Skocz do zawartości

Pytanie do mechaników- tarcze hamulcowe


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcze i piasty pewnie były sprawdzane na zimno? Ja bym rozgrzał hamulce i dopiero wtedy pomierzył. Ciekawe czy przestało bić po zdjęciu tylko koła, czy tarczy i jarzma zacisku? No ale teraz się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tarcze i piasty pewnie były sprawdzane na zimno? Ja bym rozgrzał hamulce i dopiero wtedy pomierzył. Ciekawe czy przestało bić po zdjęciu tylko koła, czy tarczy i jarzma zacisku? No ale teraz się nie dowiemy.

Tarczy i zacisku, pare dni temu przekładałem koła przód na tył i nic nie dał a były zdjęte tylko koła

Wymień wężyki gumowe. Banalne ale u znajomego też tak było. Jeżeli bedziesz stosował zamiennik to bardzo dobrej jakości. W moim busie było dokładnie to samo. Pół auta chcieli wymienić

Tzn? Opisz dokładniej

Kiedyś walczyłem z takim przypadkiem. Przecież jak szarpie i czujesz to na kierownicy to tym bardziej czują to elementy przenoszące te drgania na koło kierownicy a one tego nie lubią. W tym przypadku z którym się zetknąłem po roku łączniki stabilizatora były do wymiany a były to LMI. To samo dotyczy ukł. kierowniczego. To że były mierzone bicia na piastach nie wyklucza tego o czym piszę. A jak sprawdziliście czy faktycznie tarcza dolega do piasty tak jak powinna? Same pomiary nic nie dadzą o czym już się przekonałeś wymieniając kilka razy tarcze i za każdą wymianą wcześniej czy później było to samo.

Tarcza dolega bo kołnierz mie dochodzi do piasty pod kątem prostym tylko tam jest takie pół półkoliste połączenie, i w tarczy na to półkoliste połączenie jest przewidziane wycięcię żeby tarcza dolegała swoja powierzchnia a nie opierała na tym łączeniu. A dwa przyznasz że jakby tarcza źle leżała na piaście to wykazałoby duże bicie? Jak mechanik składał prawe koło to uczniak który przyglądał się całej akcji wziął zegar i zaczął mierzyč tarcze lewego koła która była przykręcona tylko na tą jedną imbusową śrubke, i pokazywało takie bicie że zegar obrucił sie o dwa obroty, dopiero jak przykręcił tarcze śrubami do kół było ok. To pokazuje że jakby tarcza źle leżała albo coś by podeszł to zegar zaraz by to pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.