Skocz do zawartości

Jak namówić żone na busa


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Tourneo może ciągnąć tylko 1300 z naciskiem na kule 75kg... odpadł na starcie u mnie...

Tylko nie kupuj Caddy Maxi... mam takiego na slozbowce - taczkowoz z resorem piorowym, dopiero załadowane 300kg robi z niego osobówke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak w temacie, od 7 lat susze jej głowe że chce busa...

Ponoć charakter człowieka zmienia się co 7 lat, jeśli się nie udało teraz to możesz próbować za kolejnych 7 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tourneo może ciągnąć tylko 1300 z naciskiem na kule 75kg... odpadł na starcie u mnie...

Tylko nie kupuj Caddy Maxi... mam takiego na slozbowce - taczkowoz z resorem piorowym, dopiero załadowane 300kg robi z niego osobówke...

Mówisz o tym dużym tourneo wielkości Transita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ona Ciebie zmusza ... do nie posiadania wymarzonego auta . :)

Może nie do końca, moge kupić i już, ale chodzi mi o to żeby też chciała a nie tylko zaakceptowała

Możesz pójść z nią do salonu, żeby sobie usiadała w takim busie i pochodziła, pomacała i przejechała się na jazdę próbną. Doceni jak to fajne auto i dostaniesz zielone światło, by kupić to co chcesz.

Jak sie zgodzi na busa masz piwo, nawet całą skrzynke :) jesteśmy ugadani już na przymiarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym dużym tourneo wielkości Transita?

 

 

Tak.

 

Być może starsze wersje tak miały. Aktualny katalog mówi co innego. Nie wiem jak z naciskiem na hak, ale masy przyczepy są nawet ponad 2 tony.

 

nie mniej jednak w dzisiejszych czasach nic mnie nie zdziwi. W konkurencyjnym Renault traffic zapakowali silnik 1.6 DCI i koniec. Chyba 140km w maxie. Ford sprzedaje 2.0 ale chyba 2.2 też widziałem z roku 2015, natomiast w mercedesie jest jeszcze 2.5 diesel.

 

Trochę zaskoczyły mnie ceny tych pojazdów, wiadomo, że to raczej do firmy niż dla rodziny.  U mnie zmiana auta odwleka się w czasie na kolejne 2-3 lata od dziś, coraz bardziej zaprzyjaźniam się z smaxem, mimo początkowej niechęci. Prawdopodobnie wyciągnąłbym takiego tourneo na weekend z salonu na testy co polecam innym przed zakupem (wersja z hakiem i podpiąć przyczepę). Nigdy nie jeździłem takim autem, ale wizja bezpiecznej jazdy dużym autem, gdzie zostawię sobie 4 fotele i stolik na środku a w bagażniku to i quad wjedzie jest zachęcająca. Pozostałe 5 foteli do garażu, może się kiedyś użyje.

 

nacisk na hak 75 - jeżeli to prawda to lipa, z drugiej strony to chyba tylko jako zabezpieczenie tylnej osi przed przeciążeniem, jak firma załaduje auto i jeszcze dowali przyczepą.

 

P.S u mnie żona jak zapytałem kilka dni temu to też zdecydowanie na nie. Jak podstawi się na weekend auto z salonu, często zmieniają  te typy zdanie :)

post-8007-0-77347300-1476995812_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście mieli się przesiąść na busa z "normalnego" auta typu sedan czy kombiak, to rozumiem że różnica znaczna. Ale z vana na dużego vana to już problem duży być nie powinien.

Myślę, a nawet jestem przekonany że dla Twojej małżonki, każdy duży van czy bus to po prostu dostawczak. Nie ważne że bardziej ludzko wyposażony, ale nadal auto "do roboty". No kobiece to to nie będzie.

 

Inna sprawa że wiele racji będzie miała bo to jednak cały czas bardziej "dostawczak". Ostatnio zrobiłem parę stówek caravelką T5. Jechało mi się bardzo fajnie, ale... to jednak nie osobówka. Owszem na wakacje do ciągania budy bardzo był takiego chciał, ale na co dzień to wolę osobówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ostatnio zrobiłem parę stówek caravelką T5. Jechało mi się bardzo fajnie, ale... to jednak nie osobówka. Owszem na wakacje do ciągania budy bardzo był takiego chciał, ale na co dzień to wolę osobówkę.

 

to zależy , u mnie wśród znajomych kilka "żon" nie chce jeździć niczym innym niż busem, same jeżdżą do pracy i z dzieciakami do i ze szkoły i po pierwszym spróbowaniu nie ma już odwrotu 

ostatnio u mnie w firmie księgowa przesiadła się z jakiegoś kombi do T5 i też nie widzi szans na powrót do normalnych osobówek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pani też miała obiekcje przed kupnem dużej Phedry, obiecałem jej zrobić takie coś:

 

EV_salonka_3.jpg

 

I udało mi się  :yay:

Tylko jednak phedra jest bliżej sharana którego posiadam niż t5 czy vivaro :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.