Skocz do zawartości

Mrówki w przyczepie!


Waldek00x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w mojej przyczepce mrówki zrobiły sobie ścieżkę i sobie tak chodzą ,psikam preparatem na mrówki i pomaga .Tylko zadaje sobie pytanie ile tej chemi można wtłaczać i potem tam żyć przez jakiś czas? - i pewno paść jak te mrówki!! Jak ma ktoś dobry patent proszę o podpowiedż. ( co ich tam przyciąga?)

 

Pozdrawiam

Waldek :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj Waldek00x,

 

Nie wiem co mrowki przyciaga, moze zapedy turystyczne maja jak my :ok: ale wiem jak skutecznie sie ich pozbyc w bardzo dobry i tani sposób.

 

Otóż moja przyczepa stoi sobie na dzialce i akurat ustawilem ja kołem koło mrowiska, po kilku dniach mialem tylu "zwiedzajacych" przyczepę, że aż strach.... na pomoc przyszedł mi bardzo tani ( jakieś 5,50 zł ) środek o nazwie MRÓWKOFON firmy BROS, po jednookrotnym wysypaniu granulków w kilku miejscach wycieczki się skonczyły, ba nawet nie ma śladu po mrowisku :]

A tak na juz poważnie, mrówki chodzą bo być mozec zują jakieś resztki jedzenia, gdzies za szafka, za ścianką.... :slina: jak to sensownie wytłumaczyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Effendi!

Przyczepa stoi pusta wyniosłem wszystko.Jak ją kupiłemteż była czysta w środku newka. Właśnie kupiłem hranulki ale potrzepałem po człapach , niechce narazie wśrodku jeszcze dokładać chemikalii. :slina: Jak to nie poskutkóje to niebędzie wyjścia.Bardzo Dziekuje za Poradę

 

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrowkofon albo mrowkofix jest dobry.... ostatnio wytepilam mrowy z kuchni, bo wlaza mi cholery z ogrodka. Zeby nie rozsypywac tego po pomieszczeniu wystarczy w paru miejscach postawic spodeczki z granulatem, co cztery dni sie wymienia (chyba wietrzeje albo cus). U mnie po drugiej zmianie chyba jest juz spoko - oby :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechce narazie wśrodku jeszcze dokładać chemikalii.

 

dodam jeszcze, ze po zastosowaniu tych moich granulek nic nie czuć w przyczepie, żądnych obcych zapachów ani tez "chemicznych" jedyna bardzo istotna rzecz, aby wyłozyc środek na jakimś papierku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle ciekawy temat, mieliśmy już w przedsionku mrówki, krety, jeże, koty, kaczki z jeziora, ostatnio myszy, a na dachu sie ptaszek mały wychował w pudełeczku jakimś.

Jak sie za bardzo z nimi wszystkimi nie walczy to one generalnie dużo złego nie robią, nawet osy.

No, wprawdzie ostatnio mysz wygryzla dziure w nowej, przedsionkowej szafce, ale taka fajna była, ze nawet jak ja Jola złapała za pomocą durszlaka to ja bez złości wypuścilismy.

 

To, one, te zwierzaki tez kombinuja jak by tu przeżyć, sie wiele od nas nie różnią.

 

Troll. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, one, te zwierzaki tez kombinuja jak by tu przeżyć, sie wiele od nas nie różnią.

No tak, ale mieszkanie z mrówkami, które włażą do jedzenia nie jest zbyt przyjemne. W naszej przyczepce też zauważyliśmy mrówy, popsikaliśmy preparatem na mrówki i karaluchy i na razie jest spokój. Ale ten sposób Elaoli z posypaniem kół proszkiem do pieczenia - fajny. Chyba go zastosujemy :ok: Lepiej dmuchac na zimne :slina: Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że z proszkiem do pieczenia trzeba uważać bo może potem wyjść zakalec ! A wrazie głodu jak ktoś ma piekarnik to można upiec i będą oponki pieczone :slina: Ale żarty nabok z tym proszkiem to jest bardzo ciekawe muszę ja też wyprubowac. :ok:

 

 

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.