Skocz do zawartości

uwaga to wrak


slamal77

Rekomendowane odpowiedzi

Ten październik mocno sprzyja "doborowi naturalnemu", cały czas pada, jak cepa nie stała pod dachem i jest sucha, to... będzie sucha. Jak ma już parchy, to będzie je widać doskonale, bo tym trudniej było je zamaskować (wysuszyć). Zanim nadejdą mrozy, idealny czas na kupno cepy... Omijałbym miejsca, gdzie przyczepy stoją pod dachem, nie dzieje się to bez powodu.

O swoją drżałem, co będzie (wrześniowy nabytek), ale jest ok (wyszło 1 miejsce do poprawki w bakiście, zabezpieczone do wiosny, schnie, już za zimno na docelową naprawę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym staniem pod dachem to właśnie istotną rzecz. Raz mi sprzedający powiedział że przyczepa już uszczelniona a to co znalazłem już suche bo już nie zamaka a przyczepa właśnie stała pod dachem. Nie zdecydowałem się bo przyczepa była po strzale ale potem sobie uświadomiłem że właśnie ten dach a nie uszczelnienie może być powodem chwilowej suchości.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym staniem pod dachem to właśnie istotną rzecz. Raz mi sprzedający powiedział że przyczepa już uszczelniona a to co znalazłem już suche bo już nie zamaka a przyczepa właśnie stała pod dachem. Nie zdecydowałem się bo przyczepa była po strzale ale potem sobie uświadomiłem że właśnie ten dach a nie uszczelnienie może być powodem chwilowej suchości.

 

Czytając to, to się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem że po zakupie swojej cepki uszczelniałem ją (choć to moja 4 przyczepa i w każdej zmieniałem uszczelnienia i kliny, najgorzej było z Dethleffs). Tą osobiście przyprowadziłem z NL a wiadomo jak tam dbają o przyczepy.

Teraz stoi na parkingu strzeżonym pod wiatą - więc pod dachem, a Twoje wypowiedzi uświadamiają, że chyba nigdy jej nie sprzedam.

O swojej cepce pisałem tutaj   http://forum.karawaning.pl/topic/17423-w-ko%C5%84cu-jest-kupiona/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dobrze zrobiłeś. Śliczności. A ja już się uspokoiłem, że mam przeciek opanowany do wiosny, zajrzałem, a tu kicha i zaczynam się bać. Wokół ramy klapy bakisty jednak nieciekawie, a warunki na porządniejszą naprawę marne. Trzeba będzie dygnąć na Mazurską :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Trzeba będzie dygnąć na Mazurską :(

Masz jeszcze jednego na Beskidzkiej.

Przeczytaj jeszcze inny mój temat http://forum.karawaning.pl/topic/17504-lmc-woda-w-kufrze-baga%C5%BCniku-baki%C5%9Bcie/

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik i początek listopada iście testowy, kurza twarz. Nie ma kiedy wyschnąć i już nowa dostawa wody, nie dziw, że wszystkie słabe punkty wychodzą, dokładnie tak jak napisałem wcześniej. Jak teraz nie widać wilgoci, to znaczy że cepa jest ok. Jak suche teraz a nie stało pod dachem, brać, będzie pożytek :)

 

Sorry za offtopa, sywa, dzięki, ale to inny problem, raczej nie uszczelka. Przesącza się gdzieś między ramą klapy a skorupą i zamakają listwy wokół ramy, górna i boczne, niestety lewa (patrząc w kier. jazdy, a prawa patrząc od przodu cepy ) musiała tak już od dawna bo jest miękka, tyle że nie było widać (zerwałem kawałek zawilgotniałej sklejki od wewnątrz). Teraz namakało na tyle skutecznie, że stało się widoczne wewn. bakisty.  Jeszcze nie mam założonego pokrowca, zobaczę w weekend dokładniej, bo po ciemku (po pracy) przy latarce, to w przyczepie mogę sobie co najwyżej z drugą połową dorosłej załogi pofiglować, tylko trumę włączę :) A może i bakista wtedy wyschnie? Przyjemne z pożytecznym, w tych jakże parszywych okolicznościach przyrody.

Dzięki za przypomnienie o Beskidzkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Radomia.

Interesowała mnie ta chateau 938

http://sprzedajemy.pl/chateau-95r-4-5-os-z-pieknym-przedsionkiem-nr45811397 za wiele mokrych miejsc żeby wymieniać.

U tego sprzedawcy popatrzyłem jeszcze na jedną hobby chyba 420, Beyerlanda 430 i Home car 430. Ostrzegam.....tych nie ma co oglądać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Radomia.

Interesowała mnie ta chateau 938

http://sprzedajemy.pl/chateau-95r-4-5-os-z-pieknym-przedsionkiem-nr45811397 za wiele mokrych miejsc żeby wymieniać.

U tego sprzedawcy popatrzyłem jeszcze na jedną hobby chyba 420, Beyerlanda 430 i Home car 430. Ostrzegam.....tych nie ma co oglądać !

coś masz pecha, ostatnio same zgniłki na szlaku poszukiwań....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co jechałeś - 17 tys za ten rocznik w Adrii? 

 

W tej kwocie kupisz w tym układzie Knausa 450  a nie jakieś zdechłą Adrii - to jak angielki - trafic suchą graniczy z cudem ... Podobnie jak Hobby >10 lat i ze będzie miało sucha i nie zgniłą podłogę - praktycznie nie możliwe.

Żaden Knaus tudzież Hobby nie są tak porządnie wykonane jak Adria - jak Kolego nie miałeś kontaktów   z tą  marką  to się nie wypowiadaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Tak, jak wśród samochodów, czy innych rzeczy, hierarchia wśród przyczep oczywiście również istnieje.

Nie jest ona sprawą całkiem przypadkową, ale odzwierciedla doświadczenia oraz opinie nie tylko jednego, a wszystkich użytkowników różnych przyczep, zebrane na przestrzeni bardzo wielu lat eksploatacji - jest więc miarodajna.
Marki, które wymieniłeś, mają zupełnie inną kolejność w owym zestawieniu, niż sugerujesz, a cytowany przez Ciebie post jest tego przykładem (myślę, że nie został wyssany z palca). Poczytaj forumowe tematy poruszające owe kwestie, a wszystkiego się dowiesz.

 

Powyższe nie zmienia faktu, że Adrie (inne marki również), to dobre przyczepy, a już szczególnie, gdy kogoś stać na zakup wybranej przez siebie marki prosto z salonu (jak się dba, tak się ma). Gdyby Adrie nie były porządnie wykonane (posiadając jakieś braki) , to nikt by ich po prostu nie kupił.
Zawsze najlepszą jednak przyczepą jest szczelna przyczepa i dopóki taką ona jest, to marka i model nie ma pod tym względem znaczenia.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.