Skocz do zawartości

Karkonosze


Magda Pawłowicz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdolna wszechstronnie jesteś Nomadko :)

Dziękuję Nomadko za Życzenia ! Tobie i wszystkim forumowiczom życzę Spokojnych, Zdrowych Świąt.

 

Łabski Szczyt i jego okolice łączą się z kilkoma wspomnieniami...

Wiele lat temu zamierzaliśmy spędzić święta - co prawda Wielkanocne -  w górach - Karkonoszach. Od Szklarskiej Poręby zamierzaliśmy przejść do Karpacza, po drodze zatrzymywać się w schroniskach. Zaraz za Szrenicą tak niesamowita zamieć nas złapała, że z trudem dotarliśmy do Schroniska Pod Łabskim Szczytem i tam ugrzęźliśmy na dobre, tzn. na całe święta :) Zasypało nas tam zupełnie :) Było niesamowicie. Oprócz nas był tam jakiś obóz narciarski, Artur grał przy kominku na gitarze i tylko piwo magicznie się pojawiało - aby nie przerywał :) Tak mi się przypomniało .....

Przypomniała mi się też  piękna zima z początku tego roku w Karkonoszach, więc wstawiam Wam kilka zdjęć.

post-20370-0-78819200-1482500375_thumb.jpg post-20370-0-62234100-1482500403_thumb.jpg post-20370-0-95107800-1482500419_thumb.jpg post-20370-0-89003900-1482500452_thumb.jpg post-20370-0-50916400-1482500468_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, takiej zimy już dawno nie widziałem, ale jeszcze z 10 lat temu podobne klimaty bywały w moich okolicach, bywało, że godzinami się odkopywało przejście do drogi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiele lat temu zamierzaliśmy spędzić święta - co prawda Wielkanocne -  w górach - Karkonoszach. Od Szklarskiej Poręby zamierzaliśmy przejść do Karpacza, po drodze zatrzymywać się w schroniskach. Zaraz za Szrenicą tak niesamowita zamieć nas złapała, że z trudem dotarliśmy do Schroniska Pod Łabskim Szczytem i tam ugrzęźliśmy na dobre, tzn. na całe święta :) Zasypało nas tam zupełnie :) Było niesamowicie. Oprócz nas był tam jakiś obóz narciarski, Artur grał przy kominku na gitarze i tylko piwo magicznie się pojawiało - aby nie przerywał :) Tak mi się przypomniało .....

No właśnie dzisiaj (zakupy, prezenty???, choinka, zakupy, pasztet, ciasta, pieczeń, pierogi, zakupy itd, itd) doszłam do wniosku, że na święta powinniśmy całą rodzinką pojechać w góry.  Po raz kolejny tak myślę, a kończy się jak zwykle: zakupowym szaleństwem, wielkim gotowaniem i wielkim rodzinnym świętowaniem. To wszystko razem okazuje się tradycją, bez której nie ma da się żyć.

Piękne zdjęcia, piękna zima. Za oknem szaro. Może jednak warto zmienić zwyczaje?

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po raz kolejny tak myślę, a kończy się jak zwykle: zakupowym szaleństwem, wielkim gotowaniem i wielkim rodzinnym świętowaniem. To wszystko razem okazuje się tradycją, bez której nie ma da się żyć.

Coś w tym jest.. Też od wielu lat mówimy, że może gdzieś wyjechać? Ciekawe jak ubrana choinka wygląda jak jest ciepło...Ale za rok, chyba dopnę swego- przyczepa na hak i gdzies pojedziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Chcemy w tym roku spędzić urlop w Karkonoszach. Szukam fajnego kempingu w Szklarskiej Porębie i Karpaczu może.

Czy wg doświadczonych bywalców Karkonoszy lepiej stać w Karpaczu czy w Szklarskiej. Myślałem o 3 dni w Szklarskiej następnie 3-4 w Karpaczu i gdzieś dalej.

Co polecacie? Jaki kemping.

 

Jesteśmy nastawieni na wędrówki, ale z 2 dni intensywne a następnie 2 lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu !!!!

.... jeżeli idzie o Karpacz to http://camp66.pl/ .... campingu z ładniejszym widokiem w Polsce nie ma :-) ....

.......  zaraz ktoś napisze, że jest jeszcze w Karpaczu camp z basenem http://www.camping-milkow.karkonosz.pl/_pl.html .... się zgadza - ale woda jest tam tak zimna (bo pochodzi z strumyka górskiego), że nie sposób tam nawet nóg zamoczyć .... chociaż dla Ciebie to wymarzony basen :-)

W Karpaczu masz jeszcze do wyboru (w samym centrum - obok Biedronki) ... http://www.pod-lipami.pl/ ... tyle, że tam niewiele miejsca jest ... jak dobrze pamiętam, to właściciel pochodzi z Twojej mieściny (forumowicz) - byłem w zeszłym roku tą miejscówkę sprawdzić - dobre miejsce w przypadku, kiedy traktować to pole - jako miejsce tylko do snu - bo wszędzie blisko .....

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu !!!!

.... jeżeli idzie o Karpacz to http://camp66.pl/ .... campingu z ładniejszym widokiem w Polsce nie ma :-) ....

.......  zaraz ktoś napisze, że jest jeszcze w Karpaczu camp z basenem http://www.camping-milkow.karkonosz.pl/_pl.html .... się zgadza - ale woda jest tam tak zimna (bo pochodzi z strumyka górskiego), że nie sposób tam nawet nóg zamoczyć .... chociaż dla Ciebie to wymarzony basen :-)

W Karpaczu masz jeszcze do wyboru (w samym centrum - obok Biedronki) ... http://www.pod-lipami.pl/ ... tyle, że tam niewiele miejsca jest ... jak dobrze pamiętam, to właściciel pochodzi z Twojej mieściny (forumowicz) - byłem w zeszłym roku tą miejscówkę sprawdzić - dobre miejsce w przypadku, kiedy traktować to pole - jako miejsce tylko do snu - bo wszędzie blisko .....

 

TOM

 

a Ty to mogłeś zadzwonić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.