Skocz do zawartości

Pomożecie? Kupno Kampera


odysman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!!!

 

Chcę wkroczyć w wasz świat, ale szczerze to nie wiem jak, dlatego zwracam się do was o pomoc. 

 

Jestem zainteresowany kupnem kampera do 10-12tys pln. Wiem, że nie jest to dużo, ale od czegoś trzeba zacząć. Jestem minimalistą, także kamper nie musi być oh i ah, głupi nie jestem i w takim budżecie zdaję sobie sprawę co jestem w stanie otrzymać. Chcę po prostu, żeby w środku było sucho, a silnik i inne układy w miarę sprawne. Jestem osobą młodą, także samochód ma służyć do tego, że w weekend biorę znajomych i ruszamy 300-400km by miło spędzić czas w nowym miejscu. 

 

Jak Wy na to patrzycie z perspektywy doświadczonych?

 

Zainteresowałem się tymi samochodami:

https://www.olx.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-2-5d-okazja-CID5-IDePBGN.html#7ef243ecf4

 

https://www.olx.pl/oferta/ford-transit-camper-kamper-CID5-IDhsbll.html#7ef243ecf4

 

https://www.olx.pl/oferta/mitsubishi-l300-kamper-mitsubishi-l300-szesc-miejsc-CID5-IDi7T45.html#7ef243ecf4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz jesteś nowy, chcę Ci, więc na poczatek udzielić dwu rad. Zamiast od razu przeglądać portale ogłoszeniowe, spróbuj sprecyzować swoje potrzeby, bo jak widzę z pokazanych ogłoszeń, w których oferowane są kampervany i alkowa sam nie wiesz, co by Ci najlepiej odpowiadało. Najważniejszym jest ile osób jednocześnie będzie korzystało z kampera, bo egzystencja większej liczby osób w dość ograniczonej przestrzeni może stać się koszmarem, zaś po zakupieniu pojazdu zwiększenie jego powierzchni jest niemożliwe.

I rada druga- przed zakupem dwa razy pomyśl, dokładnie obejrzyj, napij się zimnej wody, aby ochłonąć, jeszcze raz obejrzyj i dopiero wtedy rozważ czy warto transakcję sfinalizować. Unikniesz wtedy rozczarowania, że za swoje ciężko zarobione pieniądze, zamiast wymarzonego mobilnego domku, otrzymałeś „strucla”, który stał się finansową beczką bez dna.

Nie ujmując niczego forum kpl proponuję abyś zwrócił się też ze swoim problemem do strcte kamperowego forum Camerteam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnienia sprzedających że kamper jest w idealnym stanie to pobożne życzenia. Na 100% zawsze coś się znajdzie do poprawki. Z tych zdjęć nic nie wynika, trzeba oglądać i sprawdzać na miejscu. Tak jak kolega wyżej napisał, kuknij na Camperteam tam masz porady dla kupujących kampery. 

Edytowane przez Kogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wypowiemy :)

Sprzedaliśmy przyczepę i kupiliśmy kampera w tym roku. Jeździł i w ogóle. Sprawny. Pojechał do mechanika - zostawiliśmy ponad 5 tys. Do tego koszty na wygłuszanie bo hałasował - 400 zł materiały a robiliśmy sami, pojechaliśmy na jazdę próbną i okazało się, że opony to ma niektóre od "nowości" i wymiana w trybie pilnym i módlmy się, byśmy dojechali.... kupiliśmy opony.
Proponujemy 2 kubły zimnej wody :) Albo i trzy.

 

Jazda kamperem jest super, wolność podróżowania niesamowita, ale nie ma "gotowych  do jazdy" i "niepotrzebny wkład finansowy, by pojechać na wakacje".
Jak się kamper zepsuje to już nie ma jak wrócić do domu. Przyczepę to jeszcze można zostawić i wrócić samochodem - tu już nie ma czym :)

Planujecie tylko spać tam? Czy mieszkać np. przez kilka dni w górach, jak będzie lało, jak z cebra? w ile osób?
Jak się zmieszczą?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poruszając tematu przyczepa czy kamper (dla mnie najlepiej posiadać oba),

jeżeli już zastanowiłbym się nad Fiatem i Fordem (w tej kolejności - bo tak mi się ewentualnie podobają).

Owszem, egzystencja w więcej niż 2+1 może być ciężka w deszczu ale Wy jako młodzi, dacie radę :).

 

Mitsu bym odpuścił ze względu na konstrukcję. Dwa poprzednie to blaszaki i przy odrobinie szczęścia nie przeciekają (jak to busy), natomiast stara już konstrukcja sandwich w Mitsu może w sobie skrywać bardzo dużo niespodzianek.

 

W takim budżecie szukałbym tylko blaszanek (oczywiście stan techniczny auta w tym momencie odgrywa bardzo dużą rolę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla młodych ludzi to ogonek natomiast dla starszych Kamper.

Polecam poszukać jakiegoś fajnego ogonka będzie łatwiej znależć coś fajnego i bez przykryczy niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, oglądałem ostatnio busa przerobionego na kampera, który moim zdaniem był sklejką kilku samochodów, także odpuściłem. Myślę też o samotnej podróży w Europę i chyba nie chciałbym za bardzo się wyróżniać jako przyczepa, także myślę o zakupie busa i przerobieniu go na fajny kamper dla skromnego chłopaka. Co o tym myślicie i jak z kosztami takiej przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj gotowca Ducato lub LT, jest tego sporo na rynku i w przystępnych cenach. Wszelaka przeróbka aby była namiastką ww. pochłonie krocie. https://www.olx.pl/oferta/kamper-CID5-IDif4EB.html#2ab97a2faa

Ten nawet znajomy:

https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-lt28-kamper-CID5-IDf1rsX.html#2e525752b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.