Skocz do zawartości

Dwa gniazda zasilania zewnetrznego 230V przyczepy.


baqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam w przyczepie Hobby Elegance z 1995r dwa gniazda zewnetrzne, po kazdej stronie przyczepy do podlaczenia zasilania 230V.  Nie jestem pewien czy jest to uklad oryginalny czy czyjas radosna tworczosc. Co mnie zastanowilo i po sprawdzeniu, niestety okazalo sie prawda jest fakt ze po podlaczeniu zasilania po jednej stronie przyczepy, napiecie jest obecne na gniezdzie z drugiej strony przyczepy. Sytuacja bardzo niebezpieczna dla wszystko otwierajacych i wszedzie pchajacych palce i dzieciakow! Moze ktos dla wygody dolozyl gniazdo zeby nie miec/ albo miec podlaczenie 230V w przedsionku albo z jakiegos innego powodu.

 

Tu pytanie czy taki uklad dwoch gniazd jest w oryginale i jezeli tak czy jest jakis przelacznik zeby nieuzywane gniazdo 'dezaktywowac'?

Jezeli nie to pozostaje mi tylko odlaczenie jedniej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na drugim jest napjęcie to uważam, że tak zdecydowanie nie powinno być między innymi z powodów o których wspomniałeś. Raczej nie jest to oryginał. Do zasilania przedsionka byloby zupełnie inne gniazdo. Moim zdaniem musisz jedno odłączyć na stałe żeby kiedyś nie bylo nieszczęścia. Przełczyć można w roztargnieniu zapomnieć i może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to oryginał.

Ale jednocześnie trzeba doprecyzować:

Z lewej strony mamy gniazdo typu "mufa" na trzy okrągłe bolce, jest to zasilanie przyczepy

Z prawej strony mamy gniazdo "zwykłe" do podłączenia urządzeń zewnętrznych w przedsionku (co kto posiada zasilane 220V), jest to gniazdo odbiory mocy.

Gniazdo owe jest zabezpieczone bezpiecznikami które są w szafie.

Jeśli nie potrzebujesz mieć tam napięcia to wystarczy opuścić bezpieczniki.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to oryginał.

Ale jednocześnie trzeba doprecyzować:

Z lewej strony mamy gniazdo typu "mufa" na trzy okrągłe bolce, jest to zasilanie przyczepy

Z prawej strony mamy gniazdo "zwykłe" do podłączenia urządzeń zewnętrznych w przedsionku (co kto posiada zasilane 220V), jest to gniazdo odbiory mocy.

Gniazdo owe jest zabezpieczone bezpiecznikami które są w szafie.

Jeśli nie potrzebujesz mieć tam napięcia to wystarczy opuścić bezpieczniki.

Tomek

Tomku, ale koledze chyba chodzi o to, że posiada dwa podłączenia typu mufa, jak to nazwałeś, a to już raczej nie jest oryginał. 

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam po obu stronach gniazda 'mufa' do podlaczenia zasilania do przyczepy - czyli cos nie tak. Rozwiazanie z zasilaniem odbiornikow w przedsionku jest dobre, czyli trzeba zmienic gniazdo po prawej na zwykle, zeby tam nikt palucha nie wsadzil.

Malinki, masz moze zdjecie jak to wyglada w oryginale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam po obu stronach gniazda 'mufa' do podlaczenia zasilania do przyczepy - czyli cos nie tak. Rozwiazanie z zasilaniem odbiornikow w przedsionku jest dobre, czyli trzeba zmienic gniazdo po prawej na zwykle, zeby tam nikt palucha nie wsadzil.

Malinki, masz moze zdjecie jak to wyglada w oryginale?

tak to wygląda u Tomka:

post-7741-0-75202700-1477223385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić gniazdo na typu "domowe z klapką" od strony przedsionka i cieszyć się życiem, typu "mufa" zostawić od strony drugiej do podłączenia na kempingu.

 

 

wysłane z telefonu

 

Tak zrobie. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wywalilem 'mufa' i zawiesilem na kablu gniazdko od przedluzacza ogrodowego i jest ok. Nie wiem kto wpadl na pomysl z dwoma 'mufa'mi' po obu stronach przyczepy. Na szczescie teraz jest bezpiecznie.

 

Pozdrawiam

baqs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Mam wrażenie, że chodzi o to, że na jednej linii prądowej są mufy z męskimi wtykami.Więc nie ma takiego zabezpieczenia na rynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam w przyczepie Hobby Elegance z 1995r dwa gniazda zewnetrzne, po kazdej stronie przyczepy do podlaczenia zasilania 230V.  Nie jestem pewien czy jest to uklad oryginalny czy czyjas radosna tworczosc. Co mnie zastanowilo i po sprawdzeniu, niestety okazalo sie prawda jest fakt ze po podlaczeniu zasilania po jednej stronie przyczepy, napiecie jest obecne na gniezdzie z drugiej strony przyczepy. Sytuacja bardzo niebezpieczna dla wszystko otwierajacych i wszedzie pchajacych palce i dzieciakow! Moze ktos dla wygody dolozyl gniazdo zeby nie miec/ albo miec podlaczenie 230V w przedsionku albo z jakiegos innego powodu.

 

Tu pytanie czy taki uklad dwoch gniazd jest w oryginale i jezeli tak czy jest jakis przelacznik zeby nieuzywane gniazdo 'dezaktywowac'?

Jezeli nie to pozostaje mi tylko odlaczenie jedniej strony.

 

Pozdrawiam

Witam

a moze o to chodzi?

 

"wszystko otwierajacych i wszedzie pchajacych palce i dzieciakow!"

 

aby uchronic sie przed taka zgraja harcujaca po campingu ,,, w sumie dobry pomysl jeno voltow troche za duzo :nono:

 

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.