Skocz do zawartości

Naprawa klosza lampy


lucskywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dzisiejszym cofaniu w terenie nie zauwazyłem malego drzewka z tyłu w wyniku czego roztrzaskał mi sie klosz lampy tylnej( całe szczęscie ze tylko klosz)  myslałem że nie będzie w ogóle  z tym problemu, poniewaz pomyslałem sobie przyjade do domu i zamowie na allegro klosz, ku mojemu zdziwieniu taki klosz jest dostepny jednak kosztuje on 200 zł !!!!! to jest chore, ale nie zapłace za kawałek plastiku 200 zł gdzie takie klosze normalnie do aut kosztują góra 20 zł... moje pytanie jest, czy ktoś z was miał podobny problem, i jAK TO NAPRAWIĆ LUB BYĆ MOŻE KTOŚ WIE JAKI INNY KLOSZ  pasuje z innego auta ? zdjęcie pogladowe klosza w linku 

 

http://allegro.pl/lampa-tylna-hella-burstner-dethleffs-i6539629633.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taniej nie wyjdzie wymiana całej lamy zespolonej, nawet obu ?
W podanym poniżej linku masz przegląd różnych lamp zespolonych, dostępne są na stacjach benzynowych / droższe / lub w sklepach z częściami do samochodów ciężarowych i naczep oraz przyczep / tańsze /. Zapewne taki zakup może być tańszy niż samego klosza.

 

https://www.google.pl/search?q=lampy+zespolone+tir&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjrnvLHtt_PAhVqMZoKHfbLA9kQsAQIHQ&biw=1366&bih=657

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi,  rozważałem juz takie rozwiązanie, ale problem polega na tym, że ja te  lampy mam zaokrąglone, wyprofilowane, i nie wiem czy dobiore takie do luki która jest w przyczepei.

 

 

post-2690-0-08958600-1476626634_thumb.jpg

Edytowane przez lucskywalker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, pozostaje tylko Tobie zdjąć całą lampę i metodą prób i błędów sprawdzić kilka punktów sprzedaży czy coś dopasujesz do swojej przyczepki wg zdemontowanego wzoru...

 

Inna opcja to szukać po sprzedawcach z alle..coś tam czy dawnej tablicy, którzy oferują sprzedaż części z przyczepek.... wtedy być może uda też się coś zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez juz to robiłem hella nie produkuje juz tycże lamp, akle wpaDŁEM Na inny pomysł, z racji tego, ze klosz nie jest w całosci uszkodzony, planuje jego czesc wymienic, wiec chciałbym wyciąć odpowiedni kawałek czerwonego plastiku z innego klosza i jakos go uformowac, z czego jest robiony plastik na klosze lamp? czy mógłbym go wygiąc formując płomieniem zapalniczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jeszcze na allecoś...tam takiego handlarza z Poznania co ma dużo różnych części do przyczep i kamperów. Niestety nie pamiętam jego logina :( pozostaje jeszcze podjechać do niego do firmy. Jakbyś mógł podać dokładne wymiary tego klosza, od jakiej przyczepki oraz pod jakie oświetlenie jest ten klosz to napisz albo tutaj albo na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa pochodzi z przyczepy dethleffs new line wymiary to  albo 383 x 130 mm albo 305 x 136 mm, na jednej aukcji podaja tak na drugiej tak, a jak faktycznie jest musiałbym zmierzyc, ale nie mam teraz przyczepy u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, takie lampy w knausie, kupiłem już rozbitym koszem. Zamówiłem nową lampę w Bieruniu i niestety to nie oryginał. Klosz, jest inny, sama lampa ma mocowania które nie pasują w fabryczne miejsca. Po miesiącu płytka do której mocuje się żarówka, pokryta była białym nalotem.

Poszukaj używanej oryginalnej lub faktycznie postaraj się coś wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.