Skocz do zawartości

Kamczatka lipiec 2016


JolaR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jolu . Fascynująca podróż i relacja. Jestem pełna podziwu dla chęci i realizacji planów.  Pasja wyłaniająca się z każdego słowa w 300 procentach oddaje Pani radość życia. Pozdrawiam serdecznie Żania i czekam na kolejne odcinki :przytul: :przytul: :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję! Jesteście najmilszymi i najżywiej reagującymi czytelnikami. Miło dla Was pisać :) Od razu widać, że ma się do czynienia z ludźmi o otwartych głowach i podróżniczej duszy :)

 

 

Czy szutrowe drogi są wyrównywane sprzętem podobnym do ratraków tak jak to ma miejsce w Estonii??
co kilka tygodni jak pojawią się znaczne nierówności?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak są te drogi utrzymywane... :/ Były w miarę gładkie jak na taką nawierzchnię, wszyscy jeździli z prędkością ok. 70 - 80 km/h, autobus 60-70 km/h.

Nie wiem też czy ratrak pozostawia całkiem gładką powierzchnię (nie jeżdżę na nartach), czy taką poszatkowaną jak po gąsienicach? Bo drogi były gładkie.

 

 

Słyszałem o osobie, która stopem podjechała pod granicę z Turcją, ale Kamczatka? niezłe.

Ale w jakim sensie pod tą Turcję? :hmmm: Bo ja znam mnóstwo osób, które zwiedziły pół świata autostopem.

Nie przymierzając - mój syn tak przejechał całą Rosję, nad Bajkał, potem Mongolię pozwiedzał i dotarł do Pekinu. Stąd już powrót samolotem (przez Islandię)

A w następnym roku przejechał przez Turcję do Iranu aż na południe, skąd złapał "statkostop" do Dubaju. Też wrócił samolotem.

Prowadzi bloga "Plecak Wspomnień"

 

A moją idolką jest Pani Teresa Olszewska-Bancewicz, która zaczęła jeździć stopem w wieku 62 lat i robi to do dziś, a ma 82 lata. Zwiedziła tak cały świat!

Sporo o niej można znaleźć w internecie, np. tu Teresa Bancewicz

Pani Teresa prowadzi też bloga  - Chwytanie chwil zachwytu

 

A my autostopem dotarliśmy "tylko" do Moskwy, z której już lecieliśmy samolotem. Z powrotem podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moją idolką jest Pani Teresa Olszewska-Bancewicz, która zaczęła jeździć stopem w wieku 62 lat i robi to do dziś, a ma 82 lata. Zwiedziła tak cały świat!

Sporo o niej można znaleźć w internecie, np. tu Teresa Bancewicz

Pani Teresa prowadzi też bloga  - Chwytanie chwil zachwytu

 

 

Noo.... robi wrażenie. :o  i jest do czego dążyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O tym jak piękny pakiet lokalnej kultury dostaliśmy w Esso w gratisie już można poczytać.
Kamczatka 2016
 

 

Poznawanie miejscowej kultury jest zawsze fascynujące, szczególnie takiej zupełnie nam nie znanej.

 

Dwa dni przez dzikie pustkowia Kamczatki czyli zapraszam na wspomnień ciąg dalszy :)

 

 

Niezły hardcore, szczególnie drugi dzień, te przejścia przez strumyki i rzeczki   :hmm: Ale jak widać dałaś sobie świetnie radę.  :D  Widoki zapierają dech.

Jaka była temperatura powietrza? Czy woda w tych rzeczkach była bardzo zimna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była temperatura powietrza? Czy woda w tych rzeczkach była bardzo zimna?

Było ciepło, a czasem upalnie. Gdy byliśmy na większej wysokości mogło być ok 20 stopni, niżej 25-30.  Tam, gdzie jedliśmy obiad pierwszego dnia (między śniegami nad strumieniem, było chłodno, myślę, że z 12-15 stopni. Większość dni (tych nie opisanych jeszcze również)  temperatura przekraczała 30 stopni. Trafiliśmy z pogodą nadzwyczajnie!

 

Woda w strumieniach była zimna lub bardzo zimna. Ale nie lodowata. Były też (ale to potem będzie) strumienie ciepłe i gorące.

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.