Skocz do zawartości

Dębica Frigo HP 2 vs Goodyear Ultra Grip 9


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no właśnie o to mi chodziło.

I teraz niech ktoś się zastanawia czym oprócz nazwy i ceny różnią się te opony :). z tego samego koncernu.

 

Dla tego też warto poza czytaniem artykułów w gazetach jak to opona klasy Premium jest wyśmienita pomyśleć, poszukać i popytać jak to jest czynione tutaj. 

 

 

 

Fabryka Dębica:

"Firma Oponiarska Dębica S.A. to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego Spółki. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii."

 

Jak by poszukał to i pewnie w tych pozostałych średniakach (Dębica, Fulda i Sawa) znajdziemy odpowiedniki Premium GoodYear i Dunlop.  

A to inna inszość, bo pewnie też tak jest że stare wzory/modele opon premium są później jako tańsze. Tylk onie wiem czy to jest tylko wzgląd na wzór bieżnika, czy opona premium sprzed 6 lat a sprzedawana jako budżetówka teraz, różni się od premium sprzedawanych teraz. Nie znam się na gumach i nie wiem czy przez przykładowo 6 lat zmieniła się technologia w oponach czy to tylko ,,odświerzenie,, wizualne

 

Praktyka jest taka, że  w przypadku takich molochów jak GY najnowsze wzory opon i rozwiązania są wprowadzane na rynek pod nazwą firmy wiodącej a starsze wzorniki są przekazywane do " córek spółek " Debica, Sava.....  Generalnie jest to ten sam produkt tylko pod inną marką.

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda opona ma swoją mieszankę

 

Myślę, że nie jesteś w stanie tego udowodnić, że to tylko hipoteza. Takie rzeczy koncerny trzymają w największej tajemnicy. Możemy się tylko domyślać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jesteś w stanie tego udowodnić, że to tylko hipoteza. Takie rzeczy koncerny trzymają w największej tajemnicy. Możemy się tylko domyślać.

mogę Ci tylko powiedzieć, że informacje z fabryki "M" i "B" i jeszcze jednej mam z pierwszej ręki - jest inna mieszanka mimo tego samego bieżnika, nic więcej nie chcieli mi powiedzieć.

Oczywiście składu mieszanki nikt Ci nie powie, ale pewne informacje można pozyskać, np takie że pracownicy nie mogą kupić polskich opon tylko zagraniczne.

 

 

wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.