Skocz do zawartości

Zakup auta do przyczepy 1200 kg.


wojtek-rybnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i kolega pytający ma chyba mętlik w głowie bo tylu tu stałych fachowców.Ja silnikiem 110 km pb ciągnę przyczepę o masie rzeczywistej 1150 kg, tylko po Polsce -Mazury , Pojezierze Drawske.Pod Kubalonkę, Salmopol i Nad Berehami nie podjężdżałem bo byłoby ciężko.Więc jeżeli będziesz jeżdził po nizinach i wyżynach to ok.Ja dlatego szukam auta min. 140 km.Kiedyś oglądałem Dustera ale bagaznik był za mały i wykonanie jest niestety prawie spartańskie/ale nie dla każdego musi być to dyskwalifikujące/.W przyszłym roku ma wejść Duster dłuższy o 25 cm a może będzie miał mocniejsze silniki?Niewątpliwym atutem jest nowość tego auta. Nigdy nie miałem auta starszego niż 8 lat, przeważnie kupuję 3-4 letnie.Dziesięciolatki i starsze to dla koneserów i majsterkowiczów.Jak czytam o 20% upustach w salonach- to chyba zalegające popokazowe egzemplarze które wszyscy omijają z daleka .Każdy ma swoje preferencje, jeden woli zupę pomidorową a inny śmierdzące skarpetki.Dacia Duster nie w górskim terenie z tym silnikiem i tą przyczepą da sobie radę.Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o 20% upustach w salonach- to chyba zalegające popokazowe egzemplarze które wszyscy omijają z daleka .

 

W salonie dawno, albo nigdy nie byłeś. W salonach praktycznie nie ma samochodów które są od reki. Tak było ileś-tam naście lat temu, że na placu stały dziesiątki egzemplarzy, wybierąło sie jedne i wyjeżdżało.. Teraz logistyka jest taka, że na placu mają tylko demówkę i auta które są już sprzedane - przyjechały z fabryki i czekaja na odbiór. Jak chcesz kupić auto konfigurujesz samochód pod swoje upodobania i jest on zamawiany w fabryce i wpisywany do kolejki produkcyjnej. po wyprodukowaniu przyjeżdża do salonu i dopiero wtedy możesz go odebrać. ja dostałem na forda 19% rabatu, czekałem 3 miesiące aż się wyprodukuje i przyjedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować bo jest naprawdę rożnie.  Kijankę kupiłem z tzw. stoku było po kilka aut z każdego modelu. Teściu kupił nissana note od "ręki" w dwa dni miał go pod domem. Skody też stoją do zabrania od razu i sceniki też były ze dwa. Z rabatami też różnie, jak kupujesz wersje podstawową to rabatu nie ma. Jak poskładasz coś za 100 tyś. to coś tam opuszczą. Powyżej 10% się nie spotkałem chyba, że demo lub sprzed roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma na stocku jakieś auta. Sam tak swojego kupiłem. Kumpel niedawno Forda Mondeo. Wystarczy wejść chociażby na allegro i zobaczyć ile jest nowych aut od ręki i nie mówię o demo bo te są traktowane jako używki

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się interesowałem Dusterem, ale benzyny mają niski moment obrotowy, diesel jest lepszy ale mechanik i tak powiedział że silnik i tak swoje z ogonem dostanie. Natomiast bardzo chwalił bezawaryjność i prostotę wykonania. Niestety po wiisycie w salonie odpuściłem temat. Spodziewałem się prostego wykonania, ale mimo wszystko coś jest nie tak. Mało intuicyjne rozmieszczenie przycisków, fotele też takie dziwne. Auto niby wysoko zawieszone a z kabiny tego nie czuć (minus dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek-Rybnik. Pytanko. Ile ta Dacia ma momentu obrotowego? Bo jeżeli poniżej 200, to w górach, a nawet na niewielkich, dłuższych podjazdach będziesz się męczył jak cholera. Owszem wjedziesz, ale le powoli i np. na autostradzie będą Cię wyprzedzały TiR-y, a to nieprzyjemne i przy bocznym wietrze niebezpieczne. W innym temacie pisałem przed chwilą, że moja Toyota Previa ma 116 ps i 250 Nm i z budką 1500 DMC na podjazdach strasznie się męczy (jak jest stromo, Alpy, Góra Św. Anny, Dolomity, Chowacja) to zwalnia niekiedy nawet do 50/60 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz a co myslicie o peugeot partner 1,6  16v 120koników benzynka chyba lepszy wydatek niż daster tylko czu "pociagnie" pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

 

 

pociągnie,

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Rybnik, pytając i podając konie, nie podajesz ile taki silnik ma momentu obrotowego. To ważne. Mój Chrysler Voyager miał 3.8 litra pojemności, 170 koni mocy i nie był w stanie w górach podjechać z przyczepą 1500 DMC. Twoje proponowane auta będą miały skrzynie manualne, więc jedynką wjadą wszędzie, ale... Pytanie gdzie najczęściej będziesz przyczepę ciągał i czy często będziesz miał długie podjazdy (takie przynajmniej kilkusetmetrowe). Jeżeli tak, to w benzyniaku z niskim momentem obrotowym znacznie spadnie Ci prędkość. Tego nie zastąpią konie mechaniczne wyciągnięte z małej pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.