Skocz do zawartości

Swiatla cofania - przyczepa Hobby Elegance z 1995r jak podlaczyc?


baqs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze dołożyłem włączane osobno (niestety moja 13pinówka nie ma wstecznego) takie ledy/dzienne świecące w dół pod podłogą na narożnikach przyczepy (jak diagnosta mi się przyczepił do niehomologowanych lamp to się go zapytałem czy lampa nad drzwiami też ma mieć homologację drogową...) - moim zdaniem dużo lepiej się to spisywało przy manewrowaniu po zmroku na kempingu, zarówno jadąc do przodu (jadąc miałem bardzo dobrze oświetloną przyczepę w lusterku) jak i do tyłu - chociaż ja do tyłu to w 90% na mówerze ale wówczas one też świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie do pełni szczęścia brakuje mi podpięcia świateł wstecznych. Mam już nawet sam środek gniazda samochodowego i dalej nic nie drgnie. Za cholery nie mogę dostać się do środka wtyczki

post-15177-0-19668300-1484406351_thumb.jpg

post-15177-0-09768000-1484406384_thumb.jpg

post-15177-0-61813300-1484406394_thumb.jpg

post-15177-0-36441300-1484406403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a post #13 "obejrzałeś"?


Jeśli nie masz nasadki do odkręcenia wkładki wtyku, to włóż na wtyczkę ten wyjęty "środek" gniazda i za wystającą część, obróć szczypcami o kilkanaście stopni, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż usłyszysz zeskok zatrzasku, wyraźne "kliknięcie".

Później wypychasz, jak na filmie.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie działa u mnie ani w jedną ani w drugą stronę. Po rozmowie z jednym z forumowiczów dowiedziałem się że muszę odkręcić z kabla tą końcówkę wtyczki i za koniec jej złapać i odkręcić od pozostałości(taki przeskok ma być). Jutro będę działać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie działa u mnie ani w jedną ani w drugą stronę. Po rozmowie z jednym z forumowiczów dowiedziałem się że muszę odkręcić z kabla tą końcówkę wtyczki i za koniec jej złapać i odkręcić od pozostałości(taki przeskok ma być). Jutro będę działać dalej

 

Brawo TY

 

A do którego pinu podpina się lampy od wstecznego? Ja u siebie też bym się w to pobawił...

 

8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo TY

 

 

8

Sorki za banalne pytanie, jeden kabelek idzie do pinu 8 a drugi?

Kolejna rzecz czy w gnieździe w aucie na 8 pinie zawsze jest napięcie przy cofaniu? Czy 8 pin w kostce cepy jest pusty jak nie ma świateł wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic dziś kabelek poszedł w instalację i gotowe. Trochę trzeba było poklęczeć na śniegu :D a w prawą lampę poszło dodatkowo drugie przeciwmgielne. Teraz zamiast w lewej to mam w obu lampach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO JA :D

To żadna filozofia. Jeśli się coś chce mieć to wystarczy trochę pomyśleć a wszystko da się zrobić. Dokładnie takie samo myślenie mam na temat auta. Wolę tydzień posiedzieć i pomyśleć nad czymś, a zrobić samemu. Bogatszy potem o wiedzę i doświadczenia

Raz padła mi turbina. Demontaż 250 zł a mnie zajęło to 2-3 godz leżąc pod autem. Przy wkładaniu poszło w godzinkę :D a jakie wrażenia ze samemu się zrobiło niczego innego nie uszkadzając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.