Skocz do zawartości

Komfortowa przyczepa dla 2+1, okazjonalnie 3-4+1


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Życie życiem ale jakieś plany trzeba mieć. Postanowiliśmy z żona nadwyrężyć nasze sakiewki i kupić nową przyczepę. W planach na conajmniej 15 lat. 

 

Mamy nasze "must be":

- łóżko piętrowe

- stolik kawowy

- łóżko na stałe

 

Bardzo mile widziana była by oddzielna kabina prysznicowa ale nie jest to warunek konieczny. 

Jednak żeby nie było za prosto to holownik na razie musi zostać stary z dość mocno ograniczonym DMC - 1440kg - to jest nie do ruszenia. 

 

Powiedźcie mi proszę, czy jeżeli przyczepa ma opcje zwiększenia DMC to można to zrobić również po zakupie i rejestracji? To było by doskonałe wyjście z sytuacji ale nie wiem czy coś takiego jest możliwe.

 

Po wstępnej analizie spodobały nam się przyczepy firmy Weinsberg. Czy ktoś z Was użytkuje przyczepy tej firmy? Są dość skromnie wyposażone przez to mają spore wymiary w naszym DMC. 

 

Szczególnie podobają nam się modele:

 

https://www.weinsberg.com/de-de/caratwo/grundrisse/500-qdk/serienausstattung.html - to jest nasz faworyt

lub

https://www.weinsberg.com/de-de/caraone/grundrisse/500-fdk/serienausstattung.html- brak prysznica ale chyba trochę więcej miejsca w środku

 

Obie mają około 220kg ładowności ale po doposażeniu w niezbędne pakiety zostaje około 180kg. Do tego mover, klima i mamy około 120kg na graty. Biorąc pod uwagę duży bagażnik w samochodzie - wystarczy?

 

Macie może na oku jakieś inne modele konkurencyjne dla tych powyższych?

Za wszelkie pomysły/przemyślenia - z góry dziękujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Weinsberga sam rozważałem. Wychodzi drogo a samo wykończenie w środku to jakiś dramat. Ja wybierałem pomiędzy właśnie Weinsberg a Adrią i zdecydowanie korzystniej wypadła dla mnie Adria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a na co dokladnie sie zdecydowales?
Co nie tak z tym wykończeniem? Oglądałem kilka sztuk i nie widziałem dramatu. Adrii niestety nie miałem jeszcze okazji. Dobre wrażenie po Weinsbergu pewnie troche wynika z tego ze nasza obecna przyczepa jest 2x mniejsza i 26 lat starsza od ogladanych konfiguracji.

 

Widzę że Knaus w wersji Sport ma praktycznie takie same układy:

 

http://www.knaus.pl/przyczepa-kempingowa/sport/sport-500-kd

 

http://www.knaus.pl/przyczepa-kempingowa/sport/500-fdk

 

Jak ma się linia Sport Knausa do wyższych modeli tej firmy? I tak będzie lepsza od Weinsberga czy to "jedna chwała"?

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mój cały wątek:

http://forum.karawaning.pl/topic/22240-weinsberg-caraone-czy-adria-aviva-albo-coś-innego-do-5-metrów/

 

Wmagania miałem podobne jak Ty. Czyli duże łóżko małżeńskie, stolik na środku, łóżka piętrowe. Do tego obowiązkowo osobna umywalka a nie składana no i duża lodówka. Więc finalnie wybrałem Adrię.

Natomiast miałem okazję oglądać Weinsberg i wykończenie w środku mnie mocno rozczarowało. Ja wiem, że to przyczepa budżetowa ale bez przesady.

Knaus to przecież Weinsberg, tylko ciut lepiej wykonany. Pytanie jaki masz budżet. 

 

Co do samego Weinsberga to on mnie odpadł z prostego powodu. Poza jakością wykończenie to cenowo zwariowali. Wersja podstawowa dla mnie kosztowała 14k eu ale plus dodatki i duża lodówka to wyszło ponad 18k eu. Do tego jeszcze transport 500 eu. Do ceny podstawowej trzeba obowiązkowo doliczyć Pakiet smart (stabilizator, rolety na okno, duży zbiornik na wodę, cyrkulacja powietrza) za 700 eu, pakiet advanced (duże okno dachowe, ciepła woda, prysznic, moskitiery) za 700 eu i pakiet light (zmiana zwykłego oświetlenia na LED) za 250 eu. Sama lodówka duża to kolejne 815 eu. W Weinsbergu za większość rzeczy musiałbym dopłacić, a w Adrii były one w standardzie po prostu - w Adrii musiałem wziąć tylko większe okno dachowe i stabiliztor - reszta jest. Prócz tego dobrałem sobie kilka innych rzeczy, których w Weinsbergu też jeszcze nie było. Jak chcesz to mam specyfikację techniczną gdzieś na mailu - mogę podesłać.

 

Adria po prostu wyszła finalnie o 2k eu taniej z dużo lepszym wyposażeniem - wziąłem jeszcze rozporwadzanie ciepła, amortyzatory, uchwyt na TV, moskitierę na drzwi, przygotowanie do montażu aku i prostownika, a od dealera jeszcze mover! I sam transport dostałem gratis. Do tego kolejną rzeczą na plus w Adrii to dłuższa gwarancja na szczelność, bo aż 7 lat. Plusem Weinsberga są aluminiowe ściany z przodu i z tyłu - w Adrii niestety plastik.

 

Ja rozważałem Weinsberga 480 QDK, w Adrii Aviva 472 PK i 522 PK. W Knausie brałem pod uwagę Sport 500 QDK ale wychodził na dzień dobry dla mnie za drogo.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jeden duży minus Weinsberga. Na fotach jest pięknie, duża ilość okien. W standardzie masz tylko 3 okna ( nie licząc tych od łóżek piętrowych). Za okno z przodu i okno w kibelku oczywiście dopłata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli nowa  to tylko KNAUS.

Popatrzyłbym za Odrą mają czasem "cudowne" wręcz promocje. Przyczepy  których cena bazowa wynosi 18 - 20 tys. € można nabyć za 14-15 tys.

Co prawda ja kupiłem LMC ale przez miesiąc wcześniej walczyłem o zakup Knausa ( nie dogadałem się z producentem).

Jeszcze jak w grę wchodzą płatności na raty to warto kupić coś z pierwszej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeszcze jak w grę wchodzą płatności na raty to warto kupić coś z pierwszej ligi.

 

Taka ta pierwsza liga, jak Weinsberg to jest dokładnie to samo co Knaus, tylko w środku lepiej wykonany. Na zewnątrz jest to samo. W zasadzie z takich budżetóweók to wszystko będzie podobne jakościowo. Jeden powie tylko Knaus, ostatnio słyszałem, że tylko Hobby...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ta pierwsza liga, jak Weinsberg to jest dokładnie to samo co Knaus, tylko w środku lepiej wykonany. Na zewnątrz jest to samo. W zasadzie z takich budżetóweók to wszystko będzie podobne jakościowo. Jeden powie tylko Knaus, ostatnio słyszałem, że tylko Hobby...

Skoro tak piszesz to nie siedziałeś ani w Weinsbergu ani w Knausie. Dzieli je przepaść jakości materiałów i wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielpoz, nawet serie Sport Knausa dzieli przepaść do Weinsberga? Sudwing to rozumiem ale Sport też?

 

Oglądam Adrie, modele 522 w serii Aviva bardzo fajne. Ale jak oni to zrobili że te Adrie z wyposażeniem są ponad 100kg lżejsze od Weinsberga bez wyposażenia to ja nie mam pojecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport i Weinsberg jest podobny bardzo. Na zewnątrz konstrukcja ta sama - nie wiem w czym ma się objawiać ta przepaść. W środku, tak jak napisałem Knaus jest dużo lepszy, no ale to tylko dlatego, że Weimsberg naprawdę odstaje standardem wykończenia.

 

Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że Weinsberg prezentuje najniższy poziom przyczep. Już nawet Sterckeman zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dyplomatycznie, Sport mi nie odpowiada.


Danielpoz, nawet serie Sport Knausa dzieli przepaść do Weinsberga? Sudwing to rozumiem ale Sport też?

 

Oglądam Adrie, modele 522 w serii Aviva bardzo fajne. Ale jak oni to zrobili że te Adrie z wyposażeniem są ponad 100kg lżejsze od Weinsberga bez wyposażenia to ja nie mam pojecia...

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielpoz, nawet serie Sport Knausa dzieli przepaść do Weinsberga? Sudwing to rozumiem ale Sport też?Oglądam Adrie, modele 522 w serii Aviva bardzo fajne. Ale jak oni to zrobili że te Adrie z wyposażeniem są ponad 100kg lżejsze od Weinsberga bez wyposażenia to ja nie mam pojecia...
Tu nie ma co się oszukiwać. Aviva to też budżetówka i tak na to trzeba patrzeć. Cudów nie ma. Jak pisałem to w Adrii masz plastikowe przednie i tylne ściany, masz więcej okien więc okno też jest lżejsze niż kiedy okna brak. No i same ściany i dach są w Weinsbergu ciut grubsze. To wszystko oczywiście ma znaczenie. Szukasz przyczepy na 15 lat więc bierz to wszystko pod uwagę. Nie wiem czy taka Aviva tyle wytrzyma. 7 lat gwarancji + ewentualnie trochę pewnie tak :-)Chociaż moja obecna Adria ściany ma takie same jak Aviva, dach grubszy, też jest lekka i mimo już ponad 10 lat trzyma się bardzo dobrze. Gdyby nie drugi dzieciak to byśmy w ogóle przyczepy nie zmieniali :-)

 

 

Odpowiem dyplomatycznie, Sport mi nie odpowiada.

 

.

No wyższe modele wiadomo, że będą dużo lepsze. W Adrii to samo. Taka Adora czy Alpina to przepaść w stosunku do Avivy więc nie ma sensu nawet ich stawiać obok siebie :-)

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ta pierwsza liga, jak Weinsberg to jest dokładnie to samo co Knaus, tylko w środku lepiej wykonany. Na zewnątrz jest to samo. W zasadzie z takich budżetóweók to wszystko będzie podobne jakościowo. Jeden powie tylko Knaus, ostatnio słyszałem, że tylko Hobby...

Jacek00 - bez urazy ale chyba ty mówisz o czymś innym nie przyczepach kempingowych. Mimo, że posiadam LMC i o ogólnie jestem bardzo zadowolony to przyczepy kempingowe firmy Knaus uważam za jedne z najlepszych jakościowo. Każdy "żyd" swój towar chwali ale w rankingach Knaus bije na głowę konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.