Skocz do zawartości

Płyta gazowa, proszę o opinie.


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Vitaycie.

Ukochana moja zachorowała na taki wynalazek:

 

 

 

Największą wątpliwość rozwiał mi końcowy test z szokiem termicznym, ale jak to faktycznie jest w użytkowaniu?

Proszę Was kto posiada coś podobnego o kilka słów polecenia/odradzenia.

 

.

.

.

Edit: Montaż oczywiście w kuchni domowej, nie kamperowej :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak mi wiadomo to nie jedna dama juz choruje na to krajowe cudo techniki do gotowania a jeszcze po prezentacji to gotowe zgodzic się na wszystko zeby tylko osiągnąc cel :slina::look: :look: tylko cena :mlot: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek poczytaj sobie opinie użytkowników. Szczególnie zwróć uwagę na opinie osób, które rzeczywiście użytkują taką płytę. Moja rada - nie polecam.

 

http://m.opineo.pl/opinie-78678-solgaz-gpc-4/5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ufam opiniom, szczególnie takim kupionym od wirtualnych/anonimowych użytkowników czegokolwiek, dlatego pytam Was tutaj.

Znamy się na tyle że przynajmniej nie jesteśmy anonimowi a dzięki temu bardziej wiarygodni.

Cena nie odstrasza bo pieniążki przeznaczone są, niepokoi mnie tylko ew. brak zadowolenia po zakupie.

Po zakupie kampera obiecałem ukochanej że kuchnię zrobię jej na nowo, nadszedł czas realizacji.

.

Jankes, Twoje nie polecam jest bardziej przemawiające jak 100x polecam. Napisz dlaczego.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podanej stronie przeczytałem prawie wszystkie opinie. Oprócz achów i ochów pisanych za pieniądze są opinie osób, które rzeczywiście eksploatowały te płyty. I te opinie są negatywne. Zawsze zanim kupię jakiś droższą rzecz staram się zebrać opinie i to głównie negatywne. To pozwala mi wyrobić sobie zdanie o przedmiocie. Same pozytywy wzbudzają moją nieufność. W tym przypadku odstrzasza mnie brak możliwości zmniejszenia grzania, a tym bardziej po zalaniu panela sterowania. Mam od 14 lat szklaną płytę gazową ale jeszcze z palnikami na wierzchu firmy TEKA. Brak negatywnych odczuć.

 

post-1091-0-69976900-1477844965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie chciałem się pozbyć tradycyjnych palników, mam podobną z pokrętłami w płycie.

Ewę zauroczyło to, że szmatką przejedzie i szkiełko połysk a tu okazuje się że w praktyce jest to bardzo trudne/żmudne w utrzymaniu.

Brak władzy nad kuchenką to jest absolutnie nie do przyjęcia i jeszcze dochodzi to że nie można jej ufać.

Gdzieś się natknąłem że problem władzy został już poprawiony i wada wyeliminowana. Zostaje ta upragniona istota czystości, która jest pozorna a chcę zapłacić właśnie za ten komfort w łatwym utrzymaniu.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie chciałem się pozbyć tradycyjnych palników, mam podobną z pokrętłami w płycie.

Ewę zauroczyło to, że szmatką przejedzie i szkiełko połysk a tu okazuje się że w praktyce jest to bardzo trudne/żmudne w utrzymaniu.

Brak władzy nad kuchenką to jest absolutnie nie do przyjęcia i jeszcze dochodzi to że nie można jej ufać.

Gdzieś się natknąłem że problem władzy został już poprawiony i wada wyeliminowana. Zostaje ta upragniona istota czystości, która jest pozorna a chcę zapłacić właśnie za ten komfort w łatwym utrzymaniu.

Ale poczytałeś opinie tylko o jednym modelu i pytanie czy że wszystkimi jest tak samo? Bo na ceneo inne modele mają dobre opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poczytałeś opinie tylko o jednym modelu i pytanie czy że wszystkimi jest tak samo?

Słuszna uwaga.

Maarec dzięki.

 

.

.

.

ODPUSZCZAM wskazany model/firmę. Czy możecie polecić mi coś bardziej dopracowanego?

Jeśli są modele które są posłuszne użytkownikowi, bezpieczniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości, to z chęcią bym kupił.

Marzenie ukochanej chcę spełnić, a puki co to ją "uszczęśliwię" i będzie przeze mnie płakała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem kompa, mogę rozwinąć wypowiedź.

 

u nas zainteresowanie pojawiło się po kilku programach w TV typu pani gadżet. Cena była kosmiczna, lekko ponad 3000zł. Oczekiwanie 6-8 tygodni i produkcja krajowa dawały nadzieję, że będzie to cud.

 

po wyjęciu z opakowania piękny produkt, decyzja - dziura w meblach, cały dzień roboty i odpalenie..........

 

i czar prysł.. razem z tym jak pierwsze krople wody z pokrywki spadły na kuchenkę. Error i się wyłączyła.. i tak w koło.

 

dwa - kuchenka nie grzeje nonstop, tylko jak się wychłodzi palnik, czyli co kilka minut odpalanie palnika, praca iskrownika, hałas.

 

trzy - duża temperatura na wylocie spalin, jakoś tak mocno grzało kuchnie.

 

cztery - po tygodniowych testach doprowadzenie do stanu z dnia zakupu zajęło mi jakieś 3 dni. Środki mechaniczne, chemiczne, polerka......... i się udało. Ani jednej ryski, zacieku, plamki - foto i na alle.... Jeden z gorszych zakupów w życiu, drugi był pół roku  temu - markiza fiamma :/ koszt podobny, wykonanie włoskie, jakość martwego chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć WojtEwa . Czytałam o tych płytach, ale żaden z klientów się nie zdecydował, więc opinii nie znam.  Każdy rodzaj płyt ma swoje plusy i minusy - w sensie gotowania  Jeżeli faktycznie Ewa lubi tylko na gazie gotować, to  chyba zwykła szklana z palnikami byłaby lepsza. Ale może rozwiązaniem byłaby  modułowa, albo dzielona? 

 Np. -firmy przykładowe, ale teraz dużo producentów ma coś takiego w ofercie

 

http://www.neo24.pl/?p=electrolux_egd6576nok&gclid=CJec5OCwjNACFWENcwod7tsAvQ

 

http://rtvagd.wp.pl/kat,1032093,title,Mastercook-prezentuje-nowe-plyty-modulowe,wid,15181018,wiadomosc.html?ticaid=118054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć WojtEwa . Czytałam o tych płytach, ale żaden z klientów się nie zdecydował, więc opinii nie znam.  Każdy rodzaj płyt ma swoje plusy i minusy - w sensie gotowania  Jeżeli faktycznie Ewa lubi tylko na gazie gotować, to  chyba zwykła szklana z palnikami byłaby lepsza. Ale może rozwiązaniem byłaby  modułowa, albo dzielona? 

 Np. -firmy przykładowe, ale teraz dużo producentów ma coś takiego w ofercie

 

http://www.neo24.pl/?p=electrolux_egd6576nok&gclid=CJec5OCwjNACFWENcwod7tsAvQ

 

http://rtvagd.wp.pl/kat,1032093,title,Mastercook-prezentuje-nowe-plyty-modulowe,wid,15181018,wiadomosc.html?ticaid=118054

 

bardzo fajne rozwiązanie z tymi dzielonymi modułami mastercook, dam znać rodzicom, są na etapie projektowania kuchni.

 

dzięki !

 

P.S. Jako, że zostałem w tym wątku posądzony o pisanie głupot, a fragment trafił do śmietnika, załączę fotki z archiwum pryw.

post-8007-0-14381300-1478173349_thumb.jpg

post-8007-0-23490700-1478173350_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Maarec. Owszem fajne , bo ładnie wygląda i ma kilka możliwości, ale każdą rzecz trzeba przemyśleć pod kątem własnego użytkowania właśnie. Ja bym sobie np. takiej modułowej  nie zakupiła, ponieważ  notorycznie coś mi kipi i zalewa płytę. I o ile praktyczna pani domu to ja nie jestem wcale , a wcale, to wyobrażam sobie , że do szału by mnie doprowadziło wycieranie wody pomiędzy modułami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem tradycjonalistą, więc pewnie ciężko będzie mnie przekonać. Ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś spróbował: Po co? Skąd to pytanie? Tradycyjnie w domu posiadam kuchenkę gazową z płytą emaliowaną. Wiem, jak potrafi się zaświntuszyć w trakcie gotowania. No i potem do czyszczenia - bierze się tradycyjne środki myjące i kuchenka czyściutka. Kiedy płyta jest szklana, to rzeczywiście, wygląda świetnie. Ale na początku eksploatacji. Już sobie wyobrażam jak będzie zachowywało się to szkło, kiedy na gorące wyleje się kompletnie zimna woda. Wiem, nie pęknie za pierwszym razem. Ale to jest szkło i nie wierzę, że w strukturze wewnętrznej nie wyrządzi to szkody. Taką kuchenkę stawia się na lata, a nie na 3 gotowania. Jak będzie to szkło wyglądało po np. 10 latach stawiania ciężkich garów, mokrych od spodu, być może zabrudzonych nawet i piaskiem po obieraniu warzyw  i nieuważnym ubrudzeniu gara? Dobra, piszecie, że może do przyczepy/kampera. Ale tam jeszcze łatwiej o nieostrożne zachowanie. Co ma dać takie ekstrawaganckie wykończenie? Pomijam argumenty typu "kto bogatemu zabroni", bo to nie jest argument. A pytam, bo, co prawda nie planuję jeszcze wymiany kuchni, ale też i nie wykluczam. Jeśli więc byłyby argumenty przekonujące, to mój piec ma już ponad 20 lat, a czekać mnie będzie mały remoncik. Gdyby się okazało, że.... No nie ważne - jakby były argumenty "za", to chętnie je poznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.