reklama  :P

Tomek jak kolega ma ładniejszą do sprzedania,to czemu ma się z tym ukrywać -kupujący podejmuję decyzję ,a reklama jest dźwignią handlu :]

Kolego ta pierwsza przyczepa to jest złom.Ewidentnie przyczepa jest przemoczona :no:

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.