Skocz do zawartości

Skoda Superb - hak holowniczy plus moduł elektryczny.


RM77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W końcu przyszła ta chwila, gdzie do naszej Skody trzeba założyć hak holowniczy. Rozważam trzy warianty, automaty Brink, Autohak, Westfalia.

Czy ktoś do Supra lub Oktavki montował któryś z tych haków i ewentualnie jak się Spisują?

 

Może ktoś poleci dobrego producenta lub sprzedawcę dedykowanej wiązki 13 Pin?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem do octavii 2 i teraz do superba westfalię 13 pin, montaż bez problemu. Po zamontowaniu trzeba pogmerać w komputerze.

MAC dziękuję za informację, a moduł miałeś dedykowany czy uniwersalny?

 

Wysłane z mojego E6683 przy użyciu Tapatalka

 

 

Kristofer dzisiaj za link, temat ok, ale mi bardziej zależy na info o tych trzech hakach niż automat czy śruba.

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł montowałem zawsze dedykowany i też westfalia, skoda montuje westfalię jak zamówisz w serwisie.

 

Tylko pytanie czy montują moduł dedykowany " jakiegoś producenta " czy oryginalny VAG-owski ?

Ten pseudo dedykowany innego producenta to koszt  prawie 2/3 tyle co oryginał VAG-owski, ale nie każdy dedyk innego producenta  pracuje z układem cofania w skodzie / nie odcina czujników cofania / i świateł p-mgłowych w aucie po podpięciu przyczepy a co najważniejsze dedykowane innych producentów są lutowane do instalacji skody a oryginał VAG-owski wpinany w kostki fabrycznie przygotowane w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem sam z nieocenioną pomocą brata westafalie (hak + moduł), nic nie lutowane, wchodzi w kostki z tyłu ( za wykładziną bagażnika) i skrzynkę bezpieczników pod kierownicą i pod maską. odcina czujniki tylne, przeciwmgielne a po skonfigurowaniu i podłączeniu przyczepy jak wrzucisz wsteczny to na ekranie widać samochód i przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy o module VAG nie wynalazek. Nie ma problemu z lutowaniem, ale nie chcę ingerencji w instalację.

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o takim wynalazku jaki produkuje bosal, do skód

Wydaje mi się że na westfalii jest logo VAG - ale mogę nie pamiętać

jednak nie

link do wiązki

http://holowniczy.pl/od-2008/11853-dedykowana-wiazka-elektryczna-westfalia-13-pin-skoda-superb-od-2009.html

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie, który onegdaj zakładałem w ostatnich postach piszę też o wiązce

 

http://forum.karawaning.pl/topic/22494-wyb%C3%B3r-zakup-haka-holowniczego/

 

zakupu dokonywałem w Niemczech, koszt z transportem kilka stówek mniej niż w Polsce...


Wydaje mi się że na westfalii jest logo VAG - ale mogę nie pamiętać

 

 

Jeśli miałeś oryginalny VAG-owski moduł to wpina się go w kostkę fabrycznie przygotowana pod wiązkę - w innych " dedykowanych " wiązkach rodzimych producentów np. f-my bosal niezbędne jest lutowanie   mimo, że jest to " dedykowana " wiązka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie, który onegdaj zakładałem w ostatnich postach piszę też o wiązce

 

http://forum.karawaning.pl/topic/22494-wyb%C3%B3r-zakup-haka-holowniczego/

 

zakupu dokonywałem w Niemczech, koszt z transportem kilka stówek mniej niż w Polsce...

 

 

Jeśli miałeś oryginalny VAG-owski moduł to wpina się go w kostkę fabrycznie przygotowana pod wiązkę - w innych " dedykowanych " wiązkach rodzimych producentów np. f-my bosal niezbędne jest lutowanie   mimo, że jest to " dedykowana " wiązka

Dokładnie wpina się kostki z instalacji z samochodu w moduł i aktywuje się po podłączeniu komputera zgodnie z wytycznymi z instrukcji kodowania dołączonej do wiązki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

W końcu przyszła ta chwila, gdzie do naszej Skody trzeba założyć hak holowniczy. Rozważam trzy warianty, automaty Brink, Autohak, Westfalia.

Czy ktoś do Supra lub Oktavki montował któryś z tych haków i ewentualnie jak się Spisują?

 

Może ktoś poleci dobrego producenta lub sprzedawcę dedykowanej wiązki 13 Pin?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

tylko Westfalia (ze względu na najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne) z oryginalnym modułem, ja mam w Superbie i polecam. I tak orginał przy zamówieniu Skody to też Westfalia.

 

nie wiem czy montujesz sam, czy komuś zlecasz. Jak zlecasz, to sprawdź, czy dobrze podpiął - np: jak masz czujniki, to przy wpiętej wtyczce i włączeniu wstecznego, nie powinny się aktywować te z tyłu.

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.