Skocz do zawartości

OC kampera


Georg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Są różne kalkulatory ubezpieczeń dostępne w sieci

Może mam pecha, ale mi jakoś nigdy nie udało się trafić na kalkulator który liczy tak jak jest na końcu przy podpisaniu umowy. Jednak bezpośredni kontakt z ubezpieczycielem daje lepsze efekty końcowe. Z tego co słyszałem to podobno te kalkulatory są sponsorowane przez firmy ubezpieczeniowe i zawsze na ich korzyść liczą, ile w tym prawdy to nie wiem  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego Georg, ale nie krzycz na nas, bo tu każdy zawsze pomaga z własnej i nieprzymuszonej woli, często nie otrzymujać w zamian nawet wpisu "dzięki"

 

Napisz do kolegii Maarec z Częstochowy - on się tym trudni i Ci pomoże. Rekomenduje go ponieważ w lutym zostawił mi w kieszeni parę tysięcy, a inni twierdzili, że się nie da...

 

Jeśli nie wiesz jak, to kliknij na użytkowników, tam wpisz słowo i wyślij mu wiadomość..

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie dot kalkulatorow, z dwa razy wyliczalem to pozniej wydzwaniali do mnie ubezpieczyciele z taka upierdliwosci ze mowilem ze to ktos wpisal tylko moj numer i nie jestem zainteresowany.

 

Tez z ubezpieczenia,i jest tak ze trzeba isc do kilku brokerow tak jak ci pisali. Przykladowo ja mam dwoch, jeden od samochodow drugi od domu. Przykald, ubezpieczalem dom, tylko allianz bralem pod uwage. U jednego skladka 1100, u srugiego dokladnie to samo, te samo kwoty itp niecale 300zl. Z drugiej strony u tego co ubezpieczalem dom, na samochod nie schodzilo ponizej 900zl, nawet w firmach krzakach a u drugiego nieco ponad 500zl. Podejzewam ze to zalezy ile jakich ubezpieczen broker sprzedaje i maja jakies znizki w firmachh. Ale tez nie ma co sie nastawiac na firmy krzaki, bo jak mialem fajniejszy samochod to jak bralem ac i oc to allianz zawsze wychodzil taniej od jakis krzakow. Tzn. W krzaku ac bym nie ubezpieczyl ale dla porownania liczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie dot kalkulatorow, z dwa razy wyliczalem to pozniej wydzwaniali do mnie ubezpieczyciele z taka upierdliwosci ze mowilem ze to ktos wpisal tylko moj numer i nie jestem zainteresowany.

 

( ... )

 

 

Następnym razem nie wpisuj swojego numeru telefonu. Podaj numer zmieniony. 

Ja jak korzystam z tych kalkulatorów to nigdy nie podaję swoich danych identyfikacyjnych: datę urodzenia zmieniam, datę wydania prawa jazdy zmieniam, zawsze wpisuję, że auta jeszcze nie mam, a numer telefonu zawsze zaczyna się od 700 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam   wielkie dzięki za namiar na Kol. Maarec !

Uzyskałem  NAJTAŃSZE  / z możliwych/ ubezpieczenie OC !

Ale najjwieksze PODZIĘKOWANIE dla   http://forum.karawaning.pl/user/8007-maarec/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz rzeczywiście trzeba dobrze szukać. Ostatni dostałem nowe OC na przyczepę  - 28% podwyżki (było 42 teraz chcą 55), A za Fiata Pandę dosolili 45%. Maarec podpowiedz jak uciec od tego. Za przyczepę zapłaciłem bo gonił wyjazd. Za Fata mam jeszcze trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz rzeczywiście trzeba dobrze szukać. Ostatni dostałem nowe OC na przyczepę  - 28% podwyżki (było 42 teraz chcą 55), A za Fiata Pandę dosolili 45%. Maarec podpowiedz jak uciec od tego. Za przyczepę zapłaciłem bo gonił wyjazd. Za Fata mam jeszcze trochę czasu.

 

nie da się uciec od podwyżek, trzeba szukać tylko najniższej. Mógłbym o tym napisać kilka stron, nie wiem czy jest sens na wylewanie żali bo mogę zostać źle zrozumiany.

 

1) dla mnie temat ubezpieczenia OC przyczepy jest prosty jak drut - firmy biorą od 40 do 70zł (przynajmniej takie mam przypadki) i jeżeli ktoś ma czas na szukanie oszczędności to trzeba się wybrać do najbliższej multiagencji, piechotą lub rowerem, bo jeżeli trzeba by odpalić samochód to można przepalić większość oszczędności. Ja nie poradzę, najtańsza z moich firm woła 50zł, co bez ściemy daje mi 4zł zarobku minus podatek - więc 3,24zł zostaje w kieszeni. Jeżeli przyjdzie klient do biura - chętnie wystawię. Na wysyłkę pocztą nie pójdę, bo koszt 2 znaczków i dojazdu na pocztę, wydruku i rozmów tel. znacznie przekroczy zarobek, będą straty. (chyba, że mówimy o stałym kliencie, który ma chociaż OC auta u mnie - nie ma problemu, mogę i kilka znaczków stracić).

 

 

2) ubezpieczenie OC samochodu - tutaj sprawa jest trudna. Większość kierowców nie wie, że przez lata (ok 8) korzystało na wojnie cenowej i płaciło składki poniżej wszelkich granic opłacalności dla ubezpieczycieli. Dane są dostępne w internecie - straty na rynku ubezpieczeń OC w PL są rzeczą oficjalną, potwierdzoną przez instytucje państwowe, nie jest to wymysł ubezpieczycieli. Więc teraz, kiedy przyszło do podwyżek, to prawda jest taka, że to nie teraz jest drogo, tylko przez poprzednie lata było połowę taniej niż być powinno. Wojna cenowa się skończyła, ubezpieczyciele dostali nakaz dostosowania składek do poziomu szkodowości i nastały podwyżki. Do tego na zysk ubezpieczycieli nałożono podatek (który część firm sprytnie omija na razie) (info w linku na dole). Dalej okazuje się, że jeździmy samochodami coraz droższymi, gdzie po kolizji naprawy idą w tysiące zł, do tego samochód zastępczy, firmy do spraw "wyłudzania" odszkodowań " miałeś szkodę z OC, my Ci dopłacimy jeżeli nie minęły 3 lata". A na koniec wyrok sądu najwyższego, dzięki któremu ubezpieczycie z aktualnych składek płacą szkody za uszczerbek na zdrowiu lub zgon za ostatnie kilkanaście lat (lawinowo rośnie liczba takich spraw w sądach, wypłaty do 250.000zł za zgon). Składki w wielu przypadkach wzrosły o 100%, z 250zł na 500zł i więcej. I co ciekawe, klient może szukać godzinami i nie znajduje - wraca bo okazuje się, że na kontynuacji te 500zł to dobra cena, inni chcą już 600zł. Mówi się po cichu, że za rok możemy dołożyć kolejne 50% ! i zrobi nam się z 200 nawet 700 w ciągu 2 lat.. i wtedy teoretycznie ubezpieczyciele zaczną wychodzić na prostą.

 

Pewnie większość z Was pomyśli, że jestem klasycznym przedstawicielem ubezpieczyciela, który patrzy tylko na zyski i klient się nie liczy, a liczy się to czy ubezpieczyciel zarobi czy nie. Wyjaśniam więc, że mam głęboko w poważaniu czy zarobi czy nie, dla mnie ważne jest, aby klient zapłacił tak niską składkę jak da się dla niego uzyskać w danej chwili za OC i kropka. Nie pracuję na etacie u nikogo, dzisiaj ubezpieczam tutaj, za rok u kogoś innego, najkorzystniej dla klienta i wiadomo dla mnie bo za darmo nikt nie pracuje. Nie jest tajemnicą, że agent ubezpieczeniowy pracuje na prowizji (jak w większości firm w tej chwili - premia w pracy zależy od efektów). Składki rosną 2 krotnie więc zarabiam 2 razy tyle ? (wiem, że tak każdy rozsądny myśli). Fajnie by było tylko w miarę jak składki rosną (z dnia na dzień) to do mnie przychodzą maile z aneksami do umowy, że prowizja maleje i zmalała dokładnie 2 krotnie od stycznia... wiec nic z tego :). Aneksu nie mogę nie podpisać, on jest tylko informacją, mogę rozwiązać umowę :).

 

3) W mojej ofercie na forum kilka lat temu pisałem, że proponuję prawdopodobnie najtańsze ubezpieczenie AC dla przyczep i camperów. Tutaj pole do popisu jest. Składka jest wyższa, mało który zakład  ubezpiecza w ogóle przyczepy w AC, z camperami jest minimalnie lepiej. Mało który agent wie jak to ubezpieczyć dobrze, a część ubezpiecza w firmach, które od kilku lat mają zapisane wykluczeniach, że absolutnie nie wolno takich pojazdów ubezpieczać. Kto zapłaci za szkodę ? nie wiem. Jeżeli agent, który wypisuje takie bzdury ma ubezpieczenie OC swojej firmy to może z tego będzie wypłata, inaczej marnie to widzę. (ja mam takie OC, tanie nie jest). Klient ma w ręce polisę AC, jednak jest ona zawarta na postawie OWU, w których jest wykluczone takie ubezpieczenie...

 

Od czasu zgłoszenia mojej oferty mija kilka lat, zmieniło się tyle na rynku, że na dziś przy składkach powyżej 300zł, jest sens przeliczać składki już za samo ubezpieczenie OC dla camperów i osobówek, szczególnie, że wysyłka dokumentów jest uproszczona i albo wcale nie potrzeba podpisu, albo zbieram go tylko w 1 roku, opłacając i wypisując koperty zwrotne. W ostatnich dniach dzięki temu wątkowi przeliczyłem kilkanaście forumowych pojazdów, większość pozytywnie ! Dzięki.

 

dla ułatwienia dodam, że jeżeli samochód jest zarejestrowany i ubezpieczony  już w Polsce i dane właściciela się nie zmieniły, to dla mnie na początek wystarczy na PW  numer rejestracyjny, rok produkcji, przebieg i numer telefonu. Resztę znajdę lub zadzwonię.

 

Kolego Ed, nic nie obiecuję, ale może znajdę kilka procent taniej :)

 

Jeżeli administracja uzna to za zbyt natarczywą reklamę, wyedytujcie ten post, na taki jak ma być.

 

Jeszcze tylko 2 informacje - pierwsza jest taka, że od dobrych 3 lat działa system, który eliminuje oszustów, podających że nie mieli wypadków ( a rekordzista u mnie w biurze zapomniał o 11 kolizjach w 3 lata), dzięki temu uczciwi kierowcy, których jest zdecydowana przewaga płacą na prawdę mniej. (wczoraj szkodowy klient zapłacił za peugota 206 2545zł OC, druga oferta 8500zł, reszta firm nie przedstawiła oferty bez decyzji centrali).

 

a druga jest taka, że ubezpieczenia komunikacyjne stanowią mniej niż 1% mojego obrotu, i uspokajam, że nie dorobię się na tym majątku a z drugiej strony inni agenci robiący dla ubezpieczycieli miliony zł składki OC rocznie, mogą mieć oferty kilka zł tańsze, bo ich pozycja jest dużo silniejsza.

 

Tym akcentem kończę przydługą wypowiedź. Bardzo dziękuję za reklamę dotychczasowym klientom z forum, ciesze się że polecacie :)

 

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033763,title,Podatek-bankowy-dotknie-ubezpieczycieli-OC-jeszcze-bardziej-w-gore,wid,18089064,wiadomosc.html?ticaid=117e42&_ticrsn=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.