Skocz do zawartości

Jakiej firmy akumulator


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marek teraz już nie produkuje się niczego co wytrzymuje długie lata,  rządzą księgowi.  

Tomek , masz pełna rację. No ale...

Rozmawiałem w serwisie jak aku miał jakieś 8 lat, i nie wzbudziło to jakiejś sensacji.

Powiedzieli, że aku tej firmy to naprawdę dobry produkt. Gościowi co odkupił ode mnie autko.

Powiedziano , że jak ten padnie , to wymienią mu na aku o tych samych parametrach.

No baa!! ile w tym obietnicy bez pokrycia a ile prawdy ?? Nie mam pojęcia.

Ja wiem jedno, jeśli mój akumulator w Peugeocie nie wytrzyma za długo , to kupię taki

jaki miałem w mondziaku.

Dopłacę ze dwie stówki i będę pewien. No chyba, że producenci już tak zejdą na psy i aku

okaże się przeciętniakiem . 

Fakt teraz to już nie ma 100% pewności.  No ale czegoś trzeba się uczepić, choćby poprzedniego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że piszecie o długożyjących akku ale z lat 2000-2005. Wtedy a dziś to różne normy środowiskowe i zupełnie inna ilość ołowu w akku. Dziś już żaden nawet identyczny tyle nie wytrzyma jak ten stary.

 

Polecam zastanowić się nad tym co napisał Marcin (Gewehr), akku firmy Toppla. Są to akku z dużą tradycją, ciężko osiągalne ale Słoweńskie gdzie w akku jest jeszcze coś ołowiu a nie tylko widziały ołów.

 

Co do księgowych, nie tajemnicą jest, że dziś nikt nie produkuje rzeczy wiecznych bo to się nie opłaca finansowo. Ale poza księgowymi, w akku palce maczają Ci od środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

nie wiem jaka to marka bo oba są/były opisane drutem kolczastym.

To były akumulatory 자동차 배터리

 

Zobacz akumulatory WESTA, będziesz zadowolony.

Polecam - Ukraina

 

Bo na razie tyle go mam,  jak go będę miał 5 lat to napiszę że działa 5 lat.   :P

Jak dożyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padły różne propozycje, ale w sumie po jednej na każdą firme, i dalej czeski film :/ a z tymi topla to raz że ciężko dostępne a dwa że opini prawie brak, jedynie pare od posiadaczy aut typu polo o daweoo czy jak to się pisze. A tak to nic. A jeżeli chodzi o reklamacje to jak to wygląda?

Bo np tego boscha wymienili mi na gwarancji mimo że po wypadku był wyłamany bolec od klemy. Także to do mnie najbardziej przemawia, bo trefną sztuke u każdego można trafuć, tylko jak z reklamacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

napisał Marcin (Gewehr), akku firmy Toppla.

...

Również polecam - Słowenia

Wyglądają jak zabawkowe, ale jest duża zawartość akumulatora w akumulatorze.

.

.

Przy takim samym dylemacie ostatecznie wybrałem Niemiecki Cartechnic (zakup promo w InterCarsie 2x 80Ah/230zł brutto/szt) bowiem takie miałem w pierwszym kamperze zamontowane, były starsze od węgla i dopiero w moich rękach zdechły, dlatego ponownie je wybrałem.

Wyglądają bardzo tradycyjnie bez wodotrysków no i nie ma problemów z gwarancjami.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kolejną sprawę. Po 7,5 roku akumulator w sharanie zaczyna wariować. Do tej pory miałem boscha silver 85ah, czy w taki sam celować? Patrzyłem to za niecałe 400zl można taki kupić. Czy może są jakieś lepsze?

Bo jak aku pada po nocy w garażu to chyba już go nie zreanimuje?

 

Są już tematy o akumulatorach, w których można trochę informacji znaleźć. Przykładowy, założony przez Wojtka i jeszcze się raczej nie "zestarzał":

http://forum.karawaning.pl/topic/18032-pogadajmy-o-jakości-akumulatorów-i-okablowaniu-do-nich/?p=397830

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kolejną sprawę. Po 7,5 roku akumulator w sharanie zaczyna wariować. Do tej pory miałem boscha silver 85ah, czy w taki sam celować? Patrzyłem to za niecałe 400zl można taki kupić. Czy może są jakieś lepsze?

 

Bo jak aku pada po nocy w garażu to chyba już go nie zreanimuje?

Najpierw kup sobie w byle jakim markecie prostownik mikroprocesorowy to jest taki najtańszy bez trafa :)

Potem byle jaki aku ze wzmocnionymi celami i tyle .

Nie ma  znaczenia czy polski czy niemiecki , bo flaki i tak są chińskie , a montownia robi tylko pakunek .

Varta niby polska , ale co z tego jak podatki idą daleko za granicę .

Liczy się tylko , aby co dwa lub trzy miesiące doładować aku tym chińskim badziewiem z marketu i aku wytrzymie długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padły różne propozycje, ale w sumie po jednej na każdą firme, i dalej czeski film :/ a z tymi topla to raz że ciężko dostępne a dwa że opini prawie brak, jedynie pare od posiadaczy aut typu polo o daweoo czy jak to się pisze. A tak to nic. A jeżeli chodzi o reklamacje to jak to wygląda?

Bo np tego boscha wymienili mi na gwarancji mimo że po wypadku był wyłamany bolec od klemy. Także to do mnie najbardziej przemawia, bo trefną sztuke u każdego można trafuć, tylko jak z reklamacjami

Tople polecam swoim klientom. Dają je do busów, gdzie webasto śmiga całą noc i nie ma z tymi akumulatorami problemu. Sam też użytkuję te baterie. Co do reklamacji to Ci nie powiem, bo ja nie musiałem korzystać, a i klienci mi nie donosili o jakiś niesprawnościach.

Kiedyś sami montowaliśmy akumulatory, ale po wtopie z Vartą i Boschem w seriach silver, daliśmy sobie spokój. 70% siverów wróciło do nas. Obie firmy chyba je robią na jednej taśmie u chinoli. Jak bym miał założyć do siebie jakiegoś silvera, to bym wolał najtańszy np. z IC, czyli jakiegoś 4Maxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.