Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Karkonosze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów
  • SkądLwówek Śląski
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Przyczepa namiotowa

Napisano 11 październik 2016 - 22:05

Witajcie :) Ponieważ mieszkam blisko tego pięknego regionu - do Szklarskiej Poręby mam ok 50 km - jestem częstym gościem w Karkonoszach. Namawiam na wyprawy i wędrówki rodzinę i znajomych a teraz pomyślałam, że podzielę się relacjami i zdjęciami z innymi użytkownikami forum.

Oczywiście chętnie zobaczę w tym miejscu Wasze zdjęcia i relacje :) Polecajmy miejsca godne uwagi, opisujmy szlaki i campingi na których warto się zatrzymać.

Zapraszam na naszego bloga: http://www.campingowo.com.pl/

#2 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów
  • SkądLwówek Śląski

Napisano 11 październik 2016 - 22:29

Zaczynam od relacji z wycieczki pieszej wiodącej piękną widokowo trasą, która rozpoczyna i kończy się w Szklarskiej Porębie. To wędrówka dookoła Śnieżnych Kotłów.

Będziemy wędrować szlakami czarnym, czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim, przejdziemy przepiękną droga nad reglami aby zobaczyć majestatyczne Śnieżne Kotły od  dołu, potem nieco się powspinamy aby ujrzeć je z innej perspektywy.Naszą wędrówkę rozpoczynamy w Szklarskiej Porębie, gdzie na parkingu przy wyciągu na Szrenicę zostawiamy samochód. (Bilet całodniowy za parking 15 zł.). Podczas tej wyprawy towarzyszą mi Edyta i Justyna.

Jesteśmy przy wyciągu przed godziną 9.00 rano, chwilkę czekamy na otwarcie kas biletowych. Bilet dla dorosłej osoby kosztuje 35 zł (wjazd i zjazd 2 odcinki). Tak więc wiecie już jak my dostałyśmy się górę. Możecie oczywiście wejść pieszo, wkalkulujcie jednak potrzebny dodatkowy czas.

do schroniska szrenica.jpg

Na górze rozpoczynamy czarnym szlakiem, mijamy schronisko na Szrenicy i czerwonym szlakiem kierujemy się na Śnieżne Kotły. Mijamy grupę skalną Trzy Świnki i rozbawione skręcamy za zielonymi znakami w urokliwą ale nieprawidłową drogę i po kilkunastu minutach pięknie okrążając Szrenicę znajdujemy się znów pod wyciągiem, z którego dopiero niedawno wysiadłyśmy.

wycieczka 1.jpg   2.jpg   3.jpg

Po prostu skręciłyśmy za szybko :) Widoki piękne, ale wracamy do czerwonego głównego szlaku i po chwili za zielonymi znakami - już poprawnie skręcamy w kierunku Schroniska Pod Łabskim Szczytem. Prowadzi tędy tzw. Mokra Ścieżka. Na szlaku ustawiono drewniane kładki umożliwiające przejście "suchą stopą" ten etap wędrówki.

5.jpg 6.jpg 7.jpg

Do schroniska nie dochodzimy tylko nadal za zielonymi znakami kierujemy się szlakiem nad reglami w stronę Śnieżnych Kotłów, aby zobaczyć je od dołu. Pogoda jest niesamowita. To ostatni weekend wakacji – jest upalnie. Bardzo się cieszę, że idziemy nieco zacienionym odcinkiem szlaku, bo upał nie jest tak odczuwalny.

8.jpg 10.jpg

Po drodze przychodzi moment na posiłek, zajadamy też rosnące wokół jagody.  Przechodzących obok prosimy o zdjęcie i mamy – razem z ich pieskiem :)

9.jpg

Trasa jest niesamowita :) Już widzimy stację przekaźnikową nad Śnieżnymi Kotłami. Jeszcze chwila wędrówki i dochodzimy do tzw "Śnieżnych Stawków" Idealnie nadające się do odpoczynku w upalny dzień i ochłodzenia stóp w orzeźwiającej wodzie :)

11.jpg 13.jpg 14.jpg 16.jpg 17.jpg 12.jpg    śniezne Stawki.jpg

C.d.n.

#3 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów
  • SkądLwówek Śląski

Napisano 11 październik 2016 - 23:10

Ciąg dalszy trasy. Od Śnieżnych Stawków ruszamy momentami trudnym szlakiem (kamienie, konary), jednak niezwykłym widokowo:

20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg

Mijamy Rozdroże Pod Wielkim Szyszakiem i cały czas idąc zielonym szlakiem wędrujemy na chwilę  do Czarnego Kotła. Tu też przygotowano drewniane kładki.

24.jpg   25.jpg

Widok na czarny Kocioł jest od dołu nieco zasłonięty przez drzewa.

26.jpg 27.jpg

Przez chwilę się tu rozglądamy, następnie wracamy do Rozdroża pod Śmielcem i kierując się teraz niebieskimi znakami wędrujemy Koralową Ścieżką w górę na Czarną Przełącz. Po drodze podziwiamy widoki i możemy nieco bliżej zobaczyć Czarny Kocioł Jagniątkowski.

28.jpg

Wdrapujemy się pod górę. Uff :) Jesteśmy na Czarnej Przełęczy. Znajduje się tu węzeł szlaków. Można odpocząć :)  Spotykamy tu wesołą grupkę życzliwych studentów,  którzy chcą nas poczęstować … whisky. Wodę przyjęłabym z radością, za whisky dziękuję. Posilamy się w tym miejscu i po chwili ruszamy dalej za czerwonymi znakami w stronę Śnieżnych Kotłów.

29.jpg

Szlak teraz się wznosi i jest coraz piękniejszy.

30.jpg 32.jpg 33.jpg 31.jpg

Czarna Przełęcz  znajduje się na wysokości 1360 m, przy Śnieżnych Kotłach mamy  już  wysokość 1490 m.n.p.m. Wędrujemy więc pod górę. Po krótkim „mokrym” momencie trasy, gdzie trzeba uważać, by nie zmoczyć nóg i kilku zakrętach ukazuje się nam już stacja radiowo- telewizyjna nazywana potocznie „przekaźnikiem”. Prowadzi do niej przecudnej urody droga wyłożona kamiennymi blokami.

34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg 38.jpg

Czerwonym szlakiem dochodzimy do Śnieżnych Kotłów. Mamy dziś możliwość podziwiania ich z każdej strony.

39.jpg 40.jpg

C.d.n.

#4 comsio

comsio

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 postów
  • Telefon:Na pw
  • SkądZąbki
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:Ducato II 2,5 TDI 670 Eura Mobile

Napisano 12 październik 2016 - 07:41

Piękne strony, widoki że cho cho. :ok:

Byliśmy w sierpniu.

e9e05bfaae994e6em.jpg

Asia i Wiesław Pozdrawiają

#5 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5649 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Sprite Super 490
  • Holownik:Suzuki Grand Vitara 1,9 D lub Astra H 1,7 CDTI

Napisano 12 październik 2016 - 07:48

Witajcie :) Ponieważ mieszkam blisko tego pięknego regionu - do Szklarskiej Poręby mam ok 50 km - jestem częstym gościem w Karkonoszach. Namawiam na wyprawy i wędrówki rodzinę i znajomych a teraz pomyślałam, że podzielę się relacjami i zdjęciami z innymi użytkownikami forum.

Oczywiście chętnie zobaczę w tym miejscu Wasze zdjęcia i relacje :) Polecajmy miejsca godne uwagi, opisujmy szlaki i campingi na których warto się zatrzymać.

Ty jesteś jakąś niewyczerpaną kopalnią wiedzy o Europie  :look:  :]

#6 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów
  • SkądLwówek Śląski

Napisano 12 październik 2016 - 09:07

Kajetan mam małego podróżniczego bzika to fakt  :)

Tymczasem dokończę wędrówkę, którą  odbyłam z koleżankami pod koniec wakacji :)  Mijamy budynek stacji i po chwili marszu skręcamy z głównego szlaku czerwonego w żółty, którym idziemy do Schroniska Pod Łabskim Szczytem.

41.jpg 42.jpg 43.jpg 44.jpg

Dochodzi godzina 17.00 , widzimy z daleka że wyciąg ze Szrenicy na dół nie działa, więc nie zjedziemy na dół, czeka nas jeszcze zejście. Dowiadujemy się, że o godz. 16.30 był ostatni zjazd  wyciągu do Szklarskiej Poręby. Wydaje nam się , że to nieco za szybko jak na sezon letni. A wy? jak uważacie?  Pamiętajcie jednak o tych godzinach planując swoje wycieczki.

W schronisku mamy czas na kawę i inne przyjemności. Zajmuje nam to sporo czasu, bo ludzi mnóstwo i kolejka naprawdę długa. Uzupełniamy zapas wody i nie spiesząc się schodzimy żółtym szlakiem w stronę Szklarskiej Poręby.

45.jpg 46.jpg

Przechodzimy obok Kukułczych Skał, dochodzimy do połączenia szlaków żółtego i zielonego. Pamiętając, że nasz samochód czeka na nas na parkingu przy wyciągu kierujemy się tam najkrótszą drogą która przebiega wzdłuż wyciągu.

46.jpg 47.jpg

Na koniec zamieszczam jeszcze turystyczną mapkę naszej wyprawy :) Trasa naszej wędrówki

#7 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce
  • Model:Hobby 500 KMF Excellent - DMC 1300/1150
  • Holownik:Volvo V70 D5 - DMC 2180/1720, na haku 1800

Napisano 12 październik 2016 - 15:47

Magda ze tak zapytam - długo mieszkasz w Karkonoszach?

Pozdrawiamy serdecznie

Karolek (7 lat), Magdalena i Bartosz

#8 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów
  • SkądLwówek Śląski

Napisano 12 październik 2016 - 16:23

W Karkonoszach bywam, mieszkam kilkadziesiąt km od nich.

Na następną  wycieczkę zapraszam do Karpacza :) Tym razem towarzyszyły mi moje córki i świetni chłopcy z Kaszub, którym pokazywałyśmy nasze okolice :) Wycieczka z Karpacza górnego- Śnieżka- Strzecha Akademicka-Samotnia- Świątynia Wang. Gotowa trasa, która sobie można oczywiście modyfikować, ale jakiś pomysł na ciekawą wycieczkę w Karkonoszach jest.

https://campingowo.w...swiatynia-wang/

#9 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce
  • Model:Hobby 500 KMF Excellent - DMC 1300/1150
  • Holownik:Volvo V70 D5 - DMC 2180/1720, na haku 1800

Napisano 12 październik 2016 - 17:13

to serdecznie pozdrów Stasie i Artura Pudło ;-)

Pozdrawiamy serdecznie

Karolek (7 lat), Magdalena i Bartosz

#10 finger

finger

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3426 postów
  • Telefon:602457516
  • SkądDLB
  • Model:Hobby 440 De Luxe
  • Holownik:VW Touran

Napisano 12 październik 2016 - 17:13

Magda ze tak zapytam - długo mieszkasz w Karkonoszach?

Bartek , w profilu jest napisane , że Magda jest ze Lwówka Śląskiego.

PS - Kto wie , może się z Tobą , Magdo,  mijaliśmy na szlaku.

PS 2 - Bartek wysłaliśmy posta w jednym czasie.

Użytkownik finger edytował ten post 12 październik 2016 - 17:15

Za każdym zakrętem jest jakaś prosta . :ok:
Pozdrawiam - finger

#11 comsio

comsio

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 postów
  • Telefon:Na pw
  • SkądZąbki
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:Ducato II 2,5 TDI 670 Eura Mobile

Napisano 13 październik 2016 - 10:39

W Karkonoszach bywam, mieszkam kilkadziesiąt km od nich.

Na następną  wycieczkę zapraszam do Karpacza :) Tym razem towarzyszyły mi moje córki i świetni chłopcy z Kaszub, którym pokazywałyśmy nasze okolice :) Wycieczka z Karpacza górnego- Śnieżka- Strzecha Akademicka-Samotnia- Świątynia Wang. Gotowa trasa, która sobie można oczywiście modyfikować, ale jakiś pomysł na ciekawą wycieczkę w Karkonoszach jest.

Wiedziałem że tam wrócimy, teraz to już na pewno. :ok:

e9e05bfaae994e6em.jpg

Asia i Wiesław Pozdrawiają

#12 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów
  • SkądLwówek Śląski

Napisano 13 październik 2016 - 13:24

to serdecznie pozdrów Stasie i Artura Pudło ;-)

Nie mogę, Bartek ich pozdrowić niestety, bo nie jesteśmy znajomymi.

Wiedziałem że tam wrócimy, teraz to już na pewno. :ok:

Tam warto wracać. Karkonosze są piękne :)

Dziś następna propozycja wycieczki:)

#13 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 625 postów
  • Skądłódzkie
  • Model:N127

Napisano 13 październik 2016 - 15:08

Mówisz i masz kilka zdjęć z naszego wrześnionego spaceru po Karkonoszach

101_4516.JPG 101_4519.JPG 101_4522.JPG 101_4526.JPG 101_4530.JPG 101_4550.JPG 101_4560.JPG 101_4571.JPG 101_4572.JPG

Użytkownik nomadka edytował ten post 13 październik 2016 - 15:08

#14 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów
  • SkądLwówek Śląski

Napisano 13 październik 2016 - 20:06

Wrzesień nas rozpieszczał piękną pogodą i kto wie ilu z nas mijało się bezwiednie na szlaku... Zdjęcia świetne :)

Masz Nomadko swoje ulubione miejsce w Karkonoszach?

#15 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 625 postów
  • Skądłódzkie
  • Model:N127

Napisano 14 październik 2016 - 08:53

Masz Nomadko swoje ulubione miejsce w Karkonoszach?

Za co lubię góry? Za to, że jak już się gdzieś wdrapię to otwierają się przede mną „wielkie, powietrzne przestrzenie”. Sudety nam tego nie żałują. Właściwie na całym czerwonym szlaku od Szklarskiej Poręby po Przełęcz Okraj nic nie przesłania nam widoków. I to jest to! Lubię wędrować grzbietami gór. Nad głową tylko niebo, u stóp cały świat. Nawet mały człowiek może przez chwilę poczuć się wielkim. :]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych