Skocz do zawartości

po piewszym wyjeździe wiem co mi jest potrzebne


tommi

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, własnie wróciłem z pierwszego wyjazdu moja przyczepą i mam kilka sugestii do siebie/

1. masz antenowy, który umieściłem na przyczepie nie zdał egzaminu, gdyż przyczepe ustawiałem pod drzewami zasłaniając sobie sygnał z satelity. po przyjezdzie zrobiłem sobie maszt o wyskości 120 cm na trójnogu, do ustawiania w dowolnym miejscu

2. brak anteny do telewizji naziemnej prawie zdyskwalifikował oglądanie wiadomości (tylko do tego mi pootrzeba telewizji)

3. namiot, który wykonałem z plandeki dostępnej w tesco za 16 zł o wymiarach 3 na 2 metr jest wystarczający i nie ma potrzeby zabierania oryginalnego, cięzkiego i tródno rozstawialnego. dla bezpieczeństwa posiadam jeszcze plandekę 3 na 8 m wtedy moge zbudowac dach z bokami, ale narazie woże jako rezerwa.

 

jezeli nasunie mi sięjeszcze jakas myśl to napisze, zachęcam jednak do wypowiedzie na ten temat, pomoże to takim żółtodziobom na lepsze przygotowanie do pierwszego wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Takie plandeki o różnych wymiarach i kolorach (zielony, niebieski) można kupić w M1 Praktiker. Ceny zależnie od wielkości. A tak nawiasem mówiąc, to chyba wygląda jak pożal się boże a może się mylę?

ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ssl.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4187318 tu masz linka do plandek tanszych niz a Hipermarketach.W tym roku mialem wypozyczona od znajomych stara przyczepe i problem zadaszenia rozwiazalem w ten sposob. Mialem stara plandeke 5x4 m Przy sobie zapas remizek( oczek) ktore zakulem w miejscach gdzie wypadaja wieszaczki na boku przyczepy do zakladania orginalnych drązków.Plandeke linka przymocowalem do tych oczek. A po drugiej stronie z solidnej leszczyny zrobilem 3 słupki zakonczone zcietymi i wbitymi w szyt gwożdziami. Slupki te kazdy na podwojnym odciagiem zakotwiczyłem w ziemi napinajac plandeke.Odpukac wytrzymala tegoroczne deszcze i wiatry :ok: Teraz kupilem wlasna przyczepe i bede szył nazwijmy to zadaszenie do niej domowym przemysłem.Policzyłem ze wyjdzie mnie to ok 300 pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede szył nazwijmy to zadaszenie do niej domowym przemysłem.Policzyłem ze wyjdzie mnie to ok 300 pln

A możesz się pochwalić pomysłem.

Ja też chciałabym uszyć zadaszenie"domowym przemysłem" ale brak mi właśnie pomysłu jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic plandeke 6x4 biala i 2x 3x2 m. Kedra jest do kupienia za 5,5 pln za metr. Przyszywam kedre do dłuzszego boku duzej plandeki, oraz doszywam boki z plandek 3x2 + oczywiscie kedre, na przednia scianke mam sciany poliestrowe z szybami ze starego pawilonu- scianki te chce przyszyc do drugiego szerszego konca duzej plandeki. Na allegro sa do kupienia tasmy suwakowe + suwaki, zrobiepo bokach wejscie.Jest klopot z aluminiowymi rurkami dla podpory dachu( cena :-() wiec wymyslilem sobie ze zrobie je z linek sr 6 mm( za grosze na allegro, z remizek zrobie oczka na wyprowadzenie zakonczen masztow ktore beda od przodui tak tez chce podpiac linki wzmacniajace dach. Odciagi i sledzie mam ze starego namiotu. Moze nie bedzie to piekne, ale sadze ze powinno funkcjonowac. Z przyczepa nie jezdze. stoi i gospodarza na placu, ja ja tylko wyciagam na miesiac urlopu nad jeziorem. Dla moich potrzeb wystarczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.