Skocz do zawartości

Jakiej firmy akumulator


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Tople polecam swoim klientom. Dają je do busów, gdzie webasto śmiga całą noc i nie ma z tymi akumulatorami problemu. Sam też użytkuję te baterie. Co do reklamacji to Ci nie powiem, bo ja nie musiałem korzystać, a i klienci mi nie donosili o jakiś niesprawnościach.

Kiedyś sami montowaliśmy akumulatory, ale po wtopie z Vartą i Boschem w seriach silver, daliśmy sobie spokój. 70% siverów wróciło do nas. Obie firmy chyba je robią na jednej taśmie u chinoli. Jak bym miał założyć do siebie jakiegoś silvera, to bym wolał najtańszy np. z IC, czyli jakiegoś 4Maxa.

 

A z tych 70% co wróciło do reklamacji to uznali czy odbili z kwitkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tego co pamiętam, to chyba uznali wszystkie. Tyle że my dawaliśmy swoje akumulatory, tak aby klient nie tracił zaufania do nas jako serwisu. Silvery były w tym czasie w reklamacji. Później trzeba było sprzedać "tymczasowe" 4maxy. Część ludków już została na tych tanich i nie chcieli wracać do markowych wynalazków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już tematy o akumulatorach, w których można trochę informacji znaleźć. Przykładowy, założony przez Wojtka i jeszcze się raczej nie "zestarzał":

http://forum.karawaning.pl/topic/18032-pogadajmy-o-jakości-akumulatorów-i-okablowaniu-do-nich/?p=397830

Dziękuję Krzysiu.

Istotnie temat dosyć merytoryczny, a ja już zapomniałem że taki napisałem.

Skleroza taka...

Polecam kliknąć link w powyższym cytacie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kupowaniu aku przez internet? W necie bosch kosztuje 370 a w pobliskim sklepie 520 :/ jeszcze jutro zobacze we wrocku jest ponoć najtańszy sklep z akumulatorami. I drugie pytanie, oryginalnie u mnie w szariku jest 74ah, ja teraz miałem zapakowany 85ah, jest sens taki duży czy wziąć 74?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekzoo, 

jeżeli chodzi o kupowanie przez internet to rożnie bywa.

Czasami jest to zwykły sklep moto i ma dodatkowy kanał sprzedaży akku są świeże itd a czasami ktoś ma układ i sprzedaje np 2letnie leżaki (oczywiście nieużywane).

 

Codo pojemności akku to, nieznaczne zwiększenie nie ma złego wpływu ale już za dużo może być źle bo alternator może nie dawać rady naładować akku do końca tylko np na 90%.

Poza pojemnością akku rozruchowego w Ah powinieneś sprawdzić jaki jest prąd tzw. rozruchu w takim akku.

Czasami akku o takiej samej pojemności może mieć różny prad rozruchu (np. jeden 500A a drugi 670A), w tym przypadku według mnie lepszym byłby akku o mniejszej pojemności ale o większym prądzie rozruchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekzoo, 

jeżeli chodzi o kupowanie przez internet to rożnie bywa.

Czasami jest to zwykły sklep moto i ma dodatkowy kanał sprzedaży akku są świeże itd a czasami ktoś ma układ i sprzedaje np 2letnie leżaki (oczywiście nieużywane).

 

Codo pojemności akku to, nieznaczne zwiększenie nie ma złego wpływu ale już za dużo może być źle bo alternator może nie dawać rady naładować akku do końca tylko np na 90%.

Poza pojemnością akku rozruchowego w Ah powinieneś sprawdzić jaki jest prąd tzw. rozruchu w takim akku.

Czasami akku o takiej samej pojemności może mieć różny prad rozruchu (np. jeden 500A a drugi 670A), w tym przypadku według mnie lepszym byłby akku o mniejszej pojemności ale o większym prądzie rozruchu.

 

Te 74 z boscha silver mają 680 i 740 rozruchu, a 85 maja 800 rozruchu. Do tej pory miałem większy tj 85a i wyciągnął ponad 7 lat.

Co do leżakowania, to faktycznie nie pomyślałem o tym, jaki jest bezpieczny wiek aku nie używanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że "z bieżącego roku". Nikt nigdy nie wie w jakich warunkach akku był trzymany na magazynie (mróz, upał) i na 100% nikt to okresowo nie doładowywał a jest takie coś jak samorozładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego samochodu, po rozważeniu różnych ofert i wspominając różnorakie doświadczenia z tak samo różnymi firmami, kupiłem ostatecznie:

post-8228-0-68203000-1478296857_thumb.jpg

https://motointegrator.wp.pl/produkty/263399-akumulator-exide-premium-ea852-85ah-800a-p

Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, iż nawet nie myślałem, że od zakupu minęło już ponad cztery lata - zakup był w pierwszych dniach września 2012, a accu jest w samochodzie do chwili obecnej i w bdb. kondycji. Nie zauważam pogorszenia jego działania, bez względu na temperatury zewnętrzne. Jeśli od tamtej pory nic się nie zmieniło na gorsze w technologii produkcji, to mogę tylko polecać.

 

PS

W ciągu całego okresu eksploatacji starałem się dbać o niego. Jest oczywiście bezobsługowy, ale zimą i nawet latem, gdy czułem, że mógłby być niecałkowicie naładowany (samochód nieużywany przez kilka dni), to doładowywałem go "kultową" ładowarką, czyli tą z Lidla. Accu łatwo nie ma, bo w samochodzie sporo różnej "elektryki", a silnik też do małych nie należy - 3,5l.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jak ze wszystkim, jak się trafi. Na chińczyku można 7 lat latać a varta po 3 padnie albo odwrotnie.ja jednak wolałem coś markowszego. Te exide byĺy po 330, to wolałem dożucić te 60zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wziąłem varte 80ah i rozruchu 740, ponoć bardzo dobra bateria. Koszt to 390 w sklepie stacjonarnym który specjalizuje się w aku

Jacek,  półtora miesiąca temu kupiłem Tuborg Silver  bo orginalny Motorcraft klęknął przy porannym odpalaniu (diesel) , miał 13 lat !.

Ciekawe ile ten wytrzyma ?    :hmm:   Porównamy sobie  za kilka lat  .

 

P,S od dwóch tygodni jest następny Tuborg Silver  . W autku małżonki  też klęknął :blagac:   (benzyna)

 

http://szczecin-akumulatory.pl/aktualnosci/16-polskie-akumulatory-tuborg-silver-szczecin   -- opis jest na dole strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wziąłem varte 80ah i rozruchu 740, ponoć bardzo dobra bateria. Koszt to 390 w sklepie stacjonarnym który specjalizuje się w aku

Teraz to jak ze wszystkim, jak się trafi. Na chińczyku można 7 lat latać a varta po 3 padnie albo odwrotnie.ja jednak wolałem coś markowszego. Te exide byĺy po 330, to wolałem dożucić te 60zl

 

Zanim kupiłem obecny akumulator, miałem najdroższy i najlepszy Boscha, jaki można było wtedy kupić (we wspominanej tu technologii Silver) - padł po ponad 10 miesiącach, będąc na szczęście na gwarancji.

Kolejnego już nie chciałem, zwłaszcza, że okazało się iż mój nie był wyjątkiem.

Dopłaciłem i wziąłem najbardziej "wypasiony" Varty, do której produktów zawsze miałem zaufanie.

Accu był całkiem niezły, tyle tylko, że ni stąd, ni zowąd pokazał mi środkowy palec dokładnie 27 m-cy po zakupie, czyli po upływie gwary i rękojmi. Padł niespodziewanie w jednej chwili i nawet "specjalne" ładowanie nie pomogło, po prostu "odszedł".

Moja teoria spiskowa mi podpowiada, że tak był zaprojektowany.

Exide, który wciąż posiadam w niemal idealnym stanie, nie był wyborem przypadkowym. Dziś wiem, że z tym wyborem trafiłem w dziesiątkę, ale obecnie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że dopóki nie minie kilka lat od zakupu, to nigdy się nie wie, czy był on udany i dotyczy to obecnie większości producentów i modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.