Skocz do zawartości

Karkonosze


Magda Pawłowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałam o ulubione miejsce w Karkonoszach, takie do którego chce się po prostu wracać.

Jeśli chodzi zaś o odczucia w górach to uwielbiam je jesienią. Wtedy podobają mi się najbardziej. (Zakładam oczywiście złotą, słoneczną polską jesień :))

Poza tym mam w górach odczucia podobne do Nomadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak na razie odwiedziłam dwa campingi w Karkonoszach. Pierwszy z nich to Camping Wiśniowa Polana w Miłkowie, drugi to Camp66 w Ścięgnach koło Karpacza. Oba opisywałam już gdzieś tu na forum, ponieważ oba znajdują się w Karkonoszach, sądzę, że warto znów o nich wspomnieć. Camping w Milkowie jest bardziej kameralny, istnieje o wiele dłużej niż niedawno powstały Camping w Ścięgnach. Oba nam się z Arturem podobały, choć są zupełnie inne. Opisałam je na swoim blogu Campingowo, w którym opisuję campingi w Polsce i za granicą.

 

https://campingowo.wordpress.com/2016/05/22/camping-wisniowa-polana/

oraz

https://campingowo.wordpress.com/2016/05/26/kemping-camp-66/

 

A Wy? Jakie Campingi w Karkonoszach polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, a twoje ulubione miejsce?

 Kocioł Małego Stawu i okolice schroniska Samotnia, gdzie lubię sobie usiąść nas Małym Stawem i po prostu być. Droga nad Reglami i jej niezwykle malownicze fragmenty jak np. "Śnieżne Stawki" z widokami na Śnieżne Kotły i wszystkie malownicze fragmenty szlaków, podczas których człowiek ma ochotę patrzeć i patrzeć....tak jak czerwony Główny Szlak Sudecki pomiędzy Słonecznikiem a Spaloną Strażnicą, żółty biegnący od Śnieżnych Kotłów do Schroniska pod Łabskim Szczytem... jest sporo takich miejsc, które niezwykle mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z kolejnych miejsc w Karkonoszach, które mi się bardzo podobają :

Droga z Karpacza na Słonecznik z (Polany żółty szlak)

post-20370-0-15780900-1477140950_thumb.jpg

 

Słonecznik post-20370-0-87230700-1477140570_thumb.jpg

 

Widok z Głównego Szlaku Sudeckiego na Schroniska Samotnia i Strzecha Akademicka oraz Śnieżkę

post-20370-0-08919700-1477140671_thumb.jpg

 

Schronisko Samotnia   post-20370-0-81217900-1477140611_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskady Myi :)

Miejscówka dla wtajemniczonych. Kiedyś poszliśmy sobie odpocząć od tłumów na Pielgrzymach, pewni, że nikogo nie będzie nad Myją, a tu ekipa się wspinała i przywaliła na skałach wieeeelki prakat reklamujący sponsora wyprawy.
Na szczęście na chwilę ten plakat rozwiesili.

Schodziliście na dół? Nad Myję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to Szwedzkie Skały w dolinie Myji- pierwsze 3 zdjęcia. Nie schodziliśmy nad potok, poszliśmy wyżej do Słupa (4 zdjęcie), Zamczyska (4 zdjęcie) i Ptasich Skał (5 zdjęcie). Nie było łatwo trafić, ale daliśmy radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następną propozycję wycieczki po Karkonoszach. Odbyłam ją w ubiegłym roku ze znajomymi, opisałam ja potem na swoim blogu. Trasa wiedzie ze Szklarskiej Poręby Górnej do Podgórzyna, tak sobie wtedy wymyśliliśmy, samochód zostawiliśmy w Szklarskiej Porębie, znajomi w Podgórzynie po wycieczce nas nakarmili i dowieźli na parking w Szklarskiej Porębie. Dobrze mieć znajomych:)

 

https://campingowo.wordpress.com/2015/09/21/karkonosze-trasa-szklarska-poreba-podgorzyn/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co lubię góry? Za to, że jak już się gdzieś wdrapię to otwierają się przede mną „wielkie, powietrzne przestrzenie”. Sudety nam tego nie żałują. Właściwie na całym czerwonym szlaku od Szklarskiej Poręby po Przełęcz Okraj nic nie przesłania nam widoków. I to jest to! Lubię wędrować grzbietami gór. Nad głową tylko niebo, u stóp cały świat. Nawet mały człowiek może przez chwilę poczuć się wielkim. :]

,,Nad głową tylko niebo, u stóp cały świat. Nawet mały człowiek może przez chwilę poczuć się wielkim. :]" Pięknie to napisałaś. :bukiet: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.