Skocz do zawartości

Przeróbka seryjnej cepki na troszkę cięższe wyprawy terenowe


PAKO23

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, z towarówki nie będziemy budować, wykorzystamy jakąś zajechaną seryjną, którą zbudujemy praktycznie od nowa, inspirując się wnętrzem od hobby 380 de luxe z dużym łożem, chcemy zbudować przeczepe która wytrzyma dużo :-) czy to się przyda? nie wiem, chodzi o satysfakcję i nie kierujemy się tym czy to się opłaca,( pewnie nie), ale przyczepa zbudowana własnymi rękami daje dużo więcej satysfakcji i na pewno tak szybko się nie znudzi i tak szybko jej nei chcesz sprzedać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka off-road'owa wygląda tak:

 

post-7869-0-50756200-1478126377_thumb.jpg

 

Naoglądałem się w wakacje różnych fajnych sprzętów. Zarówno samochody porządne są używane do holowania przyczep jak i same przyczepy różnorakie, od małych jak na zdjęciu, aż po "salony". Zasadniczo jedna rzecz wspólna - w kraju, gdzie z przyczepami się jeździe sto razy więcej niż w Europie nikt nie holuje ich osobówką. Przez półtora miesiąca widziałem po kilkadziesiąt przyczep dziennie, ale holowanie przyczepy samochodem osobowym widziałem w tym czasie tylko dwa razy. Reszta to zazwyczaj porządne auta terenowe, albo większe sprzęty.

 

A co do budowy samodzielnej, to uważam rzecz za jak najbardziej wykonalną. Tylko nie idź na półśrodki, bo zbudujesz przyczepę małą, ciasną, mało komfortową, ale i tak beznadziejną do off-roadu. Przyczepa w teren musi być do tego dostosowana i wówczas jedzie pięknie i o nic się nie martwisz. Ten sprzęt ze zdjęcia bez problemu przejechał brody na strumieniach i nic mu nie było. Ja go fotografowałem jadąc w przeciwną stronę i dopiero czekały mnie piękne widoki. A możesz mi wierzyć, że dobra przyczepa nie boi się nawet konkretnego terenu. Tylko nie może to być zwykła buda Hobby czy Knaus z dołożonymi większymi kołami. To by była porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam o off-roadzie wiem ;) (Wrangler 33" koła, lift 5" ... blokady i jeszcze myślę jak go przerobić) 

i stawiałbym na dobrą ramę własnej konstrukcji + niewiadówka na wierzch ... najtańsza opcja.

Tylko uszczelnienie drzwi żeby woda sie nie nalewała w strumieniach ... albo korki w podłodze i spuszczanie nadmiaru wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.