Skocz do zawartości

uwaga to wrak


slamal77

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Oglądałem i oceniam jako wrak. link https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-adria-unica-502-up-przedsionek-CID5-IDgXzlX.html#8a64dedb7d. przed wyjazdem właściciel zachęcał przez telefon że w dobrym stanie jak na swój wiek. zapomniał dodać że nieszczelność tylnej ściany uzupełnił pianką montażową że aż narożnik wypchało. tak mnie wkurzył, że nie zrobiłem zdjęć. szkoda takiego wykwitu pianki i pomysłowości dawno nie widziałem. mam nadzieje że komuś zaoszczędzę czasu, nerwów i pieniędzy na wyjazd tam. a byłem w poznaniu nie pamiętam właściciela to link do jednej z jego przyczep https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-abi-award-morningstar-2-odzielne-sypialnie-98-przedsionek-CID5-IDiet27.html#a5035bb713, ma też inne gnijące już. a stwierdzić to można nie wchodząc nawet do środka. silikonowane, lecące wióry na podszybie przy oknie. po wejściu znalazło by się tego pewnie więcej. pozdrawiam poszukujących.

Edytowane przez slamal77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co jechałeś - 17 tys za ten rocznik w Adrii? 

 

W tej kwocie kupisz w tym układzie Knausa 450  a nie jakieś zdechłą Adrii - to jak angielki - trafic suchą graniczy z cudem ... Podobnie jak Hobby >10 lat i ze będzie miało sucha i nie zgniłą podłogę - praktycznie nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

. a byłem w poznaniu nie pamiętam właściciela to link do jednej z jego przyczep https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-abi-award-morningstar-2-odzielne-sypialnie-98-przedsionek-CID5-IDiet27.html#a5035bb713, ma też inne gnijące już. a stwierdzić to można nie wchodząc nawet do środka. silikonowane, lecące wióry na podszybie przy oknie. po wejściu znalazło by się tego pewnie więcej. pozdrawiam poszukujących.

 

ogłoszeniodawca:

https://plus.google.com/106435855688688468389

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co jechałeś - 17 tys za ten rocznik w Adrii? 

W tej kwocie kupisz w tym układzie Knausa 450  a nie jakieś zdechłą Adrii - to jak angielki - trafic suchą graniczy z cudem ... Podobnie jak Hobby >10 lat i ze będzie miało sucha i nie zgniłą podłogę - praktycznie nie możliwe.

 

Dosadnie napisane, ale w większości prawdziwe - niestety.

Adria, to nie angielka.....  :nono:

 

To prawda, bo "angielki" pod tym względem są poza wszelką konkurencją, ;)  jednak mimo to, Bartosz ma rację,

tym bardziej, że pisze o przyczepach używanych i to nie tylko przez rok, czy dwa.

Są marki przyczep, samochodów itd. (nie tylko pewne modele), które zalicza się do niskobudżetowych.

Z czegoś to przecież wynika i bynajmniej, nie z filantropii producentów.

Rzutuje to na stan danej rzeczy po pewnym okresie eksploatacji (dłuższym lub krótszym).

Oczywiście, gdy przyczepa jest nowa, to na ogół nie można jej nic zarzucić, jeśli chodzi o jej stan.

Sprawa się zmienia w miarę upływu lat i to już możemy zaobserwować na konkretnych przykładach różnych marek, jak i modeli (nawet tych lepszych firm).

 

PS

Dla porządku należy dodać, że zawsze zdarzyć się mogą wyjątki, również w przypadku Adrii, jak i nawet "angielki", dlatego trzeba wnikliwie oglądać każdą przyczepę i dopiero ją oceniać, czego na podstawie tylko zdjęć, wykonać nie sposób.

 

Jeśli ktoś jest w posiadaniu przyczepy od nowości i z należytą dbałością ją eksploatuje lub poprzedni właściciel tak właśnie o przyczepę dbał, to z pewnością będzie to miało swe odbicie w jej aktualnym stanie, nawet po wielu latach eksploatacji.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym właśnie różnie bywa.
 
Dwie podobne adrie.
 
W jednej już łatane krańce podłogi z boku i z tyłu, po wzmacnianiu podłoga przy drzwiach.
Tutaj ewidentnie przeoczone wcześniejsze przecieki, zaniedbana kwestia uszczelnień (cepa była też zamoczona od góry, już naprawiona, ale kawałek płyty sufitu od wewnątrz wymieniono, nie zaglądałem na dach, ale wysoce prawdopodobne, że to zbagatelizowany przeciek przy wywietrzniku), generalnie łatana podłoga od narożnika w którym jest łazienka (przecieki z brodzika, wc?). Przypuszczam, że przy odpowiednio szybkiej reakcji właściciela (w porę wysuszeniu, uszczelnieniu przecieków) obyłoby się bez łatania, bo stan jak najbardziej ok poza w/w mankamentami. Skądinąd fajna aranżacja wnętrza m.zd. całkowicie zepsuta otwarciem na kabinę cześci łazienkowej, z totalnie tandetnymi drzwiami brodzika (plasticzana ramka z plasticzanymi szybami), których nie sposób zamkąć szczelnie.  Tu było widać masakryczne cięcie kosztów
 
W drugiej podłoga na środku jak... trampolina, do naprawy też okolice wejścia przy drzwiach. 
Tutaj powiedziałbym że ogólne wyeksploatowanie, przyczepa w wersji raczej bliższej wypozyczalni (5-osobowa, piętrowe łóżka, wykończenia itd.) lub skromniejszej wersji "armatorskiej" użytkowana dość intensywnie przez dużą rodzinę.
 
Co do podwozia, trudno byłoby np. coś zarzucić, skoro obie na ramach, osiach i u.n. Al-ko. Buda też przyzwoity standard wykonania. Urządzenia wewnątrz jak najbardziej typowe i uznanych producentów. Zabudowa wnętrza - patrz wyżej: np. aranżacja łazienki po cienkich kosztach, z czegoś brała się oszczędność.

Zresztą, patrząc na import z zachodu (Holandia, Dania), widać też, że tam o tanie rzeczy (też przyczepy, samochody) z założenia mniej się dba, a jeśli już, to tak do czasu, po np. 10 latach nie pakuje się w naprawy czy konserwację przyczepy, albo robi się najtańszym sumptem.
Jak trafi się poniewieraną LMC czy Wilka, to będzie się trzymać o tyle, o ile solidnie zmajstrował ją producent i posiadacz nie dał rady (nie zdążył) zepsuć.
Jeżeli natomiast trafi się "doinwestowaną" i zadbaną, a przy tym niewyeksploatowaną to nawet 18-letnia adria będzie naprawdę przyzwoita.

Ogólne zasady rynku dóbr używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jeśli ktoś jest w posiadaniu przyczepy od nowości i z należytą dbałością ją eksploatuje                     lub poprzedni właściciel tak właśnie o przyczepę dbał, to z pewnością będzie to miało swe odbicie w jej aktualnym stanie, nawet po wielu latach eksploatacji.

IMHO

Krzysiu , w tym wolnym miejscu w którym zrobiłem przerwę  dopisałbym jeszcze : i przechowuje

 

Bo tak naprawdę w skali roku  (  a tak jest u mnie) to  przyczepa więcej stoi niż jezdzi .

Nie trzeba być wielkim ekspertem aby zauważyć różnicę w przyczepie kilku czy kilkunastoletniej , która stała przez ten cały czas pod chmurką  a która była garażowana  IMO      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, pod pojęciem "eksploatacja" miałem na myśli wszelkie czynności i zdarzenia występujące podczas użytkowania przyczepy (zwłaszcza racjonalnego), a zatem również jej przechowywanie.
Mimo to, Twoja uwaga jest bardzo trafna, ponieważ z tych wszystkich czynności eksploatacyjnych, wyodrębnia jedną z ważniejszych i mających bezpośredni wpływ na ogólny stan przyczepy po wielu latach.

:ok:

Całkowicie się zgadzam z tym, co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrącę, chodziło mi o podanie info innym względnie zainteresowanym tymi którymi obejrzałem. a przyczepki podobnie do samochodów ich wartość wg mnie zależy głównie od stanu technicznego. każda marka znajdzie swoich wielbicieli jak i wrogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj że z przyczepami jest podobnie jak z autami... Jeśli się nie złapiesz na hasło ze to "śwajcar" tak jak jest w autach, to możesz być podobnie na hasło ze "z Danii" co juz nie ma takie znaczenia jak kiedyś.

 

Drugi trik to cena duzo wyzsza niż wskazuje rocznik czy Marka, Plus słowne zapewnienia ze to igła itd... walisz przez pół Polski i na miejscu rozczarowanie ale Gosc jest tego świadomy ze nie warte jest ceny i po chwili ściąga gacie i 3kola w dol leci... tobie przechodzi wkurw bo dostałeś rabat ... i myślisz... W każdych innych okolicznościach gdyby stała w normalnej cenie zapewne bys ja pominął.. .

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podepnę się pod temat i wrzucę co widziałem i nie polecam, chyba że ktoś chce remont robić :

 

Chateau w Piasecznie https://www.olx.pl/i2/oferta/przyczepa-kempingowa-CID5-IDipFpf.html#:0bee765eca. ...obejrzałem jeszcze jak nie była na olx i powiedziałem sprzedającym że mokra a oni wciąż zapewniają że sucha !

 

Podobnie tutaj

 

https://www.olx.pl/i2/oferta/przyczepa-kempingowa-chateau-cantara-CID5-IDhwsix.html#:4a118e8584. A sprzedający ma jeszcze burstnera 495 i też mokry

 

Kolega maarec oglądał na moją prośbę tą przyczepkę http://otomoto.pl/oferta/chateau-430-przczepa-chateau-430-zadbana-ID6yDj4X.html#xtor=SEC-8. A oto zdjęcie że środkapost-8151-0-84938000-1478373537.jpg

 

Jeszcze widziałem hobby 460 w Bierach koło Bielska Białej i wszystkie rogi mokre.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.