Skocz do zawartości

Home Car - co sądzicie???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Mam własnie taką przyczepę i po kilku sezonach muszę powiedzieć:

- liczba półek w łazience jest w zupełności wystarczająca

- uchwyt na ręczniki jest jednym z lepszych pomysłów - u mnie bardzo się to sprawdza

- u mnie jest jeden zbiornik na wodę i jedna pompka

 

Z fajnych rozwiązań - tak jak piszesz:

- całość oświetlenia na 12V, dzięki temu zmiana na LEDy była prosta

- mechaniczna spłuczka - mniej rzeczy do zepsucia oraz możliwość skorzystania w trasie

 

jak widać każdy ma inne wizje przydatności - uchwyt na ręcznik wywaliłem i będzie za chwilę rozgałęziacz na to miejsce - używamy ręczników "zetek" więc miejsce na rolkę jest dla mnie bez sensu 

półki w szafce są OK , półki na bokach lustra to nieporozumienie, podobnie jak zmarnowane miejsce pomiędzy umywalką a szafkami , ale mała modyfikacja wystarczyła i wszystko się mieści i jest pod ręką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać każdy ma inne wizje przydatności - uchwyt na ręcznik wywaliłem i będzie za chwilę rozgałęziacz na to miejsce - używamy ręczników "zetek" więc miejsce na rolkę jest dla mnie bez sensu 

Dokładnie - to co u jednych się sprawdza u innych może być wadą.

 

 

półki w szafce są OK , półki na bokach lustra to nieporozumienie, podobnie jak zmarnowane miejsce pomiędzy umywalką a szafkami , ale mała modyfikacja wystarczyła i wszystko się mieści i jest pod ręką 

 

Najważniejsze, że sobie poradziłeś i teraz masz przyczepę dostosowaną do swoich potrzeb :) Właśnie o to chodzi w tej całej zabawie.

Ja w swojej też robiłem kilka przeróbek, które pewnie dla innych wydają się bez sensu.

 

Ciekawi mnie tylko sprawa tego zbiornika. U mnie jest jeden w bakiście, ale rurki faktycznie trochę się różnią i możliwe, że poprzedni właściciel już to przerobił.

bammber - napisz jak jest w Twoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko sprawa tego zbiornika. U mnie jest jeden w bakiście, ale rurki faktycznie trochę się różnią i możliwe, że poprzedni właściciel już to przerobił.

 

 

normalnie dawali dwa - w bakiście i w kiblu 

ja z kibla wywaliłem i dałem trójnik pod kuchnią i przedłużyłem przewód od kranu w kuchni do łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna przyczepa. Gratuluje i mam nadzieje że w przyszłym roku będę ją mógł obejrzeć w Dźwirzynie. :smirk:

Witaj Jerzy, pewnie że będzie można obejrzeć, a co więcej "oblać" napitkiem własnej produkcji oby tylko nasze terminy urlopowe się zgrały. Jak co roku przed przyjazdem się z Tobą skontaktuję. Pozdrawiam i dziękuję

Dokładnie - to co u jednych się sprawdza u innych może być wadą.

 

 

 

Najważniejsze, że sobie poradziłeś i teraz masz przyczepę dostosowaną do swoich potrzeb :) Właśnie o to chodzi w tej całej zabawie.

Ja w swojej też robiłem kilka przeróbek, które pewnie dla innych wydają się bez sensu.

 

Ciekawi mnie tylko sprawa tego zbiornika. U mnie jest jeden w bakiście, ale rurki faktycznie trochę się różnią i możliwe, że poprzedni właściciel już to przerobił.

bammber - napisz jak jest w Twoim modelu.

Mam jedną pompkę w bakiście, która obsługuje oba krany. Mam troszkę pomysłów co do przystosowania jej do własnych potrzeb ale to musi poczekać do wiosny. Aktualnie przyczepa zimuje w garażu na terenie letniej "rezydencji" więc jestem uziemiony do marca niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z dokumentami, instrukcją obsługi lodówki Elektrolux i pieca Trumatic SL3002 otrzymałem takie oto dwie kartki najwyraźniej z przeglądów Holenderskich. Czy możecie mi powiedzieć co było sprawdzane? Czy był sprawdzany stan uszczelnienia? Czy coś było naprawiane, sugerowane że kwalifikuje się do naprawy/wymiany?

post-7905-0-43266900-1479841263_thumb.jpg

post-7905-0-21643900-1479841290_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy formularz, gruntowna kontrola w 2012 roku. Wymieniony wąż gazowy, 3 opony i zamek w drzwiach. Stan bez zastrzeżeń, te 2 znaki nie w kolumnie to światło cofania i przeciwmgielne, nie sprawdzane, bo ich nie masz. Nie były również sprawdzane pęknięcia/wgniecenia, nie było wyważania kół, nie sprawdzana toaleta, zasilanie w wodę, piec i bojler.

Drugi formularz to raport z kontroli w 2014. Tym razem sprawdzono również piec (również wyczyszczono), wodę i elektrykę wewnętrzną. Nasmarowano/wyregulowano  koło podporowe, podpory przyczepy, hamulec postojowy, łożyska ślizgowe.

Naprawiono drzwi (zawiasy albo zamek), znowu wymieniono wąż do gazu.

W uwagach:

- przyklejono listwę/chlapacz czy coś w tym stylu z nierdzewnej stali,

- naprawiono prawą klapę nadwozia,

- klejono coś na dachu,

- uwaga do reperacji drzwi, nie wiem, czy nie chodzi o zatrzask.

Według dokumentu zrobiono naprawdę solidny przegląd. Nie chce mi się tłumaczyć całości, jest tego sporo, jak chcesz to dzwoń: 605 048 377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widać wszystko sprawdzone perfekcyjnie. Nic tylko pogratulować ;-)

No nie wszystko, nie miałem możliwości rozłożenia przedsionka. Mam nadzieję że będzie wyglądał identycznie jak na zdjęciach choć w opisie było "stan dobry" więc liczę się że trzeba będzie przed sezonem odesłać do prewencyjnego przeszycia lub ewentualnej naprawy oby tylko suwaki były dobre. Letni podobno w stanie bardzo dobrym ale też nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.