Skocz do zawartości

Jak Nas widzą za granicą, czyli


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak nasi rodacy nadal będą "opuszczać" lokale przed wcześniejszym uregulowaniu rachunku, to wstyd się będzie w naszym ojczystym języku odezwać gdziekolwiek poza obszarem Polski.

Nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem Polaków za granicą. Natomiast.... w tym roku nad polskim morzem rozmawiałam chwilę z Panią sprzedającą owoce i warzywa w jednym z nadmorskich miasteczek i... byłam zszokowana zachowaniami Polaków, jakie mi przedstawiła. Nie do uwierzenia, jak potrafią się zachować nasi rodacy....nawet w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowana przez Ciebie Magdo wypowiedź tego "kogoś " kto się nawet nie przywitał, a wstydzi się za rodaków. Jest to wycieczka do popularnego zachowania typowych cwaniaków... Jedni nie płacą za benzynę, inni za michę i dotyczy całej Europy, nie tylko Polaków.

Ja i tak uważam, że więcej jest ludzi na poziomie niż buców, ale o nich fajniej się czyta...bo co ciekawego w tym że przyszła rodzina do knajpy, zjadła na bogato, podziękował, zapłaciła z napiwkiem i stwierdziła, ze jeszcze tu wrócą jak nie w tym to w przyszłym roku.

 

Jak byłem ostatnio w Chorwacji to trafiliśmy w Primostenie na fajną knajpkę. Zjedliśmy każdy za dwóch, bo byliśmy głodni i smakowało bosko, nachwaliliśmy i knajpę i jadło i obsługę i co... ...? Szefu nam powiedział, ze napoje do posiłku są od firmy. Gały nam wypadły, ukłoniliśmy się w pas i powiedzieliśmy ze wrócimy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chorwacji to często standard. Nam kelner przynosił rakiję gdy tylko usiedliśmy do stolika by zjeść obiad. Rakija oczywiście na koszt firmy. Po kilku dniach była też dodatkowo po obiedzie druga, tak na wszelki wypadek byśmy knajpy nie zmienili:)

Zachowanie zależy od człowieka a nie od kraju pochodzenia. Nawet bardzo butnych Niemców można sprowadzić na ziemię pod warunkiem, że rozumieją co do nich się mówi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chorwacji to często standard. Nam kelner przynosił rakiję gdy tylko usiedliśmy do stolika

Nie wynika to broń Boże z gościnności czy sympatii, to zwykły chwyt marketingowy na złapanie i usidlenie klienta, bo jak wypiłeś to nie pójdziesz gdzie indziej. Podobnie działa natychmiastowe pojawienie się picia na stole, a potem już klient niech czeka wieczność. Szkoda że nie widziałeś zachowania kelnerów jak stwierdzisz że knajpa jest do d00py i chcesz wyjść

 

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już jeden taki "gangster" z Polski  co wrzucał jakieś robale do jedzenia w knajpach w Chorwacji aby nie płacić

 

tia,  i był on funkcyjnym " klawiszem " w czynnej służbie

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , przykre ale nie wiem czyja jest wina w tej sytuacji. Ich, że słuchają bzdetów od zgorzkniałych starców, czy nasza, że nigdy nie zależy nam na głośnym mówieniu prawdy i promocji naszego kraju pod każdym względem.

 

Nie ma się co im dziwić... Da wielu Polaków też ZSRR był bratem, bo tak mówiła część ludzi w tym właśnie rodzice...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te komentarze nie do konca odzwierciedlają opinie całości ale ....

Powiedzenie jak ci Polak za granica nie pomoże to ci na pewno nie zaszkodzi - chyba sami wymysliliśmy.

Czyli dobrze wiemy , że "aniołkami" nie jestesmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.